SPORT 33 De Belgische doelman Courtois effent het pad voor Robben met zijn uitverkiezing tot Belgisch sportman van het jaar. Renesse 2 is DZC'09 de baas Zwak eerste deel doet Mevo'80 de das om Zilver voor turnsters van Delta Sport De Strandloper/Ginsterveld loopt uit op verliezend IJtama Fertoute en Palings blijven bij clubs Adil Fertoute is ook volgend voetbalseizoen trainer van Kapelle. De oefenmeester is aan zijn eerste jaar bezig bij de zaterdag-derdeklasser. Ad Palings heeft zijn verbin tenis bij Noad'67 verlengd. Beide partijen zijn tevreden over de samenwerking. Pa lings is aan zijn eerste jaar bezig bij de zaterdag-derde klasser uit Sint Philipsland. Onur Can positieve uitzondering Het driebandenteam van 's Lands Welvaren kwam in de tweede divisie in eigen huis tekort tegen Lynn-So- mers uit Zundert: 2-6. Voor de thuisploeg lukte het al leen de sterk spelende Onur Can, die een moyenne had van 0.744, zijn partij te win nen. Raymond Peeters ver loor met wat weerwerk, Ton- ny van Iwaarden en Luc Pee ters werden overklast. AMSTERDAM - Thibaut Courtois gaf zondagavond in Plopsaland de voorzet die de vaderlandse sport wereld vanavond in Amsterdamse RAI voor Arjen Robben kan inkop pen. De doelman van 'de nationa le ploeg' en Chelsea noemde zijn uitverkiezing tot Belgisch sport man van het jaar een lang ver wachtte doorbraak voor de 'ploeg- sporters'. Het is nu aan de Neder- VLISSINGEN - Het Schouwse onder onsje tussen het tweede elftal van Renesse en DZC'09 leverde een 3-1-zege op voor de thuisploeg. Nadat Renesse de score had geo pend deed Karst van der Linde wat terug namens de bezoekers: 1-1. In de tweede helft kwam DZC'09 er niet meer aan te pas en liep Renesse uit. Ook voor het met veel blessures worstelende Ouwerkerk verliep de uitwedstrijd bij Zeeland Sport 3 bepaald niet voorspoedig. Doel man en nestor Jan de Vrieze, die vier keer moest vissen, vatte het als volgt kort samen: „Als je ze er zelf niet inschopt, krijg je er van zelf een aantal rond de oren." De wedstrijd eindigde in 4-0. landse stemgerechtigden (A-spor- ters en vakjury) om ook op het Sportgala eindelijk sinds 1987 weer een voetballer met de Jaap Eden Trofee naar huis te sturen. Arjen Robben (Bayern München) was er vorig jaar als winnaar van de Champions League al dichtbij, maar toen wees 'de zaal' toch weer turner Epke Zonderland als 'haar' beste sportman aan. De voet balwereld zag het diep zuchtend aan. Het beeld dat het merendeel ZIERIKZEE - Het zit momenteel niet mee met IJtama in de eerste klasse van de zaalvoetbalcompetitie Zie- ZaVo. De tweede nederlaag achter elkaar bracht de ploeg uit Ooster- land aan het wankelen. Het was Van Oeveren/WIK dat met een 6-4 van IJtama won. De Strandloper/Ginsterveld profi teerde met een moeizame over winning op Vivars: 10-6. Het ver schil werd pas in de laatste vijf mi nuten gemaakt, nadat Vivars lang gelijke tred kon houden. De ploeg uit Westerschouwen staat inmiddels vier punten los van IJtama en Stella Boys/'t Cen trum, dat een wedstrijd minder heeft gespeeld. van de vaderlandse sporters met een A-status niets moet hebben van al die dikbetaalde voetballers, werd in hun ogen maar weer eens bevestigd. Ruud Gullit werd in 1987 sportman van het jaar, maar hij legde het in 1988 als Europees kampioen af tegen Steven Rooks, de nummer twee van de Tour. Sindsdien groeit de ergernis over vooral het stemgedrag van de me desporters alleen maar. Arjen Rob ben bleef vorig jaar echter beleefd en zei zich te kunnen vinden in de keuze voor Zonderland. De Groninger won met zijn ontwape nende, verzoenende optreden in de RAI zieltjes die vanavond wel eens het verschil kunnen maken. De tegenstanders die hij treft, zijn immers te pakken. Epke