Wereldreis scholieren Reactor Doel 4 wellicht voor meer begrip zondag heropgestart 22 ZEEUWS-VLAANDEREN KANKERBESTRIJDING Hendrine van Walbeek is een vrouw met een missie: zo veel mogelijk geld voor het KWF binnenslepen. KerstBeweging voor drie goede doelen Het Reynaertcollege houdt vrijdag onder de naam Kerst- Beweging een sponsorwan deling. De opbrengst gaat naar drie goede doelen. Na melijk Stichting Huize Ver der uit Hulst, Blubbe- remtBrett uit Vogelwaarde en het Piyawat weeshuis in Thailand. De wandeling is van 9.00 tot 12.00 uur. Stroomstoring snel opgelost Het centrum van Axel kamp te gistermiddag korte tijd met een stroomstoring. Een database in het voormalige gemeentehuis viel uit, zodat een deel van de (communi- catie)apparatuur van de ge meente Terneuzen buiten gebruik was. Tot grote pro blemen leidde dat niet, meldde een woordvoerster. Axelaar Hanegraaf behaalt master Vincent Hanegraafvroeger wonende in Axel, heeft zijn master fiscaal recht, directe belastingen aan de universi teit van Maastricht succes vol afgerond. Hanegraaf zat op De Griffioen in Middel burg en het ROC Wester- schelde in Terneuzen. Op het ROC haalde in hij vijf jaar tijd mavo, havo en vwo. Cursisten fotografie exposeren in Hulst Cursisten van de cursus Kreatieve Fotografie expose ren momenteel hun werk bij Morres Wonen in Hulst. Er is een gevarieerd aanbod aan foto's te zien omdat er bij de cursus elke maand een ander thema of onder werp centraal staat De les sen worden gegeven door Kreatieve Vorming. Kerstmusical van 't Vogelnest in kerk Alle scholieren van 't Vogel nest voeren morgen de kerstmusical Het mooiste ge schenk op in de Catharina- kerk. Pastor Katrien van de Wiele werkt mee aan de kerstviering. De leer krachten van de basisschool nodigen alle belangstellen den uit Hengstdijk en omge ving uit om vanaf 18.30 uur de musical te volgen. Stadsraad vergadert over beleidsplan De Stadsraad Axel stelt mor genavond onder meer het beleidsplan 2015-2020 vast Tijdens de vergadering zul len een wethouder, de wijk coördinator en de wijkagent de aanwezigen bijpraten over de stand van zaken van een aantal projecten. De ver gadering begint om 20.00 uur in centrum De Halle. ook. „Dat was voor mij best een stap en ik voelde me er niet hele maal happy bij. Maar voor het goe de doel doe ik dat", blikt ze terug. De link met het KWF is persoon lijk. „Ik ben familieleden verloren aan kanker en doordat ik in de zorg heb gewerkt, heb ik van dichtbij veel mensen zien vech ten tegen deze ziekte. Wist je dat er per uur vijf mensen sterven aan kanker? Daar word je toch koud van?" Hendrine omschrijft de kalender als chique en een tik keltje uitdagend. Het formaat is 30x30 centimeter en de kalender kost 12,50 euro. De inkomsten gaan geheel naar het KWF en er zijn 1000 exemplaren gedrukt. „Ik stop er liever zelf nog extra geld in, dan dat ik hier iets aan over zou houden", zegt ze. WATERLANDKERKJE - Hendrine van Walbeek beschikt over een enorme dosis wilskracht en door zettingsvermogen. „Misschien heb ik er wel iets te veel van", be kent ze. Hendrine doet namelijk niets voor honderd procent, maar minimaal tweehonderd procent. Ze heeft een kalender gemaakt waarvan de opbrengst naar het KWF gaat. De aanleiding was haar deelname aan Alpe d'HuZes, waar ze allesbehalve tevreden over was. Ze moest dit voor haar eigen gevoel 'goedmaken' met een andere