Park Oosterschelde heeft nieuwe gastheren A GESLOTEN RT WALCHEREN 27 66 Wij willen onze bezoekers iets leren over deze streek Nieuwe winkel Cash Carry Kerstborrel bij PTK Middelburg Auto opladen bij de Media Markt Staking België legt scheepvaart stil w. k- Ondernemersplein Drinkwatertarieven 2015 Evides Waterbedrijf KAMPERLAND - Vorige week rondde een groep van twintig Zeeuwse ho reca- en recreatieondernemers de cursus 'Gastheerschap Nationaal Park Oosterschelde' af. De onderne mers die uit Zuid- en Noord-Beve land, Tholen, Schouwen-Duiveland en Zeeuws-Vlaanderen komen, kun nen sinds de cursus veel vertellen over dit nationale park en wat je er wanneer kunt doen. Jan en Ella Pijnenburg van speel- en leerboerderij Five Star Farm in Kamperland hebben sinds vorige week een gevelbordje met 'Gast heer van Nationaal Park Ooster schelde' aan de muur. Samen volg den zij de cursus waarin docen ten onder andere aandacht be steedden aan hoe het nationaal park is ontstaan, visserij en moge lijkheden voor recreatie. „Toen ons werd gevraagd om mee te doen aan de cursus stonden we daar niet meteen om te sprin gen", vertelt Jan Pijnenburg. „Voordat we naar Zeeland vertrok ken, hadden we een recreatiebe- drijf in Brabant. Daar moesten we wijken voor De Loonse en Dru- nense Duinen. De uitbreiding van dat natuurgebied zorgde er voor dat we niet meer konden wo nen op mijn geboortegrond. Dat hakte er flink in. Het Nationaal Park kreeg een nare bijsmaak voor ons." Maar toen Pijnenbrug zich ging verdiepen in het Zeeuwse park dat voor een groot deel uit water bestaat, werd hij toch nieuwsgie rig. „We hebben hele mooie stuk ken natuur in Zeeland. Ik wilde daar toch meer over weten. Dit past bij ons bedrijf. Wij willen on ze bezoekers iets leren over deze streek en wat zij te bieden heeft." De Five Star Farm ligt niet direct aan het water. Het echtpaar ont dekte wel dat zich op het erf bij zondere natuur bevindt: een stuk beschermd rietveld dat bij het park hoort. „We kregen de op dracht te bedenken hoe wij onze gasten kunnen informeren over het Nationaal Park Oosterschelde. We willen een informatiecen trum opzetten waar bezoekers van alles kunnen leren over het park en wat je er kunt doen en zien. Ook willen we een wandel route door het rietveld uitzetten." Pijnenburg is enthousiast over de cursus: „Het was iedere keer op een andere locatie. We hebben een hoop nieuwe plekken leren kennen in de Zeeuwse natuur. Op dit moment zijn er vijftig ho reca- en recreatieondernemers gastheer van het nationaal park. Zij vormen een netwerk dat op initiatief van het park twee keer per jaar bij elkaar komt. De onder nemers zijn te vinden op de web site van het park. Behalve van het park Oosterschelde zijn er ook netwerken in de Zwinstreek, de Grevelingen en het Krammer-Vol kerak. vlissingen - Zeevishandel Cash Carry verhuist deze week van de Hermesweg naar hun nieuwe on derkomen naast de Albert Heijn XL aan de Gildeweg in Vlissin gen. De vishandel betrekt het pand waarin voorheen de elektro nicazaak It's was gevestigd. Morgen, woensdag, wordt de nieu we winkel geopend. Cash Car ry is al veertig jaar gevestigd in Vlissingen. MIDDELBURG - De PTK business club in Middelburg geeft deze week een kerstborrel voor onder nemers. PTK geeft elke derde don derdag van de maand een net werkborrel en deze week is dat de derde keer. De kerstborrel is op donderdag r8 december tussen t7.oo en r8.30 uur. Er zijn geen kosten aan verbonden. Het PTK business center is gevestigd in het oude postkantoor in de Lange Noordstraat 48 in Middelburg. MIDDELBURG - Mensen die met een elektrische auto rijden, kun nen die vanaf vrijdag tg decem ber ook opladen bij Media Markt op de Mortiere in Middelburg. Me dia Markt Middelburg wil bezoe kers van de Mortiereboulevard de mogelijkheid geven hun elektri sche auto op te laden tijdens het winkelen om een bijdrage te leve ren aan een beter milieu. vlissingen - De scheepvaart op Antwerpen en Gent lag gisteren bijna volledig stil als gevolg van de nationale staking in België. Er wachten tientallen schepen voor de Scheldemond en Westkapelle. TILROE OPTIEK Ook de Nederlandse loodsen kon den weinig uitrichten. Het hield op bij de afvaart van twee sche pen uit Antwerpen. Het Loodswe zen heeft zeker 24 uur nodig om alle schepen 'weg te werken'. DINSDAG 16 DECEMBER 2014 I Jan en Ella Pijnenburg van speel- en leerboerderij Five Star Farm in Kamperland, foto Marcelle Davidse door Sharon van Oost Jan Pijnenburg Info: www.np-oosterschelde.nl waterbedrijf De drinkwatertarieven van Evides Waterbedrijf blijven gelijk aan die van 2014. In 2015 betaalt u 0,914 (exclusief 6% BTW en Belasting op Leidingwater) voor een kuub (1.000 liter) betrouwbaar drinkwater. Voor ongemeten verbruik en enkele overige diensten gelden met ingang van 1 januari 2015 nieuwe tarieven. De Tarievenregeling kunt u vinden op www.evides.nl of opvragen via 0800 5150. Evides Waterbedrijf levert drinkwater in Zuidwest-Nederland. Hier kunt u - samen met ruim 2 miljoen andere klanten - vertrouwen op drinkwater van uitstekende kwa liteit, duurzaam geproduceerd en geleverd. En dit 24 uur per dag, 7 dagen per week. www.evides.nl 19 DECEMBER t/m 3 JANUARI WALSTRAAT VLISSINGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 41