Storey doet aanval op record Van Moorsel SPORT 41 Schouwen-Duiveland ken, maar zekerheid hebben we nog steeds niet", meldt provin cie-ambtenaar Tjitte van den Buijs, die net als Loek Schipper bij de organisatie van de Tour etappe betrokken is. „We wach ten op de definitieve draaiboeken. Die zijn nog niet binnen. Woens dag, als Prudhomme op bezoek komt, hebben we daarover mis schien zekerheid." Mocht er voor de Recreatiever- deelweg worden gekozen, dan is de etappe nog korter dan 166 kilo meter. Deze route naar de finish is naar schatting twee kilometer korter dan die over de N57. En om het nog wat ingewikkelder te maken: die rekensom gaat niet op als er ook op Goeree wordt om gereden. Ook in de buurt van Ouddorp liggen varkensruggetjes. Ook voor dat stuk weg is een alter natief. Dat zorgt wel voor een klei ne omweg. Per saldo heffen die al ternatieven elkaar op. In dat definitieve draaiboek staat, als het goed is, ook dat er in de laatste scherpe bocht richting Neeltje Jans, een halve kilometer voor de Stormvloedkering, nog een stukje asfalt moet worden aangebracht. Anders is de bocht te smal. En er staat ook in waar de exacte plaats van de finish is. Iedereen in Zeeland gaat er van uit dat de streep op het allernoor- delijkste puntje van Neeltje Jans ligt. De Tour-organisatie kondigt immers al lange tijd aan dat de fi nish voor het eerst in de historie van de Tour in zee ligt. Het is de bedoeling dat, wanneer de ren ners over de streep komen, de tv-helicopter links en rechts van de streep de zee in beeld heeft. Over de plaats van de finish komt vandaag zekerheid. Christian Prudhomme zal, onder meer met gedeputeerde Ben de Reu, naar de virtuele streep lopen en daar een fotomoment inlassen. Een finish midden in zee. Hope lijk houdt iedereen zijn voeten droog. Van Moorsel reageerde gisteren met enige verontwaardiging op het nieuws. „Dit is geen aanval op mijn record", vindt de oud-ren- ster. „Het is niet met elkaar te ver gelijken." De UCI verbood in 2000 verdere pogingen op futuristische fietsen die Chris Boardman bij de man nen al eens een afstand van 56,375 kilometer hadden doen afleggen. De fietsen moesten weer lijken op die waarop Eddy Merckx in 1972 in Mexico-Stad een toen his torisch record (49,431) neerzette. Onder die voorwaarden deed Van Moorsel in 2003 in Mexico-Stad een geslaagde poging de Fran^aise Jeannie Longo het record te ont futselen. „Ik heb twee jaar ge traind om in die positie deze snel heid te halen." Van Moorsel realiseerde een af stand van 46,065 kilometer. In mei werden door de UCI de moge lijkheden weer verruimd en mo gen tijdritfietsen worden ge bruikt. Bij de mannen kwam het record in handen van de Oosten rijker Matthias Brandle: 51,850. Met dichte wielen en een tijdrit- stuur kan Storey in de ideale aëro dynamische houding haar rondjes gaan rijden. „Het is appels met pe ren vergelijken", vindt Van Moor sel. Haar man en destijds begeleider Michael Zijlaard vult aan: „Het is bijna niet te doen zo'n afstand af te leggen op een gewone fiets zo als Leontien dat destijds heeft ge daan. Ik zou TNO wel eens willen laten uitrekenen wat het verschil in wattages is dat je moet weg trappen op een oude fiets en met de mogelijkheden die nu weer worden toegestaan." Storey, die werd geboren met een niet-func- tionerende linkerhand, veroverde als zwemster bij de Spelen van Barcelona, Atlanta en Sydney vijf gouden medailles en daarna in Pe king en Londen zes als wielren ster op weg en baan. ID-renners naar Olympic Games De ID-renners Otto de Vriendt (Terneuzen) en Wal ter Pollet (Hulst) zijn gese lecteerd voor deelname aan de World Special Olympic Games die volgend jaar wor den gehouden in Los Ange les. De ploeg, die aan deze Olympische Spelen voor sporters met een verstande lijke beperking meedoet, staat onder leiding van Henk Vonk en Jan de Jonge. De Games worden van 25 juli tot en met 2 augustus ge houden. Restant gestaakte wedstrijd is zondag Het restant van de voetbal wedstrijd tussen HW24 en Zeelandia Middelburg wordt zondag gespeeld. Er zijn nog 37 minuten te spe len. De ontmoeting in de tweede klasse van het zon dagvoetbal werd afgelopen zondag kort na rust bij een o-o-stand gestaakt na een blessure van de arbiter. Een vervanger werd niet gevon den. Het restant begint zon dag om 14.30 uur. Romeo van Aerde vertrekt bij JVOZ Romeo van Aerde vertrekt aan het eind van dit voetbal seizoen bij de Jeugd Voetbal Opleiding Zeeland (JVOZ). De oefenmeester, die de A-junioren traint en bege leidt, is aan een nieuwe uit daging toe. Van Aerde is dit seizoen ook werkzaam als assistent-trainer bij VC Vlis- singen. Met die club heeft hij nog geen gesprek gehad over een eventuele nieuwe verbintenis. De Nijs weg bij WHS na dit seizoen Erwin de Nijs vertrekt aan het eind van dit seizoen bij WHS. De oefenmeester is bij de zaterdag-tweedeklas ser aan zijn derde jaar bezig. De Nijs heeft na drie seizoe nen het gevoel de huidige spelersgroep niet meer be ter te kunnen maken en vindt dat hij toe is aan een nieuwe uitdaging. De Nijs had vorig seizoen zijn verbintenis nog met twee jaar verlengd. Tweede plaats voor Angelica Daniëlse Angelica Daniëlse heeft bij de eerste kwalificatiewed strijd turnen in Breda de tweede plaats behaald. De turnster van MTV Mid delburg kwam uit in de cate gorie Instap N2 en haalde 51.950 punten. Clubgenote Lina Berdik veroverde in de zelfde klasse brons (51.550 punten). De volgende kwalificatie wedstrijd wordt in januari 2015 in Zierikzee gehouden. Roggenplaat rijrichting finish vip-zone Zeeuwse sponors vip-zone tourorganisatie tribunes Topshuis perscentrum Deltaoark WOENSDAG 17 DECEMBER 2014 door Peter van Leeuwen LONDEN - Wielrenster Sarah Storey wordt de eerste vrouw na de veran derde regelgeving die een aanval gaat doen op het werelduurrecord van Leontien Zijlaard-Van Moorsel. Storey, die als paralympiër vele me dailles won als zwemster en wiel renster, doet haar poging op 28 fe bruari in Londen. Sarah Storey veroverde op de baan al vele titels. Nu gaat ze een aanval doen op het werelduurrecord, foto Hollandse Hoogte VLISSINGEN HULST VLISSINGEN SINT ANNALAND BREDA I foto Siebe Swart/HH, bewerking Donja Odijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 77