Zon- Stella Boys had geen moeite met Motorenboys: 9-1. ASZ verloor ver rassend van Airpack met 4-7. In de tweede klasse won koploper Deco Home Zierikzee simpel met 10-3 van Fiets Outlet Zeeland. Stel la Boys/'t Centrum 2 blijft volgen met een 12-3-overwinning op De Vlinder. FC Kerkwerve/Oliegeul- tje versloeg Spuiterij Elfrink met 9-4 en De Strandloper/Ginster veld 2 won met 5-0 van Faxe. De zaalvoetballers van IJta ma lopen meer achterstand op in de eerste klasse van de ZieZaVo. derland werd opnieuw wereld kampioen, maar hij heeft al vier trofeeën in de kast staan. Resten de vier gouden schaatsers Michel Mulder, Jorrit Bergsma, Stefan Groothuis en Sven Kramer. Laatst genoemde liet begin deze maand al knorrig weten dat 'die hele sportverkiezing' van hem afge schaft mag worden omdat het gros van de A-sporters toch niets moet hebben van voetballers en schaatsers. Anders kan Kramer het kennelijk niet verklaren dat hij ondanks zijn staat van dienst pas één keer (in 2007 na zijn eer ste wereldtitel) tot sportman van het jaar werd verkozen. De kriti sche uitlatingen van Kramer zul len Robben alleen maar meer stemmen opleveren. VLISSINGEN - Het door blessures getroffen Mevo'8o is flink onder uit gegaan tegen Volharding uit Goes. De Bevelandse basketballers won nen het duel in de derde klasse met 75-58. Mevo, dat slechts ze ven spelers op de been kon breng en, had het vooral in de eerste helft zwaar. Na twee kwarten stond het dan ook al 44-20 voor Volharding. In de tweede helft boden de Schouwenaren meer tegenstand en produceerden ze zelfs meer punten dan de tegenstander: 38 om 31. BV Souburg blijft leider in de derde klasse. BREDA - De turnsters Just Fleur en Quinty van Oeveren van GV Del ta Sport hebben tijdens de regio kampioenschappen in Breda een zilveren medaille gewonnen. Fleur kwam bij de pupil 1 N3 uit en Van Oeveren bij pupil 2 N3. In beide categorieën kwamen nog drie turnsters uit voor Delta Sport waarbij Noa de Ruijter (pu pil 2 N3) net naast het podium be landde. Ze werd vierde. Senna Poortvliet werd zesde en noteer de de beste sprong-oefeningen met de hoge score van 13.550. Iris Ruitenbeek eindigde als zestien de bij de pupih N3. De turnsters in de jeugd/junior en seniorcategorie doorstonden de eerste beproeving in de kwalifi catiewedstrijden voor het NK goed. Anne-Li Slootmaker eindig de bij de jeugd tweede divisie als vierde. Een mooie vloeroefening zorgde voor een tweede klasse ring bij de 26 deelneemsters. An na Jendrusch (1 jeugd) won de sprongoefening en werd derde op de brug maar liet te veel punten liggen op de balk-en vloeroefe ning. Het resultaat was een zes tiende plaats opleverde. Bij de ju nioren tweede divisie zorgde Romy Reintjens voor een mooie klassering door de sprongoefe ning te winnen en tweede plaats op de balk. Met een redelijke goe de balk- en vloeroefening eindig de ze in het totaalklassement als vijfde. Samantha Steenbakker werd 21e. Xinda van der Wekken en Amy Leijten maakte hun debuut op de nationale wedstrijden bij de in stap tweede divisie. Van der Wek ken eindigde als negende en Leij ten als achttiende. Ook het de buut bij de senioren voor Lisa Pad mos, Charlotte van Gils en Joyce Papeveld ging nog niet geheel vlekkeloos. Vooral op de brugoefe- ning lieten de turnsters e veel punten liggen waardoor een hoge klassering was uitgesloten. Pad mos eindigde als 22e en Van Gils als 33e in de 2e divisie. In de 3e di visie werd Papeveld 18e. DINSDAG 16 DECEMBER 2014 Arjen Robben is één van de zeven genomineerden voor de titel sportman van het jaar 2014. foto Hollandse Hoogte/David Rose Robben kan gaan scoren op het Sportgala KAPELLE KWADENDAMME door Ad Pertijs

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 37