Politie controleert niet extra op nieuwe regel Mogelijk speelfilm over Slag om Schelde Oplopend financieel tekort dwingt Veiligheidsregio tot fors bezuinigen ZEELAND 27 Politie valt in bij slapende kapper Paul Stockman is beste leraar van Zeeland Werk mee aan de knallenkaart De meldingen zijn gedaan op de knallenkaart op de internetsite van de PZC. Het gaat om bewo ners die overlast ervaren van vuur werk in hun omgeving. Slechts een beperkt deel waarschuwt ook VLISSINGEN - De politie heeft gis terochtend bij een inval in de Vlis- singse Sint Jacobsstraat een sla pende kapper aangetroffen. De politie kreeg om 4.00 uur van een bewoonster melding van een 'harde klap' bij haar buren van de kapsalon. Zij dacht dat iemand was gevallen. Contact leggen met de bewoners, zelfs telefonisch via familieleden, lukte echter niet. Daarop besloot de politie het zekere voor het on zekere te nemen en de woning via het raam binnen te vallen. Wat de politie aantrof, was een kapper in zeer diepe rust. Hij be greep de ongerustheid en de poli tie heeft toegezegd de ontstane schade te zullen vergoeden. de politie, kan eveneens worden afgelezen uit het overzicht. Schou- wen-Duiveland is de enige regio waar deze maand nog geen mel dingen zijn gedaan op de kaart. Slechts twee gemeenten in Zee land hebben vuurwerkvrije zones aangewezen. Vlissingen heeft sinds een aantal jaar in de algeme ne plaatselijke verordening (apv) opgenomen dat er nooit mag wor den geknald bij het ziekenhuis, rond ouderencentra, winkelpassa ges, tunnels en hondenuitlaatter- reinen. Goes heeft recent elf verge lijkbare locaties aangewezen als De begroting van de Veiligheidsre gio staat door teruglopende in komsten en stijgende kosten al ge ruime tijd onder druk. Voor ko mend jaar wordt nu een finan cieel tekort van ruim acht ton voorzien. Dat loopt in de jaren er na snel op naar een tekort van vuurwerkvrije zone. De meeste gemeenten zien de noodzaak er niet van in. De landelijke aan scherping van de regels volstaat, laten ze weten. Dat houdt in dat op oudjaarsdag vuurwerk pas van af 18.00 uur mag worden afgesto ken. De politie gaat echter niet extra controleren op naleving van die nieuwe regel, zegt woordvoer der Alwin Don. „Wij willen weg blijven van het politieke besluit van dat tijdstip. Die regel is niet van ons. De politie is gewoon be schikbaar en onze capaciteit is vol doende om de veiligheid te hor naar verwachting bijna 2,4 mil joen euro. Snel en stevig ingrijpen is daarom noodzakelijk. De bezuinigingen zullen 'voor een flink deel gevol gen voor de uitoefening van onze taken' hebben, zo staat in een voorstel aan het algemeen be stuur. „Hiermee is wel de grens van de mogelijkheden bereikt en zullen verdere maatregelen gevol gen hebben voor de uitvoering van de wettelijke taken." De maatregelen bestaan onder meer uit het niet invullen van va catures die ontstaan door het ver trek van medewerkers die bijvoor beeld met pensioen gaan. Ook zal gen." Evenmin zal er volgens Don vaker worden gepatrouilleerd in de verboden zones. „De apv wordt gebruikt om te handhaven op het moment dat er klachten zijn. Daarin kan een gemeente zelf ook een belangrijke rol spelen met hun bijzondere opsporings ambtenaren (boa's). Je zou hier zelfs een taak kunnen zien van een buurtpreventieteam. Het aan tal meldingen van vuurwerkover- last stijgt standaard tussen kerst en oud en nieuw, aldus Don. worden omgezien naar goedkope re huisvesting, worden bestuurs- en managementbijeenkomsten versoberd en zal materieel min der snel worden vervangen. Alle bezuinigingen leveren op jaarbasis 2,1 miljoen euro op. Het resterende tekort van 261.000 eu