1 ,w: Park Oosterschelde heeft nieuwe gastheren V10 tot 50% W KORTING! A GESLOTEN w "PSfc 11'«NL cSlÈf - SCHOUWEN-DUIVELAND 27 Millfllti Workshops bij Cathy de Vos 66 Wij willen onze bezoekers iets leren over deze streek Golden House bij de tien beste Kerstfair bij Bolle Dier en Tüin BY SJAAK VAN ffl i/sss Ondernemersplein Drinkwatertarieven 2015 Evides Waterbedrijf 41 *afeÉs? fes&t '2? :.V" >''-'Vve-T KERKWERVE - Bij School voor Mo devormgeving Cathy de Vos in Kerkwerve gaan in het nieuwe jaar diverse workshops van start. Onder andere een workshop T-shirt op maat. Tijdens deze workshop wordt het T-shirt gete kend en genaaid op de gemeten maten. Daarnaast worden diverse halsver werkingen als fragment genaaid, zodat aan de hand van deze mo dellen de hals in het T-shirt kan worden bepaald. Er staat ook een basiscursus linge rie ingepland, tijdens deze work shop wordt een b.h., slip, strings- lip, boxer of hipster op maat gete kend en genaaid. Deze cursus wordt op 6 vrijdagavonden gege ven, van 19.00-22.00 uur. Voor het naaien van lingerie is een ruime keuze aan lycra, kant en fournituren zoals bandjes, elas tiek, beugelband, sluitingen. Voor alle informatie: www.mode- vormgevingcathydevos.nl KAMPERLAND - Vorige week rondde een groep van twintig Zeeuwse ho reca- en recreatieondernemers de cursus 'Gastheerschap Nationaal Park Oosterschelde' af. De onderne mers die uit Zuid- en Noord-Beve land, Tholen, Schouwen-Duiveland en Zeeuws-Vlaanderen komen, kun nen sinds de cursus veel vertellen over dit nationale park en wat je er wanneer kunt doen. Jan en Ella Pijnenburg van speel- en leerboerderij Five Star Farm in Kamperland hebben sinds vorige week een gevelbordje met 'Gast heer van Nationaal Park Ooster schelde' aan de muur. Samen volg den zij de cursus waarin docen ten onder andere aandacht be steedden aan hoe het nationaal park is ontstaan, visserij en moge lijkheden voor recreatie. „Toen ons werd gevraagd om mee te doen aan de cursus stonden we daar niet meteen om te sprin gen", vertelt Jan Pijnenburg. „Voordat we naar Zeeland vertrok ken, hadden we een recreatiebe- drijf in Brabant. Daar moesten we wijken voor De Loonse en Dru- nense Duinen. De uitbreiding van dat natuurgebied zorgde er voor dat we niet meer konden wo nen op mijn geboortegrond. Dat hakte er flink in. Het Nationaal Park kreeg een nare bijsmaak voor ons." Maar toen Pijnenbrug zich ging verdiepen in het Zeeuwse park dat voor een groot deel uit water bestaat, werd hij toch nieuwsgie rig. „We hebben hele mooie stuk ken natuur in Zeeland. Ik wilde daar toch meer over weten. Dit past bij ons bedrijf. Wij willen on ze bezoekers iets leren over deze streek en wat zij te bieden heeft." De Five Star Farm ligt niet direct aan het water. Het echtpaar ont dekte wel dat zich op het erf bij zondere natuur bevindt: een stuk beschermd rietveld dat bij het park hoort. „We kregen de op dracht te bedenken hoe wij onze gasten kunnen informeren over het Nationaal Park Oosterschelde. We willen een informatiecen trum opzetten waar bezoekers van alles kunnen leren over het park en wat je er kunt doen en zien. Ook willen we een wandel route door het rietveld uitzetten." Pijnenburg is enthousiast over de cursus: „Het was iedere keer op een andere locatie. We hebben een hoop nieuwe plekken leren kennen in de Zeeuwse natuur. Op dit moment zijn er vijftig ho reca- en recreatieondernemers gastheer van het nationaal park. Zij vormen een netwerk dat op initiatief van het park twee keer per jaar bij elkaar komt. De onder nemers zijn te vinden op de web site van het park. Behalve van het park Oosterschelde zijn er ook netwerken in de Zwinstreek, de Grevelingen en het Krammer-Vol kerak. GOES - Bij een landelijke verkie zing van Chinese restaurants is Golden House in Goes op de tien de plaats gekomen. Eerste werd De Muur in het Ve- luwse Putten. De eerstvolgende op de lijst van 88 restaurants is De Lange Muur in Vlissingen, die in de middenmoot op plaats 48 eindigde. Golden House is, nadat een brand het restaurant aan de Beuken straat verwoestte, enkele jaren ge leden opnieuw begonnen met een volledig nieuwe inrichting en een nieuwe kaart, waarop ook In disch eten staat. zierikzee - Medewerkers van de gemeente Schouwen-Duiveland en van diverse andere bedrijven in de regio kunnen bij de drie daagse kerstfair bij Bolle Dier en Tuin in Zierikzee hun eigen kerst pakket samenstellen met munten die zij daarvoor cadeau hebben ge kregen. De kerstfair is overigens voor alle belangstellenden nog vandaag en woensdag geopend van 14.00 tot 20.00 uur. TILROE OPTIEK :t! DINSDAG 16 DECEMBER 2014 1 V'V>.X - L&h- IE I Jan en Ella Pijnenburg van speel- en leerboerderij Five Star Farm in Kamperland, foto Marcelle Davidse door Sharon van Oost Jan Pijnenburg Info: www.np-oosterschelde.nl waterbedrijf De drinkwatertarieven van Evides Waterbedrijf blijven gelijk aan die van 2014. In 2015 betaalt u 0,914 (exclusief 6% BTW en Belasting op Leidingwater) voor een kuub (1.000 liter) betrouwbaar drinkwater. Voor ongemeten verbruik en enkele overige diensten gelden met ingang van 1 januari 2015 nieuwe tarieven. De Tarievenregeling kunt u vinden op www.evides.nl of opvragen via 0800 5150. Evides Waterbedrijf levert drinkwater in Zuidwest-Nederland. Hier kunt u - samen met ruim 2 miljoen andere klanten - vertrouwen op drinkwater van uitstekende kwa liteit, duurzaam geproduceerd en geleverd. En dit 24 uur per dag, 7 dagen per week. www.evides.nl 19 DECEMBER t/m ,tm- n 3 JANUARI WALSTRAAT VLISSINGEN HERENMODE ST. ADRIAANSTRAAT7, GOES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 32