Dikke Toren onthult geheimen voor Centree Winter Wonderlandshow avontuur Elektronisch v TV /T? Het belooft een bijzondere be levenis te worden zaterdag in de Sint Lievensmonster- toren (ofwel Dikke Toren) in Zierik- zee. Speciaal voor Serious Centree, wintereditie Centree in het kader van Serious Request, onthult dit mo nument bijzonder geheimen. NuFor- mer, toonaangevend bedrijf op het gebied van 3D-projectie, geeft de eer ste ruimte in de Dikke Toren een vol ledig andere uitstraling. Videoproductiebedrijf Thumbed laat een ander licht schijnen op bekende stadsgezichten en onthult de tweede 'verborgen' etage. In de torenkamer steekt ZUMM ontwerpbureau sym bolisch een kaars aan voor elke vrou welijk slachtoffer van seksueel ge weld in oorlogsituaties en conflictge bieden. Dit ter ondersteuning van 'Hands of our girls', het thema van de actie Serious Request dit jaar. Ver der zijn er optredens van de School- band Pontes Pieter Zeeman, Gwen van Oeveren (piano), Luna Pekaar (saxofoon), Sonnema (bongopop, ska). Vanaf 19.30 uur krijgt de toren weer een ander aanzien voor het avondpro gramma met optredens van singer- songwriter Sjaan Duinhoven, de band Strange Brew en dj Philou La- zoulo. sche album te veroveren. De groep combineert haar unieke mix van klez- mer balkan met scherpe percussie en elektronica. Het grootste deel van het repertoire is door de bandleden zelf geschreven. Invloeden van zigeu- nermuziek en jazz maken dat de band niet in een hokje is te plaatsen. De Amsterdam Klezmer Band XL presenteert met zijn nieuwste album Blitzmash een elektronisch avontuur. De klinkt speels, bruut en onvermijdelijk en het is zaterdag 20 december mee te bele ven in poppodium De Piek in Vlissin- gen. Zeven jaar na het succesvolle en veelzijdige 'Remix' project staat de Amsterdam Klezmer klaar om de mu- ziekscene met het nieuwe elektroni- solisten. Zo brengt de Zeeuwse zange res Marjon van Iwaarden (foto) samen met het orkest een serie bekende covers. Verder treedt op Nanouck Bras sers, een veel gevraagde lead-trompe- titst in Nederland. De Winter Won derland Bigband brengt Glenn Miller muziek tot recent repertoire. Orkest The Young Ones presen teert een Winter Wonder land Dinnershow. De Noord hal van de Dullaert in Hulst wordt daarvoor omgetoverd in een stijlvolle feestzaal waar 500 bezoekers tijdens een avondvullend programma kun nen genieten van muzikaal entertain ment en culinaire verwennerij. The Young Ones zorgen voor een spette rende opening en pakken uit met gast- DONDERDAG 18 DECEMBER 2014 UIT 11 'EeKoptische illusi SfNüFormer' 'lichtprojecties, live optredens en aandacht voor 3FM Serious request' serious centree Zaterdag 20 december, Dikke Toren, Zierikzee, 12.00 - 17.30 uur en avondprogramma vanaf 19.30 uur. Zaterdag, 20 december, De Piek, Vlissin- gen, 21.00 uur. Zaterdag 20 december, Den Dulaert, Hulst, 18.30 uur. Hervormde Kerk, 19.30 uur 'Land van over zee', Theater Zeelandia, De Vroone, 20.00 uur Kwadendamme Indoor-bluesfestival, De Burcht, 20.00 uur Middelburg KerstcaféLive in Dickenssfeer, Ron Lubber- sen en Nellie Oosthoek ontvangen diverse gas ten en aansluitend optreden Madrigaalkoor Zeeuwse Bibliotheek, vanaf 13.00 uur Optreden Madrigaalkoor Zeeuwse Musiek- school, Zeeuwse Bibliotheek, 14.00 uur en 15.00 uur Toneel 'De Rietdekker, Café De Vriendschap, vertrek 14.45 u. en 20.15 uur. Wintervoorstelling 'Heksie', Het Middel burgs Theater, (première) Minitheater, 19.00 uur Muziektheater Bach Stress, Café De Vriendschap, vertrek 19.45 uur Kiev Koor, Schouwburg, 20.00 uur Marijn Brouwers voorproefje op voorstel ling 'Bon Anniversaire', Kloveniersdoelen, 15.30 uur (gratis) Marijn Brouwers 'Bon Anniversaire, Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur New Cool Collective, De Spot, 21.00 uur Terneuzen Bon Appetit Sr Bluesbird, Porgy en Bess, 20.00 uur Maikel Harte met 'Hartekreten', Scheldetheater, 20.00 uur (uitverkocht) Vlissingen Klassiek Sc close harmony, Atrium van Ter Reede, 19.30 uur Kerstconcert Vlissingse Oratorium Vereni ging (VOV): Magnificat in Triplo!'. St. Jacobskerk, 20.00 uur Amsterdam Klezmer Band XL, De Piek, 21.00 uur Zaamslag Concert Christmas Carols, Vocaal Ensemble Musica Cordis, Podium Zaamslag, 20.00 uur Zierikzee Kerstzangavond Woord Sc Daad met Lucad Kramer en strijkkwartet, Nieuwe Kerk, 19.30 uur Wintereditie Centree in teken van Serious Request met div. artiesten, St. Lievensmonstertoren, 19.30 uur Zonnemaire Kerstconcert Koor The Message en Harmo niever. Nut en Uitspanning, Hervormde Kerk, 19.30 uur ZONDAG 21 DECEMBER Axel Festival 'Koren zonder Kaf', De Halle, 15.00 uur Domburg Kerstinloopconcert Muziekverenging Apol lo, Schuttershof, 15.30 uur Kloetinge Kerstconcert Brassband Excelsior met solist Wim van Boven (cornet), Ceerteskerk, 16.00 uur Concert Christmas Carols, Vocaal Ensemble Musica Cordis, Ceerteskerk, 20.00 uur Middelburg Muzikale voorstelling Pinokkia, Theater groep Duinart 't Spiegeltheater, 14.30 uur Wintervoorstelling 'Heksie', Het Middel burgs Theater, Minitheater, 14.30 uur Jazz Sessions met Perspicacity Sc Eleonora's Holiday, Restaurant ZenC, Markt, 15.00 tot 18.00 ROLR: 'Live and Loud', Café 't Schuttershof, 17.00 uur Noordgouwe Musical 'De verjaardag van de Prins' (familie voorstelling) door De Christengemeente Noordgouwe, Dorpshuis, 16.00 uur Oostburg Fred Delfgaauw 'In de wachtkamer van de liefde', Ledeltheater, 15.00 uur Rilland Kerstkoffieconcert Trio d'Affaire, Luctor et Emergo, 12.00 uur St. Anna ter Muiden Kerstconcert Messe de Minuit, Ned. Herv. kerk, 15.00 uur Vlissingen Pop aan Zee met Eefje de VisserScband, Dyl'N, The Shore, Cries Attic en Going Dutch, De Piek, 19.30 uur Zierikzee Concert 'Thuis', Muziekvereniging Crescen do, Nieuwe Kerk, 15.00 uur Zonnemaire Scaldis Jazzband, D'Ouwe Smisse, 14.30 uur Vervolg podiumagenda op pagina 12 en 13.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 28