Gijzeling in Sydney door solist Bus vakanties 0 J /vroCfL Energiebedrijf verwacht volgend jaar een plusje van 15 miljoen euro en over 2014 zo'n 55 miljoen euro winst. zomer 2015 Staking België Brussel dag lang spookstad liur Man dreigt huis op te blazen Verder vandaag In deze chaos is een vorm van slow journalism ontstaan: DINSDAG 16 DECEMBER 2014 ■m 200 jaar Zeeuws-Vlaanderen MIDDELBURG - De winst van Ener giebedrijf Delta keldert volgend jaar naar 15 miljoen euro. Dat staat in het financieel plan 2015 van het energiebedrijf, dat komen de donderdag wordt besproken in de aandeelhoudersvergadering. Dit jaar verwacht Delta nog een winst van 55 miljoen euro, maar het bedrijf denkt dat geld nodig te hebben om magere jaren door te komen. In de 2016 en 2017 is het maar de vraag of het energie bedrijf uit de rode cijfers kan blij ven. De Delta-top gaf de aandeel- Het is nog maar de vraag of het energiebedrijf Delta in 2016 en 2017 uit de rode cijfers kan blijven houders (provincie en gemeen ten) dan ook recent een waarschu wing: zolang de energiemarkt zwaar verliesgevend blijft, wordt het 'zeer moeilijk' over 2014 en de jaren erna dividend uit te keren. Delta, dat na het stranden van fu- siegesprekken met Eneco onlangs aangaf zelfstandig wil zien te over leven, wil zich financieel verster ken met de verkoop van afval- dochter Indaver en onderdelen die het niet per se hoeft te bezit ten, zoals het Windpark Kreekrak- sluis. Met name een verkoop van Indaver zet zoden aan de dijk, om dat Delta daarmee zijn schuldposi- Delta gaf onlangs aan dat het, na het stranden van fü- siegesprekken met Eneco, zelfstandig wil overleven SYDNEY - De Australische antiter reurbrigade heeft in de nacht van maandag op dinsdag (plaatselijke tijd) een einde gemaakt aan een ze ventien uur durende gijzelingsactie in het Lindt Chocolat Café in de za kenwijk van Sydney. Drie mensen kwamen om bij de actie, onder wie de gijzelnemer. Vijf anderen raak ten gewond, van wie drie ernstig. Het leek er gisteren op dat de da der actief was voor Islamitische Staat (IS), vooral toen hij een tele foongesprek met premier Tony Abbott eiste. Hij eiste ook een vlag van die terreurbeweging. Man Haron Monis (50) lijkt ech ter vooral een gelegenheidsjiha- dist en een crimineel. Hij moest dit jaar voor de rechter verschij nen op verdenking van mede plichtigheid aan de moord op zijn ex-vrouw. Die was neergestoken en in brand gestoken in een trap penhuis in een voorstad van Syd ney. Al maanden was Australië op zijn hoede voor een mogelijke ter- Busvakanties Kras.nl/brochures of bel 0900-9697 tie kan verbeteren en zijn krediet waardigheid op peil kan houden. De schuld van Delta is opgelopen naar 632 miljoen euro. Vorig jaar boekte het energiebe drijf door enkele meevallers nog een winst van 75 miljoen euro. De aandeelhouders kregen echter de helft van het verwachte divi dend: 20 miljoen euro. Provincia le Staten vroegen na te gaan of la ter een tussentijds dividend mo gelijk is. De top van Delta ziet daartoe geen kans. Komende don derdag wordt daar andermaal over gesproken. Delta realiseert zich dat aandeel houders daardoor in een lastig parket kunnen komen, staat in het dividendvoorstel aan de aan deelhouders. Inmiddels is de ge meente Hulst al zover dat ze het uitblijven van dividend wil com penseren door belastingen te hef fen op kabels en leidingen van Delta Netwerkbedrijf en water bedrijf Evides, allebei behorend tot de Delta-holding. Delta zal die belasting doorbereke nen in de energietarieven, zodat in feite alle Zeeuwen aan Hulst meebetalen. reuraanslag. De dreiging zou zijn toegenomen nadat het land zich aansloot bij de coalitie tegen IS in Irak. Met acht bommenwerpers bestookt Australië stellingen van IS en ook zijn zeshonderd com mando's in Syrië actief. In septem ber werden nog tientallen ver dachten aangehouden die IS zou den steunen en wellicht uit zou den zijn op terreurdaden. WEERT - De hulpdiensten hebben gisteravond in Weert een apparte mentencomplex deels ontruimd. In een van de appartementen aan de Pius X Hof zat een verwarde man die dreigde zichzelf op te bla zen, meldde de politie. Hij had de gaskraan in zijn woning openge draaid. De politie wist de man rond 21.45 uur te overmeesteren. Nadat hij was aangehouden heeft de brandweer de gaskraan in de woning dichtgedraaid. 10/11 4/5 Nieuw vmbo wordt simpeler 12 Gaat de 'onaantastbare DNB' nat in DSB-zaak? 30/31 Zaal vol coryfeeën op congres van KNVB Word OOk abonnee! WWW.bndeStem.nl/abonneren Dagblad voor Zuidwest-Nederland, 153e jaargang Prijs: 1,95; abonneeprijs: 1,07 Editie: ZEEUWS-VLAANDEREN Opnieuw wisselvallig 8°C "LT\ 51n Söo =co =o Winst van Delta keldert in 2015 door Frank Balkenende Bestel nu snel, eenvoudig én gratis de nieuwste brochure Busvakanties 2015 op kras.nl/brochures 15 cpm pagina 2/3 Sydney schrikt zich rot m

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 46