Hoofdplaat krijgt Evelien Schouten blijft kritisch na een trainersduo overwinningen in de klasse M1 32 SPORT Martin Hollestelle heeft afscheid genomen als voorzitter van TC Smash in Sint- Jansteen. Er is onder zijn leiding veel bereikt. 66 Ik ben met het idee geko men om van baan 5 een beachtennisveld te maken Fertoute en Palings blijven bij clubs Adil Fertoute is ook volgend voetbalseizoen trainer van Kapelle. De oefenmeester is aan zijn eerste jaar bezig bij de zaterdag-derdeklasser. Ad Palings heeft zijn verbin tenis bij Noad'67 verlengd. Beide partijen zijn tevreden over de samenwerking. Pa lings is aan zijn eerste jaar bezig bij de zaterdag-derde klasser uit Sint Philipsland. Turnster Zwaga haalt het podium Brechje Zwaga heeft tijdens de eerste turnwedstrijd van het nieuwe seizoen een po diumplaats behaald. De turn ster van EMM Terneuzen werd derde bij de jeugd. Resultaten EMM Terneuzen Pupillen 1N3:7. Mandy Jan sen en Amira Dieleman 45-075 punten. Pupillen 2 N3: 21. Amber Steijaert. Jeugd 1 N4:3. Brechje Zwaga 47.550; 8. Senna Boxman 43.050. Jeugd 3e divisie: 5. Lieke van der Heide 40.150; 12. Indy Persijn 36.775. Junior 3e divi sie: 5. Zoë de Wilde 41.350; 7. Maria Dalampeki 41.075; 11. Lieke Steijaert; 15. Bo Wil- lems 38.450 Rome kandidaat voor OS 2024 Rome stelt zich kandidaat voor de Olympische Spelen van 2024. Dat maakte de Ita liaanse premier Matteo Ren- zi gisteren bekend. De Itali aanse hoofdstad wil een toernooi organiseren „zon der grote infrastructurele projecten, maar met grote at leten." Racing Club pakt titel in Argentinië De Argentijnse voetbalclub Racing Club heeft zondag (lokale tijd) voor het eerst sinds 2001 de landstitel vero verd. De ploeg won in de laatste speelronde met 1-0 van Godoy Cruz en eindigde daardoor voor concurrent Ri ver Plate. SINT-JANSTEEN - Het tennispark in Sint-Jansteen ligt er verlaten bij in de gure decembermaand. De net ten zijn weggehaald en in de door gaans zo bruisende kantine is het stil. Symboliek voor het vertrek van boegbeeld Martin Hollestelle (48). Hij nam onlangs tijdens de al gemene ledenvergadering na tien jaar afscheid als voorzitter van Ten nis Club Smash. Onder zijn lei ding is er veel gerealiseerd. Met dank aan de zelfwerkzaamheid van de leden. In het afgelopen decennium is het tenniscomplex uitgebreid van drie naar vijf banen, het oude center court helemaal vernieuwd en het terras flink vergroot. Tevens is er achter de nieuwe baan 2 een ruim parkeerterrein gerealiseerd en zijn er tussen alle banen toegangspa den aangelegd. „De doelstelling was eigenlijk 'een vierde baan'. Daar waren we al tevreden mee geweest. Toen ons de mogelijkheid werd gebo den om uit te breiden naar vijf ba nen, inclusief een nieuw parkeer terrein, hebben we die kans met beide handen aangegrepen. We hebben ook gezorgd voor een overkapping over het terras, de kantine opgefrist, een nieuwe keu ken geplaatst, een oefenkooi en tennismuur gerealiseerd. Elk jaar is er wel wat gebeurd. Smash is een leuke vereniging waarbij de saamhorigheid groot is. Zo heb ben we zeven vrijwilligers voor de kantine en vijf voor de banen. Een voordeel is dat er onder de le den veel technische kennis aanwe zig is. Als bijvoorbeeld de pom pen van de beregeningsinstallatie defect zijn, worden ze door onze eigen mensen gerepareerd", aldus Hollestelle, die van 1997 tot 2004 ook nog zeven jaar penningmees ter was. De eerste fase van de revitalisatie van het Steense tennispark vond eigenlijk al begin 2005 plaats. Toen werd de kantine uitgebreid met een ruime houten aanbouw voor onder andere opslag van drank, materialen en waterbassins voor de sproei-installatie. TC Smash heeft zo'n tweehon derd leden, van wie er ongeveer vijftig deel uitmaken van de jeugd afdeling. De vijf banen bieden de vereniging de mogelijkheid om door te groeien tot 350 leden, maar dat aantal zal voorlopig niet worden behaald. De tennissport zit de laatste jaren namelijk in de hoek waar de klappen vallen. „De teneur is niet zo positief', weet Hollestelle. „Tennis vergrijst enorm, zeker in onze regio. Daar om is het belangrijk om als clubs binnen de gemeente Hulst de han den ineen te slaan. Met ingang van het nieuwe seizoen kunnen jeugd leden in de gemeente met elkaar tennissen, ongeacht van welke club ze lid zijn. Doel is dat de jeugd behouden blijft voor de ten nissport. Tennis moet leuker ge maakt worden. Het Tenniskids pro gramma van de KNLTB is daarom een goed initiatief. Als de kinde ren meer