ro zou moeten worden gedekt door verhoging van de gemeente lijke bijdrage. Dat ligt echter ge voelig. In juni van dit jaar weiger den de gemeenten - die het alge meen bestuur van de Veiligheids regio vormen - extra bij te dragen. Het algemeen bestuur van de Vei ligheidsregio bespreekt komende donderdag de bezuinigingen. HULST - Geschiedenisleraar Paul Stockman uit Hulst mag zich de beste leraar van Zeeland 2014 noe men. Die eretitel ontroerde de 59-jarige docent zichtbaar. „Dit is zo leuk omdat het uit de leerlingen zelf komt. Ik ben er enorm blij mee." Paul Stockman geeft les aan het- Zeldenrust-Steelandcollege in Ter- neuzen. In de kantine van zijn school kreeg de leraar onlangs de wisselbokaal overhandigd die aan de verkiezing vastzit. De loftuitingen waren niet van de lucht. „Hij is een heel goede le raar en luistert echt naar je", ver woordde de dertienjarige scholie re Amy de Letter de gevoelens van de leerlingen die les krijgen van Paul Stockman. „Hij verdient deze titel echt!" Ruim zesduizend mensen brach ten hun stem uit op een van de vijf genomineerden in de verkie zing 'Beste leraar of lerares van Zeeland' die gehouden wordt door de PZC. Stockman won het uiteindelijk nipt van Reginald Peene uit Zoutelande. Hij geeft les op de CWS in Middelburg. So phie Wuytack van het Reynaert- college in Hulst werd derde en Thijs Boonman van de SSG De Re de in Terneuzen eindigde op de vierde plek. De vijfde plaats was voor Kees van Staveren van het Pontes Goese Lyceum. Hannewijk is behalve directeur van Film by the Sea ook 'filmcom- missioner' voor Zeeland. In die hoedanigheid probeert hij de pro vincie onder de aandacht te breng en van fdmproducenten. Hij ziet volop mogelijkheden in een fdm over de Slag om de Schel de. Deze productie dient dan in 2019 gereed te zijn, als het 75 jaar geleden is dat de slag plaatsvond. Hannewijk heeft een 'grote, klas sieke oorlogsfilm' voor ogen. Daar om heeft hij in eerste instantie ook Reiné benaderd. „Hij is erg goed in het neerzetten van heel grote scènes. Roel heeft gezegd dat hij serieus naar het idee gaat kijken. In januari praten we er over verder." Zeeland is in toenemende mate in trek bij filmmakers, met Dors vloer vol confetti en Michiel de Ruy ter als jongste en opvallendste re sultaten. Dorsvloer vol confetti is in middels geselecteerd voor het filmfestival van Berlijn, dat in fe bruari wordt gehouden. Hanne wijk hoopt dat de provincie sa men met het bedrijfsleven de kans aangrijpt om met een kleine campagne Zeeland als filmland te promoten in Berlijn. SOORT KNAL DINSDAG 16 DECEMBER 2014 weg naar Nieuwjaar door Marcel Modde VLISSINGEN - De meeste vuurwerk- overlast wordt ervaren in Middel burg. Tot dusver kwamen er deze maand 34 meldingen uit de provin ciehoofdstad. Nummer twee Ter- neuzen volgt met 'slechts' 8 mel dingen op afstand. door Rolf Bosboom middelburg - De Veiligheidsregio Zeeland dreigt af te stevenen op forse financiële tekorten. De organi satie moet daarom de komende ja ren miljoenen gaan bezuinigen. Ste vig ingrijpen in de eigen organisa tie is daarbij onvermijdelijk. www.pzc.nl/knallenkaart VLISSINGEN - Er komt mogelijk een grote speelfilm over de Slag om de Schelde. Leo Hannewijk voert daar over verkennende gesprekken met regisseur Roel Reiné, de maker van Michiel de Ruyter, de film die eind januari in première gaat. www.pzc.nl/knallenkaart Bron pzc.nl, knallenkaart 18 van de 34 gemelde knallen tot dus ver in Middelburg vonden plaats op 9 en 10 december 2014 SCHERPE KNAL klinkt als wapen of vuurwerk DREUN klinkt als vliegtuig door de geluidsbarrière Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 56