A r; fp 4 WONEN J3S rond de 150.000 euro Jachthavenweg 15, Bruinisse €149.000 DE VERBOUWING Om regelmatig aan de Amsterdamse hectiek te ont vluchten, kopen Hennie en José van den Boogert in 2000 een vakantiewoning in de Burgemeester Snel lenstraat in Kortgene. De bezoekjes aan Noord-Be veland bevallen zo goed, dat ze op zoek gaan naar iets groters. Omdat hun eigen stekje hen uiteinde lijk toch het meest bekoort, besluiten ze de woning grondig te renoveren en uit te breiden. door Elian van 't Westeinde Verschillende bouwvakkersbus jes en een oranje Dixie op de stoep van de Burgemeester Snellenstraat in Kortgene zeg gen genoeg: hier wordt ge werkt. Rondom het huis lig gen planken waarover elke dag heel wat werkschoenen heen en weer marcheren. De openslaande deuren aan de achterkant dienen als ingang zolang de voordeur nog met een plaat is dichtgetim merd. De opdrachtgever voor de verbouwing aan deze hoekwoning is Hennie van den Boo gert (63). Wekelijks reist hij vanuit zijn woonplaats Amsterdam om poolshoogte te nemen in Kortgene. Vanochtend reed hij in alle vroegte met de verhuizers mee die alvast wat dozen de garage inschoven. „In Amsterdam zijn we net verhuisd naar de rand van de stad. We hebben jarenlang in het centrum gewoond, maar daar vinden we het veel te druk worden. Deze spullen moesten naar hier. Dus die stallen we zo lang in de garage." De woning is al bijna veertig jaar in Hen- nie's familie. „Mijn vaders boot lag in de jachthaven Delta Marina. Eind jaren zeven tig kocht hij dit huisje. Als ik hier was, ging ik 's avonds wel eens dansen bij De Loods en De Korenbeurs. Daar heb ik mijn vrouw ontmoet. Een Zeeuwse uit Baar land. Zij is met me meegegaan naar Amster dam. Dit vakantiehuis is al die jaren in de familie gebleven. Veertien jaar geleden heb ik het gekocht." Hennie en José zijn zeer gecharmeerd van Zeeland. De rust en het sobere van Noord-Beveland bekoort hen. Ook hun kin deren en kleinkind genieten van de vakan ties aan zee. Zo ontstaat het idee om een grotere woning in de buurt te zoeken. Als de huizenjacht niets naar hun zin oplevert, besluit het paar hun eigendom te renove ren. Ze besluiten een ruime studio met vliering aan te bouwen waar Hennie work shops kleur en vormgeving wil gaan geven. Een plaatselijke architect, Albert Blan- kenstijn, tekent in 2013 het ontwerp. Voor de hele verbouwing wordt De Driehoek uit Kortgene ingeschakeld. Na de vergunning verlening gaat in april 2014 eindelijk de sloophamer erin. „Het huis was in zeer slechte staat", vertelt Hennie. „Dit is een waterhuis, het zout was tot hoog in de muren opgetrokken. Het moest helemaal tegen de vlakte. Maar ik wilde wel dezelfde sfeer terug. Ik wilde geen modern huis op deze plek neerzetten. Dat past niet. Uiteindelijk zijn alleen de beide zijgevels blijven staan. En de dakpan nen hebben we hergebruikt. De rest is vrij wel helemaal nieuw." Om aan de straatkant de sfeer van weleer na te bootsen heeft de nieuwe aanbouw ge- potdekselde muren. Ook binnen ademt het huis de ambiance van een traditionele boe renwoning. Zo zijn de deuren een kopie van een originele deur met ruitjes. De pla fonds zijn gemaakt van hout met balken. Hennie is tot op heden dik tevreden over het resultaat. Wat een beetje tegenvalt is dat de planning niet wordt gehaald. De schilders zijn druk bezig met primer. En de trap is net gezet. „We wilden hier kerst vieren, maar dat lukt niet. Dat komt door dat alles zeer bewerkelijk is. De zijgevels staan scheef, dus alles moet passend wor den gemaakt. We moeten wachten met de houten vloer totdat de betonvloer droog ge noeg is. Daarna bouwen we de keuken in. Maar ik moet zeggen: over de afwerking niets dan lof." Beneden komt naast de studio, de woonka mer en de bijkeuken met garage een ruime woonkeuken met openslaande deuren. In het midden, met uitzicht op de tuin, staat straks een kookeiland. Op de bovenverdie ping is verrassend veel ruimte. De master bedroom heeft een inloopbadkamer en in- loopkast. Daarnaast zijn nog eens drie rui me slaapkamers gecreëerd, voor de kinde ren en kleinkind. Halverwege de gang on der het puntdak is een royale tweede bad kamer. Hoewel Hennie kleurarchitect is, zijn alle muren en het houtwerk wit geverfd. „Je kunt ervan op aan dat het er over een paar jaar anders uitziet. Maar eerst moet ik het huis beter leren kennen. Pas dan weet ik welke kleuren het beste bij de ruimtes pas sen." Dit appartement met balkon en tuin ligt kijkt uit over de jachthaven en het Grevelingen- meer. Het appartement heeft een open keuken en een balkon (westlig ging). Op de begane grond bevinden zich drie slaapkamers, de badkamer en een toilet en de toegang tot de tuin. De 18 holes Greve- lingen golfbaan ligt op 2 km afstand. Woonop- pervlak ca. 90 m bal kon 8 m tuin 40 m inhoud ca. 230 m*. In f'l Bekoring van de Hennie van den Boogert (links). De ruime bovenverdieping telt vier slaapkamers en twee badka-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 31