'Boulevard heeft snel een oppepper nodigf NIEUWE KEUKEN Profiteer... BIJ SSK... WALCHEREN 29 Luke Pollie (12) uit Tholen heeft in samenwerking met de gemeente een antipestvereniging opgericht. Straatnaambord Hasjesstraat erg populair ARDI Lege flessen voor Serious Request ZORGELOOS EEN ARDI'S BOUW VOORDEEL J THOLEN - Luke Pollie uit Tholen wordt al vijfjaar gepest. Niet al leen op school, maar ook in zijn eigen buurt. Toen het pas geleden zo erg was geworden dat de 12-ja- rige scholier niet eens meer maar buiten durfde, was voor hem de maat vol. Hij schreef een brief naar de burgemeester met de vraag of hij een antipestvereni ging mocht oprichten. Dat idee is door de gemeente omarmd. Luke vertelt dat het pesten begon toen vijf jaar geleden werd gecon stateerd dat hij een vorm van au tisme heeft. Hij zat toen nog op basisschool De Regenboog in Tho len. Toen hij later naar De Kring in Goes ging - een school voor speciaal onderwijs - hield het pes ten niet op. Dat was een klap voor de jonge Tholenaar. „Ik dacht dat ik daar veilig zou zijn, want daar zitten kinderen die allemaal iets hebben als ik. Helaas had ik het mis." Volgens Luke bestaat het pestge drag uit onder meer schoppen, slaan en schelden. Ook voelt hij zich vaak buitengesloten. „Maar het ergste vind ik dat ze leugens over mij verspreiden. Dat ik ge vaarlijk ben enzo. Daar ben ik vrienden door kwijtgeraakt." Onlangs besloot Luke dat het ge noeg was. Hij schreef, zonder me deweten van zijn ouders, een brief naar de burgemeester waar in hij zijn plan voor een antipest vereniging uit de doeken deed. Tot zijn grote verrassing werd hij kort daarna benaderd door het jeugd- en jongerenwerk van de ge meente. „Ze vonden het een goed idee", zegt Luke. „We hebben het daarna samen uitgewerkt." Het eerste grote project van de vereniging wordt een theatervoor stelling over pesten, in gemeen schapscentrum Meulvliet. Daar mee hoopt Luke te laten zien hoe erg het is als een kind wordt ge pest. Twintig scholieren uit Tho len hebben zich al aangemeld om mee te doen. „Het leuke is dat er allerlei soorten jongeren tussen zitten", zegt Luke. „Pesters, slacht offers en kinderen die er niks mee te maken hebben." Het ergste vind ik dat ze leugens verspreiden, daar ben ik vrienden door kwijtgeraakt Vanaf vandaag bereiden de deel nemers zich in zeven bijeenkom sten voor op de voorstelling, die de naam 'Samen staan we sterk' heeft gekregen. De laatste sessie is op 18 februari. Kort daarna moet de voorstelling plaatsvin den. Een exacte datum is er nog niet. Met de theatershow en toe komstige activiteiten wil Luke geld inzamelen. Dat gaat voor een groot deel naar de Thoolse basis scholen, die er activiteiten tegen pesten mee kunnen opzetten. Een ander deel van het geld wordt ge bruikt om weer nieuwe activitei ten mee op te zetten. Luke hoopt dat in de toekomst geen enkel kind meer wordt ge pest in Tholen. Voor de jongen zelf is het er al een stuk beter op geworden sinds hij de vereniging heeft opgericht. „Ik heb er veel zelfvertrouwen door gekregen en word al minder gepest", stelt hij tevreden vast. „Veel kinderen zeg gen dat ze respect hebben voor wat ik voor elkaar heb gekregen." Ook de ouders van Luke - die hij dus compleet verraste - zijn posi tief over het initiatief. „We zijn trots op hem", zegt zijn vader. „Maar ik heb wel tegen hem ge zegd: als je ermee begint, moet je het ook afmaken." Dat is de jonge Tholenaar zeker van plan. Hij staat er niet alleen voor. De gemeente blijft hem on dersteunen en vijf andere kinde ren hebben al aangegeven dat ze wel in een werkgroep willen zit ten die toekomstige activiteiten gaat organiseren. Meer jongeren zijn altijd welkom, zeker voor de theatervoorstelling. Aanmelden kan via het jeugd- en jongerenwerk: nvm@tholen.nl. HOEK - De gemeente Terneuzen plaatst er keer op keer een nieuw bord, maar net zo vaak wordt het gestolen. In de Hasjesstraat in Hoek is geen straatnaambordje meer te vinden. Bij de