Park Oosterschelde heeft nieuwe gastheren «10 tot 50% KORTING! Spar Baaijens in Kortgene verhuist en breidt uit van 290 naar 440 m2 A GESLOTEN w BEVELANDEN en THOLEN 27 Flex Fitcenter beste van Goes Gaaf&Goed is ruimer geopend 66 Wij willen onze bezoekers iets leren over deze streek Golden House bij de tien beste •v! Jj^iïÊ BY SJAAK VAN ffl Ondernemersplein GOES - Flex Fitcenter heeft de Goe- se verkiezing van fitnesscentrum van het jaar gewonnen. Alleen klanten zijn in de verkiezing on dervraagd over zaken als service, begeleiding, hygiëne en de ver houding prijs-kwaliteit. Flex Fit center mag met de lokale uitver kiezing door naar de provinciale en landelijke finale die wordt ge houden tussen 7 en 30 januari op www.fitnesclubvanhetjaar.nl Jan en Ella Pijnenburg van speel- en leerboerderij Five Star Farm in Kamperland hebben sinds vorige week een gevelbordje met 'Gast heer van Nationaal Park Ooster schelde' aan de muur. Samen volg den zij de cursus waarin docen ten onder andere aandacht be steedden aan hoe het nationaal park is ontstaan, visserij en moge lijkheden voor recreatie. „Toen ons werd gevraagd om mee te doen aan de cursus stonden we daar niet meteen om te sprin gen", vertelt Jan Pijnenburg. „Voordat we naar Zeeland vertrok ken, hadden we een recreatiebe- drijf in Brabant. Daar moesten we wijken voor De Loonse en Dru- nense Duinen. De uitbreiding van dat natuurgebied zorgde er voor dat we niet meer konden wo nen op mijn geboortegrond. Dat hakte er flink in. Het Nationaal Park kreeg een nare bijsmaak voor ons." Maar toen Pijnenbrug zich ging verdiepen in het Zeeuwse park dat voor een groot deel uit water bestaat, werd hij toch nieuwsgie rig. „We hebben hele mooie stuk ken natuur in Zeeland. Ik wilde daar toch meer over weten. Dit past bij ons bedrijf. Wij willen on ze bezoekers iets leren over deze streek en wat zij te bieden heeft." De Five Star Farm ligt niet direct aan het water. Het echtpaar ont dekte wel dat zich op het erf bij zondere natuur bevindt: een stuk beschermd rietveld dat bij het park hoort. „We kregen de op dracht te bedenken hoe wij onze gasten kunnen informeren over het Nationaal Park Oosterschelde. We willen een informatiecen trum opzetten waar bezoekers van alles kunnen leren over het park en wat je er kunt doen en zien. Ook willen we een wandel route door het rietveld uitzetten." Pijnenburg is enthousiast over de cursus: „Het was iedere keer op een andere locatie. We hebben een hoop nieuwe plekken leren kennen in de Zeeuwse natuur. Op dit moment zijn er vijftig ho reca- en recreatieondernemers gastheer van het nationaal park. Zij vormen een netwerk dat op initiatief van het park twee keer per jaar bij elkaar komt. De onder nemers zijn te vinden op de web site van het park. Behalve van het park Oosterschelde zijn er ook netwerken in de Zwinstreek, de Grevelingen en het Krammer-Vol kerak. THOLEN - De tweedehandskleding winkel van het Leger des Heils in Tholen, Gaaf&Goed, is in verband met de feestdagen wat ruimer geo pend. In de aanbieding zijn chi que kleren en accessoires die niet misstaan met de Kerst. Vrijdag 19 december gaan alle topstukken de deur uit. De win kel is dan geopend tussen 9.30 en 12.00 en 13.30 en 20.00 uur. GOES - Bij een landelijke verkie zing van Chinese restaurants is Golden House in Goes op de tien de plaats gekomen. Eerste werd De Muur in het Veluwse Putten. De eerstvolgende op de lijst van 88 restaurants is De Lange Muur in Vlissingen, die in de midden moot op plaats 48 eindigde. Gol den House is, nadat een brand het restaurant aan de Beukenstraat verwoestte, enkele jaren bezig. De Spar komt in het pand waar voorheen de Rabobank gevestigd zat. Ook de vier schuurtjes aan de Achterstraat worden bij de ont wikkeling betrokken. „De pinauto maat en afstortkluis blijven en zijn 24 uur per dag bereikbaar", zegt eigenaar Bram Baaijens. De bedoeling is dat de nieuwe super markt in oktober 2015 de deuren opent. Aan de vernieuwing en uit breiding zijn flink wat jaren van voorbereiding vooraf gegaan. On der meer om tot een overeen komst met de bank te kunnen ko men, maar ook om een goede af weging voor de toekomst te ma ken. Met de huidige omvang kwam de supermarkt in de rusti ge winterperiode wel weg. Zo mers is echter meer ruimte nodig. De familie Baaijens heeft er be wust voor gekozen de uitbreiding aan de Hoofdstraat te realiseren en niet te verkassen naar de nieuw te ontwikkelen wijk Stads- polder. „We blijven midden in het dorp zitten, ook voor de leef baarheid", geeft Baaijens aan. Sa men met de naastgelegen Grand Bazaar zorgt de Spar voor reuring in de straat. De grotere zaak maakt het mogelijk het assorti ment uit te breiden. Vooral het versaanbod wordt veel groter: meer kaas- en vleeswarensoorten, een complete groente- en fruitaf- deling en een groot aanbod pan klare producten. Na de opening is het de bedoeling ook een online- service te starten, met afhaal- en thuisbezorgmogelijkheid. TILROE OPTIEK HAARSPECIALISTE GERRIE DINSDAG 16 DECEMBER 2014 door Sharon van Oost KAMPERLAND - Vorige week rondde een groep van twintig Zeeuwse ho reca- en recreatieondernemers de cursus 'Gastheerschap Nationaal Park Oosterschelde' af. De onderne mers die uit Zuid- en Noord-Beve land, Tholen, Schouwen-Duiveland en Zeeuws-Vlaanderen komen, kun nen sinds de cursus veel vertellen over dit nationale park en wat je er wanneer kunt doen. Jan Pijnenburg Info: www.np-oosterschelde.nl door Esme Soesman kortgene - Nu moeten de klanten van supermarkt Spar in Kortgene het nog doen met 290 vierkante meter aan vloeroppervlakte. De nieuwe winkel aan de Hoofdstraat, op een steenworp afstand van de huidige locatie, is 440 vierkante meter groot. Deze week begint de bouw van de nieuwe zaak. «s 19 DECEMBER Y t/m Jfe - 3 JANUARI WALSTRAAT VLISSINGEN Jan en Ella Pijnenburg van speel- en leerboerderij Five Star Farm in Kamperland, foto Marcelle Davidse pruiken haarwerken Binnenhof 1 Kapelle (0113) 34 32 37 HERENMODE ST. ADRIAANSTRAAT7, GOES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 4