Grote fraude met tijdelijke kentekens Semi all-inclusive "in IN HET NIEUWS 3 moment werd geschoten in het gebouw en dat de politie toen be sloot in te grijpen. Volgens Scipio- ne waren er op dat moment nog geen gewonden. Volgens de politie heeft de gijzel nemer tijdens de actie een man en een vrouw neergeschoten die later in het ziekenhuis overleden. De gijzelnemer werd zelf door po litiekogels gedood. Een van de gewonden is een man die tijdens de politie-actie een hartaanval kreeg. Een agent raak te gewond toen hij een schot ha gel in zijn gezicht kreeg. Een vrouw kreeg een kogel in haar schouder en twee andere vrou wen liepen andere verwondingen op. Scipione noemde de gijzeling 'een geïsoleerd incident'. Hij sprak tot de Australiërs: „Laat dit niet je dagelijks leven beïnvloe den. En laat dit niet een wig drij ven tussen gemeenschappen. We moeten juist nu tot elkaar ko men." Mike Beard, premier van de pro vincie New South Wales, zei: „Ik sta hier met een zwaar gemoed. De stad is zich rot geschrokken. Dit hadden we hier nooit ver wacht." WIESLOCH/ZOETERMEER - Justitie in Duitsland heeft grootschalige frau de met tijdelijke kentekens ont dekt. Nederlandse auto-exporteurs zijn daar indirect de dupe van. On langs deed de politie invallen in de omgeving van Heidelberg. Twee medewerksters van de over heidsdienst in Wiesloch die de kentekens uitgeeft, worden ver dacht. Ze zouden tegen betaling op grote schaal met 50 procent korting tijdelijke kentekenplaten hebben verstrekt aan een bemid delaar uit het nabijgelegen Wall- dorf. Hij zou ruim 100.000 kente kens hebben verhandeld en zo'n 2,6 miljoen euro hebben ver diend, meldt de Duitse justitie in de Rhein-Neckar-Zeitung. Jaar lijks bestellen Nederlandse expor teurs duizenden tijdelijke kente kens in deze Duitse regio omdat daar de regels soepeler worden ge hanteerd. De kentekens zijn no dig om een in Nederland gekocht voertuig legaal naar het land van de nieuwe eigenaar te laten rij den. Dat kan ook met Nederland se tijdelijke kentekens, maar die zijn duurder. De kentekens uit Wiesloch - her kenbaar aan de beginletters HD - werden online besteld zonder dat duidelijk was voor welke auto en welke eigenaar ze waren. Gege vens werden achteraf ingevuld. Dat is handig voor exporteurs. Deze werkwijze leent zich echter ook voor misbruik. Kentekenpla ten zijn vijf dagen geldig en kun nen illegaal op meerdere auto's worden gebruikt. Ook worden op vallend vaak verkeersovertredin gen gemaakt en wordt er getankt zonder te betalen met auto's met tijdelijke platen. Daders zijn niet op te sporen omdat gegevens niet zijn ingevuld of omdat achteraf de naam van een - al dan niet on wetende - Oost-Europese of Afri kaanse automobilist in de papie ren is gezet. Justitie heeft de inter netverkoop van de kentekens stil gelegd. Dat betekent dat Neder landse exporteurs die deze gebrui ken met langere wachttijden wor den geconfronteerd. 2049 GIJZELING IN FINANCIËLE CENTRUM SYDNEY De wereld is Kras 100% vertrekgarantie 9 dagen al v.a. j Ga naar Kras.nl/aida of bel0900-9697iscPm KRAS DINSDAG 16 DECEMBER 2014 zich rot door Paul Bots Ontdek het cruisen met AIDA; informeel, ontspannen, casual en sportief. Cruise compleet verzorgd mee naar het fascinerende Midden- Oosten of Azië. Inclusief vlucht, transfers, fooien en semi all-inclusive verzorging aan boord, d.w.z. inclusief alle maaltijden én diverse drankjes tijdens de buffetmaaltijden. Dubai, Oman, Abu Dhabi Bahrein O.a. Dubai, Muscat, Abu Dhabi en de hoofd stad van Bahrein, Manama. Per4-sterren schip Al DAdiva Inclusief uitgebreide dagexcursie Dubai Vertrek: jan. t/m maart Zie: Kras.nl/37121 Thailand, Maleisië, Singapore Vietnam O.a. Bangkok, Koh Samui, Penang, Kuala Lumpur, Singapore en Ho-Chi-Minh stad. Per4-sterren schip Al DAsol Stadstour door Bangkok met o.a. Wat Pho Vertrek: 18/1,1 /2,15/2 Zie: Kras.nl/37240 9 dagen v.a. 17 dagen v.a. Centrale Bank van Australië Sydney Harbour Bridge Sydney Opera House: Ontruimd na melding van verdacht voorwerp 9.30 u, Martin Place: gewapende man loopt Lindt Chocolate Café binnen 15.45 u: vijf gijzelaars ontsnappen 2.30 u (dag erop): politie maakt einde aan gijzeling Darling Harbour Stad huis HYDE PARK Parlements gebouw Hooggerechtshof van New South Wales Kings Cross infographic GN 500 meter Prijzen per persoon op basis van 2 personen exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 47