De portemonnee lag tussen de leverworst ©tFtMEfflOBD® IMI 'Opheffing brandweer Westkapelle is ramp' Verdachte gezinsdrama Paul Krugerstraat zegt tijdens rechtszaak dat hij nauwelijks herinneringen heeft aan fatale dag mode kolberts pantalons vesten jack's v.a. 98,- v.a. 59,- v.a. 59,- 20% korting 26 WALCHEREN Door haar van het leven te beroven wilde ik haar ellende besparen pullovers v.a. 49,- shirts casual v.a. 29,- shirts dress 2 voor 69,- kostuums v.a. 198,- middelburg - Ik heb het gedaan, het is mijn schuld, zei de zwaarge wonde Ron de V (55) de middag van de 10e maart 2013 tegen een Vlissingse agent. Daarmee doelde hij op het om het leven brengen van zijn vrouw Marja Otte (54). Die agent was die dag naar de wo ning aan de Paul Krugerstraat van De V. gekomen omdat diens broer kort daarvoor het levenloze lichaam van Otte en een ernstig bloedende De V. had aangetrof fen. De V. verscheen gisteren voor de rechtbank omdat hij vol gens het Openbaar Ministerie (OM) zijn vrouw door wurging om het leven heeft gebracht. De V. zelf zei tegen de rechters dat hij zich nauwelijks nog iets kan herinneren van wat er die dag is gebeurd. Tegenover de politie heeft hij wel opening van zaken gegeven. Zo zei hij tijdens het eer ste verhoor, op 11 maart, 'Ik wilde zelfmoord plegen. Maar dan zou mijn vrouw, die ziek was, alleen achterblijven'. De volgende dag: 'Door haar van het leven te bero ven wilde ik haar ellende bespa ren. Ik heb haar keel dichtgekne pen'. De V. was sinds medio 2012 werk loos en zag het, zo zei hij tegen de verhorende rechercheurs, 'niet meer zitten'. Die bewuste zondag zou hij haar na het ontbijt, toen zij zich aan het omkleden was in de slaapka mer, hebben gewurgd. En daarna, aldus officier van justitie Wilfred Suijkerbuijk, zou hij geprobeerd hebben zichzelf van het leven te beroven door zijn polsen door te snijden en zichzelf andere ver wondingen toe te brengen. Om dat zijn broer onverwacht op be zoek kwam en alarm sloeg, slaag de hij niet in die opzet. Meerdere deskundigen hebben rapporten geschreven over wat er zich heeft afgespeeld in de wo ning aan de Paul Krugerstraat. En ze spreken elkaar deels tegen. Vol gens een Maastrichtse deskundi ge moeten de eerste verklaringen van De V. niet serieus genomen worden omdat door het bloedver lies een pseudo-geheugen is aan- gemaakt en dus een nepbekente- nis is afgelegd. Suijkerbuijk op zijn beurt wees op de verklaringen van andere deskundigen die zoiets zeer on aannemelijk vinden. „Ze hebben daar geen aanwijzingen voor ge vonden." Wat voor hem overblijft is dat De V. zijn vrouw om het le ven heeft gebracht. Hij eiste een celstraf van tien jaar tegen de man voor doodslag. „Ik heb geen bewijs kunnen vinden voor moord." Raadsman Jos Wouters pleitte voor vrijspraak. Hij wees naar het zwakke hart van het slachtoffer. „Zij is door hartproblemen gestor ven en mijn cliënt raakte vervol gens in paniek omdat hij dacht dat hij haar dood had veroor zaakt." Uitspraak 22 januari. bikers van de politie, vertelt poli tiewoordvoerder Alwin Don. „Een ervan, een 25-jarige vrouw uit Offenbach, bleek nog 42 da gen te moeten zitten. Die zit nog vast. Een 16-jarige vrouw hebben we meegenomen naar het bureau, omdat ze nog DNA moest afstaan. Maar zij en de overige twee heb ben we moeten laten gaan omdat we meer informatie nodig heb ben. Het onderzoek naar hun acti viteiten is nog niet afgerond." Als dank voor zijn hulp liet de po litie een grote bos bloemen bezor gen bij Dennis Gillissen. „Prach tig om de politie een dienst te kunnen bewijzen. Het was veel werk, maar ik deed het met alle liefde en plezier. Verschrikkelijk dat zulke mensen oude vrouwtjes beroven. Maar helaas heb ik het vaker meegemaakt. Of dat men sen iets jatten uit de winkel. Laatst nog, een heel deftige dame die één flesje ketjap afrekende en een ander in haar jaszak stopte. Van die goedkope flesjes ketjap van 1,79 per stuk. Ik heb er drie op haar bonnetje gezet: één die ze be taald had, één die ze in haar zak stopte en één voor straf. 