De portemonnee lag tussen de leverworsten ©PtMÜDfflORD® BOD 26 BEVELANDEN en THOLEN Verdachte gezinsdrama Paul Krugerstraat zegt tijdens rechtszaak dat hij nauwelijks herinneringen heeft aan fatale dag Scheepvaart valt stil door staking in België v.a. 49,- v.a. 29,- mode kolberts pantalons vesten jack's v.a. 98,- v.a. 59,- v.a. 59,- 20% korting middelburg - Ik heb het gedaan, het is mijn schuld, zei de zwaarge wonde Ron de V (55) de middag van de 10e maart 2013 tegen een Vlissingse agent. Daarmee doelde hij op het om het leven brengen van zijn vrouw Marja Otte (54). Die agent was die dag naar de wo ning aan de Paul Krugerstraat van De V. gekomen omdat diens broer kort daarvoor het levenloze lichaam van Otte en een ernstig bloedende De V. had aangetrof fen. De V. verscheen gisteren voor de rechtbank omdat hij vol gens het Openbaar Ministerie (OM) zijn vrouw door wurging om het leven heeft gebracht. De V. zelf zei tegen de rechters dat hij zich nauwelijks nog iets kan herinneren van wat er die dag is gebeurd. Tegenover de politie heeft hij wel opening van zaken gegeven. Zo zei hij tijdens het eer ste verhoor, op 11 maart, 'Ik wilde zelfmoord plegen. Maar dan zou mijn vrouw, die ziek was, alleen achterblijven'. De volgende dag: 'Door haar van het leven te bero ven wilde ik haar ellende bespa ren. Ik heb haar keel dichtgekne pen'. De V. was sinds medio 2012 werk loos en zag het, zo zei hij tegen de verhorende rechercheurs, 'niet meer zitten'. Die bewuste zondag zou hij haar na het ontbijt, toen zij zich aan het omkleden was in de slaapka mer, hebben gewurgd. En daarna, aldus officier van justitie Wilfred Suijkerbuijk, zou hij geprobeerd hebben zichzelf van het leven te beroven door zijn polsen door te snijden en zichzelf andere ver wondingen toe te brengen. Om dat zijn broer onverwacht op be zoek kwam en alarm sloeg, slaag de hij niet in die opzet. Meerdere deskundigen hebben rapporten geschreven over wat er zich heeft afgespeeld in de wo ning aan de Paul Krugerstraat. En ze spreken elkaar deels tegen. Vol gens een Maastrichtse deskundi ge moeten de eerste verklaringen van De V. niet serieus genomen worden omdat door het bloedver lies een pseudo-geheugen is aan- Door haar van het leven te beroven wilde ik haar ellende besparen gemaakt en dus een nepbekente- nis is afgelegd. Suijkerbuijk op zijn beurt wees op de verklaringen van andere deskundigen die zoiets zeer on aannemelijk vinden. „Ze hebben daar geen aanwijzingen voor ge vonden." Wat voor hem overblijft is dat De V. zijn vrouw om het le ven heeft gebracht. Hij eiste een celstraf van tien jaar tegen de man voor doodslag. „Ik heb geen bewijs kunnen vinden voor moord." Raadsman Jos Wouters pleitte voor vrijspraak. Hij wees naar het zwakke hart van het slachtoffer. „Zij is door hartproblemen gestor ven en mijn cliënt raakte vervol gens in paniek omdat hij dacht dat hij haar dood had veroor zaakt." Uitspraak 22 januari. Tegen het einde van de middag wachtten gisteren tientallen sche pen voor de Vlaamse kust en ten noorden van Westkapelle. Ook de Nederlandse loodsen die 27,5 pro cent van de scheepvaart op Ant werpen en Gent doen, konden weinig uitrichten. „Twee schepen waarvoor wij op de rol stonden, hebben we nog afgevaren vanuit Antwerpen", meldt manager ope raties Jan Willem Siewe van het Nederlands Loodswezen in Vlis- singen. „Ze lagen aan de Europa- terminal langs de Schelde en hoef den dus niet door de sluizen die niet werden bediend." Volgens Siewe duurt het zeker vierentwin tig uur, voordat alle schepen zijn 'weggewerkt'. De nationale sta king gisteren in België was voorlo pig de laatste in een serie van vier; drie regionale stakingen op maandagen gingen aan die van gisteren vooraf. Ze zijn gericht te gen bezuinigingen van de nieuwe centrum-rechtse regering. De slager had twee weken gele den al het gevoel dat iets niet klopte: vier vrouwen stormden binnen en waren net zo snel weer weg. Even later werd Gillissen gebeld door de politie. „Ze vroegen of er Oost-Europese vrouwen in onze winkel waren geweest. Intussen hadden wij een portemonnnee ge vonden, tussen de leverworsten in het zelfbedieningsvak. De zakkenrollers hadden geen be tere winkel in kunnen vluchten, want daar zijn bewakingscame ra's. De keurslager is er 's avonds voor gaan zitten. „Het was een heel gedoe, maar op een gegeven moment had ik goed in beeld wat er gebeurde. De vrouwen kwa men binnen, stopten de porte monnee tussen de worsten en gin gen weg. Maar niet zonder nog een stukje leverworst mee te jat ten. Buiten, in de Walstraat, is het vier tal staande gehouden door twee bikers van de politie, vertelt poli- tiewoordvoerder Alwin Don. „Een ervan, een 25-jarige vrouw uit Offenbach, bleek nog 42 da gen te moeten zitten. Die zit nog vast. Een 16-jarige vrouw hebben we meegenomen naar het bureau, omdat ze nog DNA moest afstaan. Maar zij en de overige twee heb ben we moeten laten gaan omdat we meer informatie nodig heb ben. Het onderzoek naar hun acti viteiten is nog niet afgerond." pullovers shirts casual shirts dress 2 voor 69,- kostuums v.a. 198,- Drinkwatertarieven 2015 Evides Waterbedrijf Plein 1940 nr. 20 Middelburg Tel. 0118 - 612508 www.lavooymode.nl Eis: tien jaar wurgen vrouw door Emile Calon Verdachte tijdens verhoor VLissiNGEN - De scheepvaart op Antwerpen en Gent lag gisteren bijna volledig stil als gevolg van de nationale staking in België. door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - Met dank aan de Vlis singse keurslager Dennis Gillissen heeft de politie zakkenrollers van straat kunnen plukken. Keurslager Dennis Gillissen zag op zijn bewakingsbeelden hoe vier vrouwen zijn winkel binnen stormden, een por temonnee verstopten en vertrokken. „Maar niet zonder nog een stukje leverworst te jatten." foto Lex de Meester waterbedrijf Mvooy De drinkwatertarieven van Evides Waterbedrijf blijven gelijk aan die van 2014. In 2015 betaalt u 0,914 (exclusief 6% BTW en Belasting op Leidingwater) voor een kuub (1.000 liter) betrouwbaar drinkwater. Voor ongemeten verbruik en enkele overige diensten gelden met ingang van 1 januari 2015 nieuwe tarieven. De Tarievenregeling kunt u vinden op www.evides.nl of opvragen via 0800 5150. Evides Waterbedrijf levert drinkwater in Zuidwest-Nederland. Hier kunt u - samen met ruim 2 miljoen andere klanten - vertrouwen op drinkwater van uitstekende kwa liteit, duurzaam geproduceerd en geleverd. En dit 24 uur per dag, 7 dagen per week. www.evides.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 5