column TO©S De slechtste slogan scoort, en hij komt uit Velsen-Noord Man van het Jaar GIJZELING 2 IN HET NIEUWS De politie besloot een eind te maken aan de gijzeling toen er in het café schoten klonken. Maak iemand abonnee! paul kusters DeStem Het is weer tijd voor de mannen en vrouwen van het jaar. Ze worden bij bosjes benoemd, zo vlak voor Kerst Sportvrouwen en omroepmannen, politici en andere mensen uit het nieuws... het stikt ervan. Ik heb er ook even over nagedacht, maar kon niet be slissen. Totdat er weer een grote plastic zak vol aardappelen aan de voordeur stond. Toen hakte ik de knoop door. Mijn Persoon van het Jaar 2014 is onze aardappelboer. Geen twijfel meer. Ik ken de goede man niet, heb hem zelfs nog nooit gezien. En dat is best raar, nu ik daar over nadenk. Want Aardappelhandelaar De Weerd zet al ruim dertig jaar op verzoek van mevrouw Bas een keer in de maand op een woensdag zijn piepers aan de deur en ik heb geen idee wat voor kop er op staat. Voor iemand daar wat vreemds van denkt: mevrouw Bas werkt altijd op woensdag, is dus niet thuis om de kruimige droogkokers van De Weerd in ontvangst te ne men. Daarom brengt hij ze. Waarom ik dat zo bijzonder vind dat juist hij mijn Man van het Jaar wordt? De goede man woont bijna vijftig kilometer verderop in Heinenoord. Dat moest ik ook opzoe ken. Boven de sloot, ergens in de Hoeksche Waard, woont dus vent die helemaal naar ons huis rijdt om tien kilo Meerlanders te bezorgen. Al dertig jaar belt ie aan, is dat volk van Bas weer niet thuis, kan ie weer niet afrekenen en tóch laat hij zijn handel achter. Vorige week deed De Weerd ook een kaartje in de bus. Dat hij inmiddels dertig euro tegoed heeft. Uit dat kaartje blijkt ook dat onze aardappelboer alle vertrouwen heeft dat het goed komt. Hij wenst ons fijne feestdagen en meldt dat we hem op 21 januari kunnen ver wachten. Op een woensdag... Waar vind je in deze donkere da gen nog mensen met zo'n plichts besef en geloof in de goedheid van de mensch? Heinenoord dus. Bevrijde gijzelaars rennen langs een agent nadat ze ze ventien uur zijn vastgehou den. foto Jason Reed/Reuters Man Haron Monis (50) is een zedendelinquent die zich gisteren ontpopte als gelegenheidsjihadist en gij zelnemer. toosenhenk.nIO VANAF 2021 STOPCONTACTEN IN ALLE TREINEN SYDNEY - De gijzeling begon rond 9.30 uur lokale tijd op een drukke maandagochtend in Sydneys fi nanciële hart en verliep vanaf het begin verwarrend. Straten wer den afgesloten en honderden be wapende agenten posteerden zich rond het Lindt Chocolat Café. De gijzelnemer hield daar zeventien mensen vast. Hij eiste onder meer een gesprek met premier Tony Abbott en een vlag van de terreurbeweging Isla mitische Staat (IS). Naar verluidt wilde hij protesteren tegen de Au stralische deelname aan de coali tie tegen IS. Hij had eerder een ei gen zwarte vlag laten ophouden door gegijzelden waarop de isla mitische geloofsbelijdenis stond, de shahada. Deze vlag is onder ji- hadisten populair, maar wijkt af van de eveneens zwarte IS-vlag. De situatie escaleerde in de mid dag toen verschillende gegijzel den ontsnapten. In de nacht ont snapte nog een aantal mensen. Politiecommissaris Andrew Sci- pione zei na afloop van de bevrij dingsactie dat er op een gegeven De leus kwam met 28 procent van de 3.286 stemmen als slechtste van tien genomineerden uit de bus. Een jury van taalkundigen had een voorselectie gemaakt. Braak won van slogans als: Van die sign er niet zoveel! van Robin Design uit Enschede (16 procent), Uw kind, ook ons een zorg van H3O Kinderopvang uit Dordrecht (15 procent), Watt ledt je? van Aerts Lighting in Eindhoven (5 pro cent) en Frequent Vlaaier Kaart van Multivlaai (3 procent). Al een tijd zon Braak uit Velsen op een pakkende slogan. Het luk te maar niet om klanten uit Vel sen-Noord te bereiken, de plaats waar zijn kantoor staat. „De rest van Kennemerland weet ons te vinden. Waarom dan mijn eigen dorp niet?", vroeg hij zich af. De plank van enkele meters lag er al, nu moest er nog een tekst op. Op een zondag, hij lag nog in zijn bed, borrelde de inspiratie op. Braak is verguld met de prijs. „Ik vind de slogan niet eens zo slecht. Mensen die hem een keer ge hoord hebben, onthouden hem wél. 'Jij bent toch van 'een tim mer timmert?', vragen ze dan. Of het met deze slogan te maken heeft, is moeilijk aan te tonen, maar het afgelopen jaar zijn we met één team Velsen-Noord niet uit geweest." Ook de winnaar van vorig jaar voelde zich meer vereerd dan bele digd. Dat was toen modezaak Jan de Cock uit Tilburg met It's De Cock that makes the man. Het blau we tegeltje dat bij de prijs hoort, prijkt nog steeds in de winkel. JOHN.BAS@BNDESTEM.NL foto Cameron Richardson/HH EM AL VANAF 202*< KUN JE OP ALLE NS-STATIONS JE FOTOROLLETJE LATEN ONTWIKKELEN EN AF&RUKKEN Sydney schrikt Voor meer Paul Kusters zie www.bndestem.nl/paulkusters En u als trouwe abonnee ontvangt een VVV-cadeaubon t.w.v. 50,-* De nieuwe abonnee leest de krant 24/7 digitaal nieuws 2 maanden gratis en betaalt vervolgens normaal tarief. Maak iemand abonnee op: www.bndestem.nl/abonneewerftabonnee *Voorwaarde is dat u én de nieuwe abonnee minimaal 6 maanden abonnee blijven. www.bndestem.nl/abonneewerftabonnee door Lilian Dominicus VELSEN - Een timmer timmert, een tandarts boort., maar wij zitten lek ker in Velsen Noord. Met deze recla meleus op de zijgevel van zijn be drijf won aannemer Leon Braak uit Veisen gisteren de verkiezing Slechtste Slogan van 2014.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 48