Darmen in balans met hulp van donorpoep onder de armoedegrens Langlauf- en wandelreizen 479 489 529 569 BINNENLAND 9 Griepepidemie plaagt Nederland ^Kras.nl/langlaufen of 0900-9697 8 dagen v.a. 8 dagen v.a. 8 dagen 8 dagen 8 dagen v.a. 8 dagen 8 dagen 8 dagen v.a. AMSTERDAM - Voor mensen met chronische darmklachten heeft het VUmc, het ziekenhuis van de Vrije Universiteit in Amsterdam, een nieuwe behandeling: het in brengen van poep van een gezon de donor. Het ziekenhuis beschikt over een grote hoeveelheid ontlasting van de Amerikaanse non-profitorgani- satie OpenBiome, die over een 'poepbank' beschikt, waaruit ge screende poep voor 250 euro per behandeling wordt geleverd. Nadat de darmen van een patiënt die lijdt aan een hardnekkige bac- teriële infectie, zijn schoonge maakt, wordt de donorpoep met een sonde via de mond inge bracht. Daarna komt de darmflora van de patiënt snel weer in ba lans. Deze aanpak is zeer effectief. Na een eerste transplantatie be draagt het genezingspercentage meer dan 80 procent. Na een tweede behandeling zelfs bijna 95 procent. Donorpoep slaat veel sneller aan dan een antibiotica- kuur, de huidige standaard-thera pie. Bovendien kost die behande ling 400 tot 1.500 euro per keer. Het VUmc onderzoekt nu of de donorpoep ook met een capsu le kan worden ingebracht. een uitkering? Nee, geen oplos sing. Ook toen de economie niet in een dip zat, leefden er in Neder land honderdduizenden huishou dens in armoede. Lei Delsen, econoom verbonden aan de Radboud Universiteit Nij megen: „Een baan is niet altijd een garantie voor voldoende inko men. Dat was twintig jaar gele den zo, maar je hebt nu steeds meer werkende armen. En men sen die meerdere banen nodig hebben om rond te komen. Dat is overgewaaid uit Amerika." Caminada: „Je moet ook accepte ren dat er altijd een groep men sen zal zijn die te weinig 'verdien capaciteit' heeft, die niet kan vol- UTRECHT - Er woedt een griepepi demie in Nederland, zo meldde het Nederlands Instituut voor on derzoek van de gezondheidszorg (Nivel) gisteren. Huisartsen zien vooral kinderen onder 4 jaar met klachten. Het gaat tot nu toe om een milde griepepidemie. „De meeste mensen zijn er met een paar dagen rust, voldoende drin ken en zo nodig pijnstillers weer bovenop", stelt het Nivel. Maar als de koorts langer dan drie of vier dagen aanhoudt, is het verstandig om naar een huisarts te gaan. De afgelopen week deden 72 op de 100.000 inwoners dat. doen aan de steeds hogere eisen die wij aan werknemers stellen. Dan ligt het aan de maatschappij hoe solidair je daarmee omgaat." Delsen: „We zijn de armen als het probleem gaan zien, in plaats van de armoede. Het is nu: eigen schuld, dikke bult. En als je een uitkering krijgt, moet je een te genprestatie leveren. Maar er zijn experimenten die laten zien dat mensen echt niet achter de gera niums gaan zitten als ze 'gratis geld' krijgen. Je kunt de arme niet zelf zijn armoede verwijten, de be strijding ervan hoort een taak van de overheid te zijn." Een basisinkomen van de over heid voor iedereen dan? Zodat nie mand onder de armoedegrens be landt en er geen gedoe meer is met minimumloon, toeslagen en uitkeringen. Econoom Delsen ziet dat wel zitten. Premier Rutte wees het plan vorige maand af. In komens zijn geen taak van de overheid, vindt hij. Is er ook goed nieuws over armoe de? Het CBS en het SCP voorspel len dat er in 2015 iets minder men sen onder de armoedegrens zul len leven dan nu, omdat de econo mische crisis afneemt. Veel min der zullen het er niet zijn. Tirol-Wörgl Tirol - Lechtal Tsjechië - Boheemse Woud Salzkammergut - Abersee Vorarlberg - Feldkirch Tirol-Tarrenz Salzburgerland - Fusch Salzburgerland - Krimml Actieve vakanties VRIJDAG 19 DECEMBER 2014 naar meisjes en vrouwen die slachtof fer zijn van seksueel geweld in con flictgebieden. Radiozender 3FM wil deze 'stille ramp' samen met het Ro de Kruis bestrijden. 250.000 euro van de opbrengst gaat naar een project van Warchild. Er zijn al duizenden acties bekend van mensen die hier aan willen bijdra gen. De gemeente Haarlem verwacht 600.000 tot 700.000 bezoekers die een kijkje komen nemen bij het Gla zen Huis. Of er dit keer net als voor gaande jaren weer een recordbedrag wordt opgehaald, is nog afwachten. De teller stond vorig jaar in Leeuwar den op ruim 12,3 miljoen euro voor de bestrijding van kindersterfte door diarree. foto Raymond van Olphen/HH door Paulus Smits VERANDER DE MENTALITEIT EEN BASISINKOMEN Inclusief reis per Comfort Class touringcar, verblijf in een goed hotel, ontbijt, diner, winterse extra's en programma met Nederlandse langlauf-reisleiding. Sportief eropuit naar o.a. Westendorf, Innsbruck en Achensee. Oók geschikt voor skiërs: gratis bus naar Wilder Kaiser/Brixental. Zie: Kras.nl/41074 (langlaufreis) of Kras.nl/41099 (wandelreis) Klantbeoordeling 8,1Ideaal voor beginners, naar o.a. Tanheimer Tal, Lermoos en Garmisch Partenkirchen. Relatief korte reistijd! Zie: Kras.nl/41073 Klantbeoordeling 8,1. Ontdek het Nationaal ParkSumava met maar liefst 400 km loipen. Verblijf in 4-sterren hotel met wellness. Zie: Kras.nl/41071 Nieuwe reis langs en zelfs óver de meren van de Salzkammergut. Met o.a. de Wolfgangsee, de Hallstattersee en de Postalm. Zie: Kras.nl/41096 Klantbeoordeling 8,7. Wintersporten in 4 landen; met o.a. Davos, Liechtenstein en Silvretta Bielerhöhe. Verblijf in 4-sterren hotel. Zie: Kras.nl/41072 Klantbeoordeling 8,0. Gezelligheid en sportieve tochten in dé langlaufgebieden van Tirol: o.a. Seefeld, Leutasch en het Pitztal. Zie: Kras.nl/41079 Klantbeoordeling 7,9. Populaire reis met o.a. de Grossglockner en het sneeuwzeker Hochfilzen en PassThurn. Oók voor skiërs! Zie: Kras.nl/41076 Klantbeoordeling 8,4. Langlaufen, wandelen én skiën met o.a. de Pinzga-loipe, Pass Thurn en Kaprun. Verblijf in 4-sterren hotel. Zie: Kras.nl/41075 Bestel nu snel, eenvoudig én gratis de nieuwste brochure Fiets- wandelvakanties 2015 op kras.nl/brochures Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 10