Evelien Schouten blijft kritisch na Tlirnsters van MTV overwinningen in de klasse M1 op het podium 32 SPORT De Belgische doelman Courtois effent het pad voor Robben met zijn uitverkiezing tot Belgisch sportman van het jaar. AMSTERDAM - Thibaut Courtois gaf zondagavond in Plopsaland de voorzet die de vaderlandse sport wereld vanavond in Amsterdamse RAI voor Arjen Robben kan inkop pen. De doelman van 'de nationa le ploeg' en Chelsea noemde zijn uitverkiezing tot Belgisch sport man van het jaar een lang ver wachtte doorbraak voor de 'ploeg- sporters'. Het is nu aan de Neder landse stemgerechtigden (A-spor- ters en vakjury) om ook op het Sportgala eindelijk sinds 1987 weer een voetballer met de Jaap Eden Trofee naar huis te sturen. Arjen Robben (Bayern München) was er vorig jaar als winnaar van de Champions League al dichtbij, maar toen wees 'de zaal' toch weer turner Epke Zonderland als 'haar' beste sportman aan. De voet balwereld zag het diep zuchtend aan. Het beeld dat het merendeel van de vaderlandse sporters met een A-status niets moet hebben van al die dikbetaalde voetballers, werd in hun ogen maar weer eens bevestigd. Ruud Gullit werd in 1987 sportman van het jaar, maar hij legde het in 1988 als Europees kampioen af tegen Steven Rooks, de nummer twee van de Tour. Sindsdien groeit de ergernis over vooral het stemgedrag van de me desporters alleen maar. Arjen Rob ben bleef vorig jaar echter beleefd en zei zich te kunnen vinden in de keuze voor Zonderland. De Groninger won met zijn ontwape nende, verzoenende optreden in de RAI zieltjes die vanavond wel eens het verschil kunnen maken. De tegenstanders die hij treft, zijn immers te pakken. Epke Zon derland werd opnieuw wereld kampioen, maar hij heeft al vier trofeeën in de kast staan. Resten de vier gouden schaatsers Michel Mulder, Jorrit Bergsma, Stefan Groothuis en Sven Kramer. Laatst genoemde liet begin deze maand al knorrig weten dat 'die hele sportverkiezing' van hem afge schaft mag worden omdat het gros van de A-sporters toch niets moet hebben van voetballers en schaatsers. Anders kan Kramer het kennelijk niet verklaren dat hij ondanks zijn staat van dienst pas één keer (in 2007 na zijn eer ste wereldtitel) tot sportman van het jaar werd verkozen. De kriti sche uitlatingen van Kramer zul len Robben alleen maar meer stemmen opleveren. Fertoute en Palings blijven bij clubs Adil Fertoute is ook volgend voetbalseizoen trainer van Kapelle. De oefenmeester is aan zijn eerste jaar bezig bij de zaterdag-derdeklasser. Ad Palings heeft zijn verbin tenis bij Noad'67 verlengd. Beide partijen zijn tevreden over de samenwerking. Pa lings is aan zijn eerste jaar bezig bij de zaterdag-derde klasser uit Sint Philipsland. Racing Club pakt titel in Argentinië De Argentijnse voetbalclub Racing Club heeft zondag (lokale tijd) voor het eerst sinds 2001 de landstitel vero verd. De ploeg won in de laatste speelronde met 1-0 van Godoy Cruz en eindigde daardoor voor concurrent Ri ver Plate. In Mexico werd de titelstrijd ook beslist. America werd voor de twaalfde keer kam pioen. Het team was met 3-0 te sterk voor UANLTi- gres en haalde hiermee de ti tel binnen. Onur Can positieve uitzondering Het driebandenteam van 's Lands Welvaren kwam in de tweede divisie in eigen huis tekort tegen Lynn-So- mers uit Zundert: 2-6. Voor de thuisploeg lukte het alleen de sterk