Huifbed rijdt ook bij slecht weer door het bos Middelburg doet meer UCR krijgt steun voor tegen armoede jeugd uitbreiding college 24 WALCHEREN BOUWVERGUNNING Raad stelt debat Decathlon uit De gemeenteraad Middel burg heeft het debat over de mogelijke komst van sport- keten Decathlon naar ZEP uitgesteld. De raad haalde het voorstel van de agenda nadat in een rapport over de effecten van de komst van Decathlon fouten waren ge vonden. Het debat wordt vol gend jaar alsnog gevoerd. Film over Russische homodiscriminatie In de reeks Movies that Mat ter vertoont Cinema Middel burg vandaag de film Child ren 404. Die geeft aan de hand van anonieme inter views en videofragmenten een beeld van de onderdruk king van homo's en lesbien nes in Rusland sinds de ho- mowetten van Poetin. Aan vang 20.00 uur. Choir of Clare in Sint Jacobskerk Het jaarlijkse klassieke kerst concert in de Sint Ja cobskerk in Vlissingen, wordt vandaag, dinsdag, ver zorgd door het Choir of Cla re College uit Cambridge. Het koor zingt werk van on der anderen Bach en Brit ten. Het concert begint om 20 uur. Een toegangskaartje kost 17,50 euro. Kerstmarkt in atrium Ter Reede In het atrium van zorgcen trum Ter Reede in Vlissin gen staan vandaag en mor gen, dinsdag en woensdag, zestig kramen met cadeau's, kerststukjes en lekkernijen. De kerstmarkt is telkens open van 10 tot 16 uur. Mor gen treedt om 14.30 uur het koor van de Louise de Colig- nyschool op. Kerstbingo met zang voor ouderen De welzijnsclubs van Oost- kapelle en Veere houden vandaag, dinsdag, een kerst bingo voor ouderen in De Halve Maan in Oostkapelle. Met koffie, thee en kerstlied jes worden enkele rondjes bingo gespeeld. De toegang is gratis en een bingokaartje kost een euro. De bijeen komst begint om 14.00 uur. Ensemble zingt in Odulphuskerk Het Willebrord Ensemble onder leiding van Elena Berdnikova brengt vandaag in de Olduphuskerk in Melis- kerke een Ceremony of Less ons and Carols. Het koor wordt begeleid door orgel en strijkers. Dominee Nel van Doorn neemt de lezin gen voor haar rekening. Toe gang gratis. Aanvang 20 uur. veere - Na een druk leven als on derneemster in de Veerse horeca, zocht Ria van Elswijck-de Groot naar een mogelijkheid om met haar geld ook eens iets speciaals te doen voor gehandicapten. Het kostte haar meer dan drie jaar al vorens ze het voor mekaar had. Af gelopen zomer kon haar stichting Huifbedrijden Walcheren de eer ste zwaar gehandicapten door het Veerse Bos laten rijden, liggend in een huifbed op de ruggen van twee paardjes. Meer dan vijfentwintig sponsors - bedrijven en instellingen - en zo'n vijftien vrijwilligers maak ten het mogelijk een huifbed aan te schaffen, en een laadstation met stallingsmogelijkheden en til- lift te bouwen. Een zestal vrijwilli gers behaalde een koetsiersbe wijs, nodig voor het mennen van de speciaal getrainde paardjes. Staatsbosbeheer gaf speciaal toe stemming om zo nodig ook op de voetpaden te rijden. Sindsdien is het huifbed weke lijks zo'n twee tot drie keer in ge bruik, soms zo'n zeven keer per dag, bijvoorbeeld wanneer een groep gehandicapte schoolkinde ren zich meldt. Gebruikers ko men uit de hele provincie of zelfs van verder. Het huifbed bestaat uit een frame met een soort hangmat, waaron der de paarden lopen. Het is voor al bedoeld voor lichamelijk of ver standelijk gehandicapten die niet op een paard kunnen zitten, al hebben 'gezonde' mensen er ook al wel gebruik van gemaakt, want ook daar zijn er bij die zo'n ritje als heilzaam ervaren. Er is geen winterstop, want ook bij slecht weer kan er gereden worden. Een rit duurt doorgaans een half uur. Er wordt een eigen bijdrage gevraagd, vanaf 17,50 eu ro om de onkosten te dekken. Het kan ook gratis, bijvoorbeeld wan neer een sponsor betaalt. Zo over handigt de stichting Zeehospiti um, Zonneveld deze week een cheque voor 50 gratis ritjes voor leerlingen van mytylschool De Sprienke uit Goes. Alle info op: www.stichtinghuif- bedrijdenwalcheren.nl De gemeenteraad heeft dat gister avond besloten. SP, PvdA, LPM en GroenLinks stelden voor een Kindpakket in te voeren. D66 en SGP steunden dat initiatief, CDA, WD en Christenunie stemden te gen. In Middelburg leven zo'n 1200 kinderen onder de armoedegrens. In heel Zeeland zijn dat er zo'n 8500. De Kinderombudsman advi seerde gemeenten een jaar gele den al om Kindpakketten in te voeren waaruit bijvoorbeeld sport- of muziekles betaald kan worden. Middelburg is voor zover bekend de eerste Zeeuwse ge meenten die dat ook doet. De raad wil dat kinderen zelf betrok ken gaan worden bij de samenstel ling van het Kindpakket. Het aan vragen van zo'n pakket moet een voudig zijn. En als geld gevraagd wordt bij bijvoorbeeld het sport fonds, moet ook andere hulp aan geboden worden. Een ruime meerderheid van de ge meenteraad schaarde zich achter het voorstel van het college om 'de toekomst van het UCR samen met andere partners te borgen en uit te bouwen'. De gemeenteraad zet onder meer de lening van twee miljoen euro in die tien jaar geleden aan het UCR is verstrekt en in 2016 afloopt. LPM, GroenLinks en SP stemden tegen. Niet omdat zij het universi tair onderwijs niet belangrijk vin den voor Middelburg, maar om dat zij eerst de grote kerntakendis cussie willen voeren. De gemeen te wil vanwege de financiële toe komst van de gemeente in 2015 gaan bespreken welke taken zij nog wil uitvoeren en welke niet meer en waaraan zij dus haar geld wil uitgeven. Nu al toezeggen dat het UCR kan rekenen op geld van de gemeente, loopt daarop voor uit, stelden LPM, GL en SP. MIDDELBURG MIDDELBURG VLISSINGEN VLISSINGEN OOSTKAPELLE MELISKERKE Henk, meervoudig gehandicapt, maakt vrijwel wekelijks een ritje door het Veerse Bos. In het gloednieuw 'laadstation' op minicaping De Heksenketel tillen vrijwilligers hem het huifbed op. Houdt de gemeente Veere voet bij stuk, dan zien zij zich gedwongen dit optrekje weer af te breken, foto Ruben Oreel door Maurits Sep MIDDELBURG - Samen met Middel burgse kinderen die in armoede le ven, gaat de gemeente bekijken hoe die kinderen het een beetje be ter kunnen krijgen. De gemeente gaat daarvoor een zogenoemd Kindpakket invoeren. door Maurits Sep MIDDELBURG - Als het University College Roosevelt (UCR) wil uitbrei den met meer colleges, vindt het de gemeente Middelburg aan zijn zijde. De gemeenteraad is bereid zowel geld als mensen beschikbaar te stellen om het universitair onder wijs te versterken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 40