Is drie genoeg? Terneuzen Middelburg Coalitie gebutst nieuwe jaar in Executie 14-jarige in '44 onterecht In de mist op de A58 stopte de tijd 32 en 33 Orgaandonatie 12 en 13 Het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis wil nieuwbouw niet meer in Vlissingen maar langs N57. Pagina 26 en 27: - Zeeland verdeeld in drie gemeenten - Commentaar 60 extra korting vertrek t/m maart Zacht en regen VRIJDAG 19 december 2014 Al 220 mensen hebben dit jaar na hun dood organen gedoneerd MIDDELBURG - Het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis verruilt Vlis singen voor Middelburg. Het nieuwe Walcherse ziekenhuis komt niet op Vlissings grondge bied in de Mortiere, maar op Ramsburg, bij de N57, aan de oostzijde van Middelburg. Dat heeft het ziekenhuisbestuur gistermiddag bekendgemaakt. Het ADRZ trekt daarmee defini tief weg uit Vlissingen, want ver bouwing van het bestaande zie kenhuis aan de Koudekerkseweg is ook volgens nieuw recent on derzoek financieel en technisch niet haalbaar. Het ADRZ had jarenlang plannen om nieuw te bouwen in de Mor tiere, maar overleg met Vlissin gen liep op niets uit. Daarbij wij zen beide partijen naar elkaar. Daarop verlegde het ADRZ de aandacht naar Middelburg en met die gemeente wordt nu on derhandeld over aankoop van grond aan de Oostperkweg op Ramsburg. Die locatie ligt voor Walcheren aan de goede (westzij de van het Kanaal door Walche ren, is goed bereikbaar via zowel de N57 als de A58 en biedt ruimte voor de vestiging van nog meer medische voorzieningen, stelt het ADRZ. Het nieuwe ziekenhuis voor Wal cheren wordt kleiner dan aanvan kelijk de bedoeling was. Volgens het ADRZ is het bedoeld voor planbare zorg - 'ambulante poli klinische zorg en behandeling'. Het krijgt de beschikking over en kele poliklinieken, twee operatie kamers, twintig tot veertig bed den en een huisartsenpost. Voor de locatie in de Mortiere was al een ontwerp gemaakt. Maar omdat nu op een andere plek gebouwd gaat worden en het inhoudelijk een wat andere invul ling krijgt, moet ook een nieuw ontwerp worden gemaakt. Ook moet een bouwer worden ge zocht. Een belangrijk obstakel voor het plan in de Mortiere was het ont breken van een geldschieter. Het ADRZ is daarover opnieuw in ge sprek met ondernemer Henk van Koeveringe. Die was eerder be reid te helpen, maar dat mislukte. Nu wil hij opnieuw het voor touw nemen bij de zoektocht naar geld. I I Vvv^s^. Ve/and Nu mooie aanbieding NCRV-gids DEN HAAG - Na dagenlang koorts achtig beraad in de regeringscoali tie was er gisteravond een ak koord over het deze week afge schoten zorgplan. De constructie ve oppositiepartijen D66, Chris tenunie en SGP gooiden echter roet in het eten, zij verzetten zich tegen de manier waarop het kabi net een gestrande wet wil reani meren. „Dit is niet de koninklijke weg", aldus SGP-voorman Kees van der Staaij gisteravond na To rentjesoverleg. Dinsdag stemden drie PvdA-senatoren tegen het re geringsvoorstel om de vrije artsen keuze te beperken, waarna heibel ontstond tussen WD en PvdA. Zie elders ALCOLU - George Stinney, de jong ste Amerikaan die ooit is geëxecu teerd, is zeventig jaar na zijn ver oordeling vrijgesproken. De 14-ja- rige zwarte jongen zou in 1944 twee blanke meisjes hebben ver moord. Stinney werd door agen ten tijdens een verhoor, zonder rechtsbijstand en zonder dat zijn ouders erbij waren, onder druk ge zet om de moord te bekennen. Zijn zus kon hem een alibi geven, maar is niet gehoord als getuige. Een geheel blanke jury verklaarde Stinney in tien minuten schuldig in de staat South Carolina. De jon gen kreeg 84 dagen na de moord onterecht de doodstraf. Zijn zus legde zeventig jaar later alsnog een getuigenis af waarop de rech ter de zaak heropende en George Stinney postuum vrijsprak. Rondreizen Indonesië Kras.nl/indonesie of bel 0900-9697iscPm Editie: Bevelanden/Tholen Ziekenhuis kiest voor Middelburg door Maurits Sep 256e jaargang nr. 299 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 pagina 6/7: Breken was geen optie DE STELLING Reageeroppzc.nl Drie gemeenten is genoeg voor Zeeland UW MENING 301 reacties Lonink heeft de ernst van de vete onderschat EENS ONEENS 100% vertrekgarantie 17 dagen al v.a. j Ontdek het groene Sumatra, de vele hoogtepunten op Java, het authentieke Sulawesi en geniet van de stranden op Bali. Vluchten, hotels, ontbijt en NL-sprekende reisleiding Hoge beoordelingen: "Gordel van smaragd werd werkelijkheid!" Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds Garuda Indonesia^ -4M JheAutoeatMnesa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1