o to O O Asbest vrij bij brand in schuur Met extra bijdrage rijksoverheid zet welzijnsorganisatie AanZ nieuwe organi satie voor huishoudelijke hulp op. Toneel Steen speelt stuk 'Chez Dolly' www.bndestem.nl DINSDAG 16 december 2014121 TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen heeft extra geld van de rijks overheid gekregen om een nieu we organisatie voor het verlenen van huishoudelijke hulp op te zet ten. De nieuwe organisatie komt onder de hoede van welzijnsin- stelling AanZ. Met de nieuwe voorziening wil Terneuzen twee vliegen in één klap slaan, aldus wethouder Cees Liefting. Meer mensen kunnen ge bruik (blijven) maken van huis houdelijke hulp én het levert werk op voor veelal laaggeschool den, die al niet zo gemakkelijk aan de slag komen. AanZ neemt de medewerkers in dienst. Het zal met name om alphahulpen gaan die al werken in de huishoudelij ke hulp, maar geen vast arbeids contract hebben. Zij krijgen meer zekerheid. Over twee jaar, in 2015 en 2016, ontvangt Terneuzen 650.000 euro van de rijksoverheid voor dit pro ject. Wie gebruik wil maken van de nieuwe dienstverlening moet daarvoor bij AanZ zijn. De voor ziening is bedoeld voor mensen die zelf hun huishouden (gedeel telijk) niet meer kunnen doen, maar die dit met hulp wel zelf kunnen regelen. Van de gebrui kers wordt een bijdrage gevraagd van acht euro per uur; de werkelij ke kosten bedragen het dubbele, zestien euro. De huishoudelijke hulp nieuwe stijl komt naast de huishoudelijke hulp die wordt verstrekt op basis van de Wet Maatschappelijke On dersteuning (WMO). Voor de laat ste hulp komen mensen in aan merking met zwaardere beperkin gen. Op de 'gewone' huishoudelij ke hulp wordt door de rijksover heid fors gekort, wat het ook no dig maakt de extra voorziening in het leven te roepen. Voor WMO- hulp moet overigens ook een ei gen bijdrage worden betaald naar inkomen. De nieuwe voorziening biedt mensen de kans langer zelfstan dig te blijven wonen. Zo zijn er in Zeeuws-Vlaanderen meer initia tieven, zoals Service in de Regio (kleine klusjes in en om het huis) en de strijkservice van sociale werkvoorziening Dethon. Het ta rief voor de huishoudelijke hulp nieuwe stijl is zo aantrekkelijk, hoopt wethouder Liefting, dat dit concurrerend is met 'zwart schoonmaakwerk'. SINT JANSTEEN - Toneel Steen, de toneelgroep van Sint Jansteen, brengt in januari een nieuw stuk op de planken. Een tragikomedie, genaamd 'Chez Dolly'. Het ver haalt over nachtclub Chez Dolly. Er gebeuren komische en minder komische dingen. Het verhaal is 'uit het leven gegrepen.' De eerste uitvoeringen zijn in het weekend van 17 en 18 januari in de Warande in Sint Jansteen. Een week later strijkt de groep neer in De Halle in Axel, en weer een week later in Den Dullaert in Hulst. Tickets kosten acht euro, kinderen tot twaalf jaar betalen vier euro. Behoudens de voorstelling van 1 februari (14.30) is de aanvangstijd steeds 20.00 uur. Tickets via www.toneelsteen.nl. Er komen steeds weer achterkleinkinderen E ZAAMSLAG - Bij de grote brand in twee schuren bij Sasdijk Foerage aan de Steenovens in Zaamslag is asbest vrijgekomen. De schuren brandden in de nacht van zondag op maandag volledig uit. De vrijstaande woning op het erf, waar een medewerker van het bedrijf woont, bleef gespaard. De medewerker was niet thuis toen het onheil zich voltrok. Tot nu toe zijn alleen in de zeer directe omgeving asbestdeeltjes aangetroffen. Men sen die in de directe omgeving wonen, kregen gisterochtend een brief van de gemeente met instructies hoe te handelen als zij asbestdeeltjes aantreffen. Tijdens de brand was hun al gevraagd om ramen en deuren te sluiten en eventuele ventilatiesystemen uit te zetten. In de schuren lag een enorme hoeveelheid hooi en stro, dat dik op elkaar zat gepakt. Het hooi en stro moest uit elkaar worden getrokken om het te kunnen blus sen. De politie onderzoekt de oorzaak van de brand, foto Chris Platteeuw inzet Camile Schelstraete Hulp in Terneuzen blijft door Harmen van der Werf Zeeuws-Vlaanderen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 51