gaan tennissen, wordt hun niveau beter en vinden ze het ook leuker. Daardoor kan er tegen wicht worden geboden aan andere sporten. De parken moeten beter benut worden. Ik ben in Sint-Jan steen met het idee gekomen om van baan 5 een beachtennisveld te maken, dat tevens geschikt is voor voetvolley. Ik heb het voorstel bij het nieuwe bestuur gelegd." Hollestelle, in het dagelijks leven werkzaam als consultant/interim manager, is als voorzitter opge volgd door Patrick Willemsen (penningmeester), die een jaar als tussenpaus zal fungeren. Nieuw in het bestuur zijn Sebastiaan Mille- naar (secretaris), Ronald van Re- mortel (technische commissie) en Gonny Taalman (kantine). Zij ko men in de plaats voor Jordy Heij- man, Ronny van Groenestijn en Linda Millenaar. Het bestuur van TC Smash wordt gecompleteerd door Jos Mangnus (onderhoud ba nen en gebouwen) en Rachida Coone (jeugdcommissie). Ze is de moeder van Sharon Coone (18), die met een 2 op haar pasje het meest getalenteerde TC Smash lid is. „Sharon zit momenteel in Amerika, waar ze tennis met een opleiding combineert. Met een vierjarige beurs is haar een prachti ge kans geboden." Hollestelle komt uit Goes en stu deerde bedrijfseconomie aan de Erasmus Universiteit in Rotter dam. Na zijn studie ging hij bij Neckermann aan de slag als finan cial controller. „Janine en ik zijn in 1992 in Hulst komen wonen. Neckermann is weg, maar wij blij ven. Het is hier prettig wonen en de bourgondische cultuur van de Zeeuws-Vlamingen bevalt ons zeer." Vorige week werd Jos de Wilde ontslagen, omdat er geen klik meer zou zijn met de spelers groep. Hoofdplaat staat op een ge deelde tweede plaats in de vijfde klasse A van het zondagvoetbal. Cornells (52) is ook de huidige trainer van voetbalclub Cadzand, dat in de reserve vierde klasse van het zaterdagvoetbal uitkomt. „Ik ben aan mijn laatste seizoen be zig bij Cadzand. Dan ben ik er twaalf jaar trainer geweest." Cor nells wordt met ingang van vol gend seizoen trainer van de A-ju nioren van Breskens. Het is voor hem geen optie om langer bij Hoofdplaat aan de slag te gaan. „Twee ploegen trainen wordt te veel. Bij Hoofdplaat is het voor vier maanden en dan doe ik het ook nog samen met Tonny." Voor Van Muiken (61) is Hoofdplaat niet onbekend. Hij was eerder trainer van de West-Zeeuws-Vlamingen. Evelien Schouten liep in beide proeven met de lichtvoetig en veel uitstraling door de baan gaan de ruin Don Dilano met 65,33 pro cent naar de overwinning. „Hier ben ik ontzettend blij mee", was de eerste reactie van Schouten bij de bekendmaking van de uitslag. „Ik ben er telkens dichtbij ge weest en nu is het dan toch ge lukt. Met een score van 66 of drie maal boven de 62 procent om je te plaatsen ligt de lat ook best hoog. En bovendien telt alleen de eerste proef van de wedstrijd mee voor plaatsing." Schouten was niet alleen blij, maar ook kritisch. „Don Dilano is een fijn paard om te rijden. Hij heeft veel talent en loopt gemak kelijk door de proeven. Maar hij is ook slim. Hij probeert je telkens uit en dat kost punten. Er is in dat opzicht nog heel wat werk aan de winkel voor mij. Ik heb nog niet alles onder controle. Het moet be ter. Een paard moet weten wie de baas is." Patricia Reijnhoudt (Vrouwenpol der) eindigde met de schimmel merrie Clair in beide proeven op de tweede plaats. Ze haalde scores van respectievelijk 62,66 en 65,00 procent. Ook Marieke Kleinjan deed met de vosmerrie Edeem onder het za del goede zaken. De combinatie van de Weelruiters schreef met overmacht (68,66 en 69,00 pro cent) de klasse L2 op haar naam en kan zich gaan opmaken voor de Zeeuwse titelstrijd. KAPELLE BREDA ROME BUENOS AIRES 'Tennis vergrijst helaas' door Henk van de Voorde Martin Hollestelle Met Martin Hollestelle als voorzitter is er al veel gebeurd bij TC Smash, maar er zijn voor het nieuwe bestuur nog voldoende uitdagingen over. foto Camile Schelstraete door Aector Dooms terneuzen - De voetbalvereniging Hoofdplaat heeft een akkoord be reikt met de trainers Rudy Cornells en Tonny van Muiken. De uit Bres- kens afkomstige trainers maken het seizoen af bij de zondag-vijfde- klasser. door Lucien Roelandt VROUWENPOLDER - Evelien Schou ten schreef in manege De Een dracht in Vrouwenpolder in de klas se M1 beide proeven op haar naam. De dressuuramazone uit We- meldinge sleepte ook het door haar zo felbegeerde startbewijs voor deelname aan het Zeeuws kampioenschap in de wacht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 63