spelende Onur Can, die een moyenne had van 0.744, zijn partij te winnen. Raymond Peeters verloor met wat weerwerk, Tonny van Iwaarden en Luc Pee ters werden overklast. Hoofdplaat krijgt een trainersduo De uit Breskens afkomstige trainers Rudy Cornelis en Tonny van Muiken maken het seizoen af bij voetbalver eniging Hoofdplaat. De zon- dag-vijfdeklasser ontsloeg vorige week Jos de Wilde omdat er geen klik meer zou zijn met de spelers. Evelien Schouten liep in beide proeven met de lichtvoetig en veel uitstraling door de baan gaan de ruin Don Dilano met 65,33 pro cent naar de overwinning. „Hier ben ik ontzettend blij mee", was de eerste reactie van Schouten bij de bekendmaking van de uitslag. „Ik ben er telkens dichtbij ge weest en nu is het dan toch ge lukt. Met een score van 66 of drie maal boven de 62 procent om je te plaatsen ligt de lat ook best hoog. En bovendien telt alleen de eerste proef van de wedstrijd mee voor plaatsing." Schouten was niet alleen blij, maar ook kritisch. „Don Dilano is een fijn paard om te rijden. Hij heeft veel talent en loopt gemak kelijk door de proeven. Maar hij is ook slim. Hij probeert je telkens uit en dat kost punten. Er is in dat opzicht nog heel wat werk aan de winkel voor mij. Ik heb nog niet alles onder controle. Het moet be ter. Een paard moet weten wie de baas is." Patricia Reijnhoudt (Vrouwenpol der) eindigde met de schimmel merrie Clair in beide proeven op de tweede plaats. Ze haalde scores van respectievelijk 62,66 en 65,00 procent. Ook Marieke Kleinjan deed met de vosmerrie Edeem onder het za del goede zaken. De combinatie van de Weelruiters schreef met overmacht (68,66 en 69,00 pro cent) de klasse L2 op haar naam en kan zich gaan opmaken voor de Zeeuwse titelstrijd. Ook Brechje Zwaga van EMM Ter- neuzen haalde het podium met een derde plaats bij de jeugdturn- sters. De wedstrijd in Breda was de eerste van de tweede kwalifica tiewedstrijden. In januari staat de volgende wedstrijd op het pro gramma. Op 17 en 18 april komen Jeugd 1 N3: 14. Ezra Adriaanse 47,750. Jeugd 2e divisie: 16. Femke de Bat 39.350,18. Imke van Schoon hoven 38.600. Jeugd 3e divisie: 4. Roxanne Cappon 41.625, 8. Rachel Louws 40,700. Arjen Robben is één van de zeven genomineerden voor de titel sportman van het jaar 2014. foto Hollandse Hoogte/David Rose Robben kan gaan scoren op het Sportgala door Ad Pertijs KAPELLE BUENOS AIRES KWADENDAMME HOOFDPLAAT door Lucien Roelandt VROUWENPOLDER - Evelien Schou ten schreef in manege De Een dracht in Vrouwenpolder in de klas se M1 beide proeven op haar naam. De dressuuramazone uit We- meldinge sleepte ook het door haar zo felbegeerde startbewijs voor deelname aan het Zeeuws kampioenschap in de wacht. door Janny Vermeule BREDA - Bij de eerste turnwedstrijd van het nieuwe seizoen behaalde MTV twee podiumplaatsen. Angeli ca Danielse behaalde tijdens de dis trictswedstrijd in Breda de tweede plaats. Lina Berd ik veroverde brons. de turnsters in Zierikzee in actie. De belangrijkste uitslagen zijn: MTV Middelburg. Instap N2: 2. Angelica Danielle 51.950; 3. Lina Berdik 51.550,11. Lu- na van Wijngaarden 44.425. Pupillen 1 N2:19. Deveney van den Hemel 46.125. Pupillen 2 N2: 20. Simone Tange 46.975. Turnschool Zeeland. 15. Nadine Pop- pe 46.700 punten. Pupil 2 N2:17. Chanella Boucherie 48.150.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 45