gemeente Terneuzen we ten ze het. „Elke keer hangen we er een nieuw exemplaar, maar het is ken nelijk een geliefd bordje, net als Boerenhof', zegt een woordvoer der. Het is niet duidelijk of Hasjes is af geleid van de populaire softdrug. De naamgever van de polderweg is duister, evenals de herkomst van de naam. VLISSINGEN - Een van de kandi daat-huurders van het badcaisson onder de Vlissingse boulevard is Amadore. Het horecabedrijf wil er de boulevard de zogezegd hoogno dige boost mee geven. „Het idee is om een glazen lift in het caisson te laten afdalen", ver telt Jerry van Zuijlen, directeur van Amadore. „In het caisson wil len we friet, drankjes en ijs verko pen. De kleedhokjes en douches willen we opknappen. Vanaf de boulevard willen we twee nieu we, brede trappen naar het Bad- strand te laten afdalen. Halverwe ge komen bezoekers op een terras met zwembad, omgeven door lig bedjes." Van Zuijlen heeft het plan, gete kend door architect Joos Nijsse, vorige week ingeleverd bij de ge meente Vlissingen. Er zijn nog drie andere kandidaten. Toch ziet hij zijn bedrijf als de beste kans hebber. „Voor ons is het goed te waarborgen. Wij zitten er toch al; onze restaurants Raymondo en Stefano's zitten boven het caisson. We weten hoe het moet." Al rekent hij er niet op rijk te wor den van het caisson. „Die paar maanden per jaar, zeker niet. Het kost alleen maar geld. Maar het le vert wel andere dingen op. Dat mindervalide mensen ook eens naar het Badstrand kunnen, bij voorbeeld. En het is gewoon leuk, zo'n zwembad. Een zekere luxe." En die luxe kan Vlissingen wel ge- WESTKAPELLE - De Jeugdraad Veere is deze dagen druk in de weer met het inzamelen van lege statiegeldflessen. De opbrengst gaat naar de Glazen Huis-actie voor Serious Request in Westka- pelle. De jeugdraad heeft alle basisscho- bruiken, betoogt van Zuijlen. „De boulevard heeft een boost nodig. Het is veel minder druk, dat zie ik in alles. Mijn zaken hebben een goed jaar gedraaid, maar het jaar ervoor was minder. Het gaat goed met Amadore, maar we moeten wel blijven vernieuwen." Al pakt dat niet altijd goed uit. Restaurant Raymondo werd met veel pallets en poeha opgehipt tot Vis-a-Vis, maar druk werd het er niet. „Het was een perfect idee", zegt Van Zuijlen, „maar het werk te niet. Ik ben er zelf vijf maan den gaan staan en zag de groepjes voorbij lopen. Als ik ze aansprak, zeiden ze dat niet iedereen vis lust. Ook al boden we ook vlees, ze liepen toch verder. Die pallets en hippe Hotel New York-stoel- tjes werden ook al niet begrepen. We zijn teruggegaan naar Ray mondo, er staan weer pasta's en pizza's op de kaart en het draait weer goed, als vanouds. Ik heb er van geleerd. Specialiseren kun je in Rotterdam of Amsterdam, met een kleine zaak. Maar niet hier, met zo'n grote zaak." De plannen met het badcaisson zijn anders; ze zijn voor iedereen. „Ik hoop dat ik ze mag uitvoeren." Jerry van Zuijlen van horeca groep Amadore heeft exclu sieve plannen met het bad caisson onder de boulevard. len in de gemeente Veere ge vraagd mee te helpen. Zeven van die scholen haken daar op in. De inzameling duurt tot vrijdag 19 december. Vorig jaar vond ook al een dergelij ke actie plaats. Die leverde toen ruim 764 euro op. S!ZC K'jk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl 3-in-1 kokendwaterkraan cadeau WOENSDAG 17 DECEMBER 2014 Geen enkel kind mag nog worden gepest' INBRAAKBEVEILIGING BRANDBEVEILIGING TOEGANGSCONTROLE CAMERABEWAKING MELDKAMER PAC ALARMOPVOLGING *24-uurs meldkamer-service erkend BORG Beveiligingsbedrijf Erkend Branddetectiebedrijf LEWESTRAAT 43 GOES/KLOETINGE Tel.: 0113-213720 www.colijnbv.nl info@colijnbv.nl door Rob Paardekam Luke Pollie door Wendy Wagenmakers zie ook www.pzc.nl/video m KEUKENSTUDIO Kloosterweg 6 Kapelle industrieterrein 'De Smokkelhoek' Tel. 0113 - 33 00 04 www.ssk-keukenstudio.nl bij aankoop van een complete keuken vraag naar de voorwaarden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 33