actie. Hendrine deed afgelopen juni mee aan de beklimming van Alpe d'Huez om geld in te zamelen voor het KWF. De avond ervoor sliep ze op de berg, waardoor ze 's ochtends eerst moest afdalen al vorens de berg te kunnen beklim men. Daar ging het mis. „Er werd gewaarschuwd voor onderkoeling en ondanks dat ik warm was aan gekleed, ben ik toch onderkoeld geraakt", vertelt ze. Door de kou, is ze per abuis rechtdoor gegaan in een bocht. Zelf had ze minima le schade, maar haar fiets lag in het ravijn. Om haar sponsors niet teleur te stellen, heeft ze de berg alsnog te voet bedwongen. In juni doet ze weer mee. Ze collecteerde onder tussen nog voor het KWF, maar het gevoel bekroop haar dat dit nog steeds niet genoeg was. „Ik besloot mijn passies te combine ren en een kalender te maken. Ik ben amateurfotograaf en ik houd van stoere voertuigen." Zo ge zegd, zo gedaan. Ze vond amateur modellen bereid om te poseren en nog vier andere amateurfoto grafen om de plaatjes te helpen schieten. De auto's die te zien zijn, zijn onder meer een Thun- derbird uit 1966 en een Porsche Cayenne. Hendrine poseert zelf Een meerderheid van de gemeen teraad van Terneuzen omarmt het plan; de fracties van CDA, GroenLinks, PvdA, SGP, D66, Christenunie en Partij voor Zee land zien het als een mooie gele genheid voor Terneuzen om zich als millenniumgemeente te profi leren. Zij willen het project daar om steunen met 3890 euro. Op de middelbare scholen in Ter neuzen bestaan vrijwel alle klas sen uit meerdere nationaliteiten. Tijdens de 'wereldreis' maken zij kennis met verschillende bevol kingsgroepen. Zo doen Vluchtelin genwerk, Dorcas, de moskee, het schoolmuseum, de Wereldwinkel en het Antilliaans en Arubaans Beraad in Terneuzen mee aan het project. De wereldreis wordt in mei in de Grote Kerk in Terneu zen afgesloten met een multicul tureel evenement. Dat is tien dagen eerder dan ver wacht. De herstelwerkzaamheden verlopen voorspoediger dan van tevoren gedacht werd. De herstel- kosten worden op dertig miljoen euro geschat. Verschillende teams van Electra bel hebben de laatste weken koortsachtig gewerkt om de kern reactor weer te kunnen opstarten. Momenteel wordt de laatste hand gelegd aan de werken aan de stoomturbine. Kernreactor Doel 4 ligt sinds au gustus stil. Dat gebeurde nadat ie mand opzettelijk 65.000 liter olie had laten weglopen, waardoor de turbines oververhit raakten. Moge lijk had de dader terroristische motieven, werd eerder deze maand bekend. Bijkomend voor deel voor de Vlamingen is dat de kans op een elektriciteitscrisis kleiner wordt, als de reactor inder daad komende zondag weer in werking treedt. Doel 3 en Tihange 2 blijven wel buiten dienst. HULST AXEL AXEL HULST HENGSTDIJK AXEL Chique foto's, en ook een tikje uitdagend Bestellen: hwvanwalbeek@kpnmail.nl of via 06-22206200. door Sophie Stockman door Raymond de Frel terneuzen - Veel middelbare scho lieren gaan volgend jaar op 'wereld reis' door Terneuzen. Stichting Jeugd- en Jongerenwerk en Stich ting Switch hopen met een project over verschillende culturen meer begrip en verdraagzaamheid te be reiken bij jongeren van twaalf tot achttien jaar. door Bob Maes DOEL(B) - Kernreactor Doel 4 wordt tien dagen eerder opgestart dan verwacht. De reactor zou ko mende zondag weer in werking kunnen treden, verwacht energiele verancier Electrabel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 53