Fase één van nieuwe Duinoord deze zomer klaar ©tFtMEfflOBD® IMI Zakkenrollers gepakt met hulp van de slager 44 Door haar van het leven te beroven wilde ik haar ellende besparen 1 Verdachte gezinsdrama Paul Krugerstraat zegt tijdens rechtszaak dat hij nauwelijks herinneringen heeft aan fatale dag Scheepvaart valt stil door staking in België v.a. 49,- v.a. 29,- mode kolberts pantalons vesten jack's v.a. 98,- v.a. 59,- v.a. 59,- 20% korting 26 SCHOUWEN-DUIVELAND pullovers shirts casual shirts dress 2 voor 69,- kostuums v.a. 198,- middelburg - Ik heb het gedaan, het is mijn schuld, zei de zwaarge wonde Ron de V (55) de middag van de 10e maart 2013 tegen een Vlissingse agent. Daarmee doelde hij op het om het leven brengen van zijn vrouw Marja Otte (54). Die agent was die dag naar de wo ning aan de Paul Krugerstraat van De V. gekomen omdat diens broer kort daarvoor het levenloze lichaam van Otte en een ernstig bloedende De V. had aangetrof fen. De V. verscheen gisteren voor de rechtbank omdat hij vol gens het Openbaar Ministerie (OM) zijn vrouw door wurging om het leven heeft gebracht. De V. zelf zei tegen de rechters dat hij zich nauwelijks nog iets kan herinneren van wat er die dag is gebeurd. Tegenover de politie heeft hij wel opening van zaken gegeven. Zo zei hij tijdens het eer ste verhoor, op 11 maart, 'Ik wilde zelfmoord plegen. Maar dan zou mijn vrouw, die ziek was, alleen achterblijven'. De volgende dag: 'Door haar van het leven te bero ven wilde ik haar ellende bespa ren. Ik heb haar keel dichtgekne pen'. De V. was sinds medio 2012 werk loos en zag het, zo zei hij tegen de verhorende rechercheurs, 'niet meer zitten'. Die bewuste zondag zou hij haar na het ontbijt, toen zij zich aan het omkleden was in de slaapka mer, hebben gewurgd. En daarna, aldus officier van justitie Wilfred Suijkerbuijk, zou hij geprobeerd hebben zichzelf van het leven te beroven door zijn polsen door te snijden en zichzelf andere ver wondingen toe te brengen. Om dat zijn broer onverwacht op be zoek kwam en alarm sloeg, slaag de hij niet in die opzet. Meerdere deskundigen hebben rapporten geschreven over wat er zich heeft afgespeeld in de wo ning aan de Paul Krugerstraat. En ze spreken elkaar deels tegen. Vol gens een Maastrichtse deskundi ge moeten de eerste verklaringen van De V. niet serieus genomen worden omdat door het bloedver lies een pseudo-geheugen is aan- gemaakt en dus een nepbekente- nis is afgelegd. Suijkerbuijk op zijn beurt wees op de verklaringen van andere deskundigen die zoiets zeer on aannemelijk vinden. „Ze hebben daar geen aanwijzingen voor ge vonden." Wat voor hem overblijft is dat De V. zijn vrouw om het le ven heeft gebracht. Hij eiste een celstraf van tien jaar tegen de man voor doodslag. „Ik heb geen bewijs kunnen vinden voor moord." Raadsman Jos Wouters pleitte voor vrijspraak. Hij wees naar het zwakke hart van het slachtoffer. „Zij is door hartproblemen gestor ven en mijn cliënt raakte vervol gens in paniek omdat hij dacht dat hij haar dood had veroor zaakt." Uitspraak 22 januari. Zorgorganisatie Allévo en woning bouwvereniging Zeeuwland bou wen daar 65 appartementen en zes groepswoningen, die naar ver wachting komende zomer wor den opgeleverd. Wethouder Ad Verseput refereerde aan het ver zet van buurtbewoners tegen de voor de bouw noodzakelijke sloop van enkele huizen aan de Platbos- laan. „Wij hebben het individuele belang afgewogen tegen het alge meen belang", zei Verseput. „Goe de communicatie en respect voor eikaars mening zijn daarbij van groot belang gebleken." Met de bouw van levensbestendige wo ningen sluiten Allévo en Zeeuw- land, volgens Verseput, aan het het beleid mensen langer zelfstan dig te laten wonen met bereikba re zorgvoorzieningen. Daarna startte hij een videopresentatie over de bouw. Fase twee van het nieuwe Duinoord behelst 24 pa tiowoningen en 33 appartemen ten. Maar dan moet eerst het hui dige zorgcentrum tegen de grond. Tegen het einde van de middag wachtten gisteren tientallen sche pen voor de Vlaamse kust en ten noorden van Westkapelle. Ook de Nederlandse loodsen die 27,5 pro cent van de scheepvaart op Ant werpen en Gent doen, konden weinig uitrichten. „Twee schepen waarvoor wij op de rol stonden, hebben we nog afgevaren vanuit Antwerpen", meldt manager ope raties Jan Willem Siewe van het Nederlands Loodswezen in Vlis- singen. „Ze lagen aan de Europa- terminal langs de Schelde en hoef den dus niet door de sluizen die niet werden bediend." Volgens Siewe duurt het zeker vierentwin tig uur, voordat alle schepen zijn 'weggewerkt'. De nationale sta king gisteren in België was voorlo pig de laatste in een serie van vier; drie regionale stakingen op maandagen gingen aan die van gisteren vooraf. Ze zijn gericht te gen bezuinigingen van de nieuwe centrum-rechtse regering. Plein 1940 nr. 20 Middelburg Tel. 0118 - 612508 www.lavooymode.nl VLISSINGEN - Met dank aan de Vlis singse keurslager Dennis Gillis sen heeft de politie zakkenrollers van straat kunnen plukken. De slager had twee weken gele den al het gevoel dat iets niet klopte: vier vrouwen stormden binnen en waren net zo snel weer weg. Even later werd hij gebeld door de politie. Of hij Oost-Europese vrouwen had gezien. Intussen had Gillissen een portemonnnee gevonden, tussen de leverworsten in het zelfbedieningsvak. Gillissen heeft 's avonds de beel den van zijn bewakingscamera's goed bekeken en kreeg goed in beeld wat er gebeurd was. De vrouwen kwamen binnen, stop ten de portemonnee tussen de worsten en gingen weg. Maar niet zonder nog een stukje leverworst mee te jatten. Buiten is het viertal staande ge houden door de politie, vertelt po litiewoordvoerder Alwin Don. „Een ervan, een 25-jarige vrouw uit Offenbach, bleek nog 42 da gen te moeten zitten. Die zit nog vast. Een 16-jarige vrouw hebben we meegenomen naar het bureau, omdat ze nog DNA moest afstaan. Maar zij en de rest moesten we la ten gaan. Het onderzoek is nog niet afgerond." Eis: tien jaar wurgen vrouw door Emile Calon Verdachte tijdens verhoor door Ton van den Nouweland BURGH-HAAMSTEDE - Aan de KIOOS- terweg in Burgh-Haamstede is gis teren het hoogste punt van de nieuwbouw van Duinoord gevierd. I Wethouder Ad Verseput, Allévo-directeur Ineke Dekker en Hans van der Zwet van Zeeuwland voor de nieuwbouw van Duinoord in Burgh-Haamstede. foto Dirk-Jan Gjeltema VLissiNGEN - De scheepvaart op Antwerpen en Gent lag gisteren bijna volledig stil als gevolg van de nationale staking in België. lAvooy

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 33