'Het bon netje zit in uw tas, mevrouw', zei ik nog. Kon ze daar thuis eens goed over nadenken." De slager en zijn personeel had den vrijdag twee weken geleden al het gevoel dat iets niet klopte, toen vier vrouwen binnen kwa men. Het was druk in de winkel. De vrouwen stormden binnen en waren net zo snel weer weg. Even later werd Gillissen gebeld door de politie. „Ze vroegen of er Oost-Europese vrouwen in onze winkel waren geweest. Dat ver moedden ze, nadat ze de vrou wen een tijdje achterna hadden gezeten. Intussen hadden wij een portemonnnee gevonden, tussen de leverworsten in het zelfbedie ningsvak. Het was een portemon nee van een oudere dame." De zakkenrollers hadden geen be tere winkel in kunnen vluchten dan die van Gillissen, want die heeft er bewakingscamera's han gen. De keurslager is er 's avonds eens goed voor gaan zitten. „Het was een heel gedoe om de beel den op te halen en op te slaan, maar op een gegeven moment had ik goed in beeld wat er ge- beurde. De vrouwen kwamen bin nen, stopten de portemonnee tus sen de worsten en gingen weg. Maar niet zonder nog een stukje leverworst mee te jatten. Ook bi zar: op de beelden zie je hoe vlak voor het gebeuren mijn moeder die vrouwen kruist. Echt nog geen minuut voordat ze vertrok ken. Niet te geloven." Buiten, in de Walstraat, is het vier tal staande gehouden door twee WESTKAPELLE - De opheffing van de brandweerpost Westkapelle stuit daar op fel verzet. „Onaan vaardbaar", schrijven de vijftien brandweerlieden van de post in een brief aan het gemeentebe stuur. „Eén van de grootste ker nen van Veere wordt tijdige ade quate brandweerzorg onthou den." De Veiligheidsregio wil Domburg en Westkapelle samenvoegen tot een nieuwe post in Aagtekerke. Terwijl burgemeester Van der Zwaag onlangs nog zei dat dit geen optie meer was, bleek vrij dag dat er nu toch op wordt aange stuurd, en wel met een nieuwe ka zerne aan de Prelaatweg bij Aagte kerke. Westkapelle twijfelt ernstig aan de haalbaarheid, omdat de huidi ge brandweerlieden vanuit die nieuwe plek niet snel genoeg kun nen uitrukken, namelijk niet bin nen vier minuten. Daarbij wijst men er op dat Aagtekerke te wei nig brandweerlieden telt, en dat het veel geld kost daar nieuwe vrijwilligers op te leiden. De Westkapelse ploeg wil overeind blijven in eigen dorp, en zelfs wor den opgeplust, zodat mensen snel ler gereanimeerd kunnen worden. Plein 1940 nr. 20 Middelburg Tel. 0118 - 612508 www.lavooymode.nl Eis: tien jaar wurgen vrouw door Emile Calon Verdachte tijdens verhoor door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - Met dank aan de Vlis singse keurslager Dennis Gillissen heeft de politie zakkenrollers van straat kunnen plukken. Keurslager Dennis Gillissen zag op zijn bewakingsbeelden hoe vier vrouwen zijn winkel binnen stormden, een por temonnee verstopten en vertrokken. „Maar niet zonder nog een stukje leverworst te jatten." foto Lex de Meester Mvooy door Henk Postma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 42