9 Bus- 1 vakanties Gijzeling Sydney is eenmansactie Energiebedrijf verwacht volgend jaar een plusje van 15 miljoen euro en over 2014 zo'n 55 miljoen euro winst. O Journalist met schetsboek 10 en 11 zomer 2015 Editie: Bevelanden/Tholen Zacht en wisselvallig Ze gaan op pad met een potlood en een schetsboek, in plaats van met een camera of een kladblok: stripjournalisten maken beeldverhalen van nieuws. DINSDAG 16 december 2014 MIDDELBURG - De winst van Ener giebedrijf Delta keldert volgend jaar naar 15 miljoen euro. Dat staat in het financieel plan 2015 van het energiebedrijf, dat komen de donderdag wordt besproken in de aandeelhoudersvergadering. Dit jaar verwacht Delta nog een winst van 55 miljoen euro, maar het bedrijf denkt dat geld nodig te hebben om magere jaren door te komen. In de 2016 en 2017 is het maar de vraag of het energie bedrijf uit de rode cijfers kan blij ven. De Delta-top gaf de aandeel houders (provincie en gemeen ten) dan ook recent een waarschu wing: zolang de energiemarkt zwaar verliesgevend blijft, wordt het 'zeer moeilijk' over 2014 en de jaren erna dividend uit te keren. Delta, dat na het stranden van fu- siegesprekken met Eneco onlangs aangaf zelfstandig wil zien te over leven, wil zich financieel verster ken met de verkoop van afval- dochter Indaver en onderdelen die het niet per se hoeft te bezit ten, zoals het Windpark Kreekrak- sluis. Met name een verkoop van Indaver zet zoden aan de dijk, om dat Delta daarmee zijn schuldposi tie kan verbeteren en zijn krediet waardigheid op peil kan houden. De schuld van Delta is opgelopen naar 632 miljoen euro. Vorig jaar boekte het energiebe drijf door enkele meevallers nog een winst van 75 miljoen euro. De aandeelhouders kregen echter de helft van het verwachte divi dend: 20 miljoen euro. Provincia le Staten vroegen na te gaan of la ter een tussentijds dividend moge lijk is. De top van Delta ziet daar toe geen kans. Komende donder dag wordt daar andermaal over ge sproken. Delta realiseert zich dat aandeelhouders daardoor in een lastig parket kunnen komen, staat in het dividendvoorstel aan de aandeelhouders. Inmiddels is de gemeente Hulst al zover dat ze het uitblijven van dividend wil compenseren door belastingen te heffen op kabels en leidingen van Delta Netwerkbedrijf en water bedrijf Evides, allebei behorend tot de Delta-holding. Delta zal die belasting doorberekenen in de energietarieven, zodat in feite alle Zeeuwen aan Hulst meebetalen. Politie: 'Controleren op naleving tijdregel doen we niet, die regel is niet van ons' Middelburgse wijk hotspot op knallenkaart PZC pagina 22 en 23: Knallend op weg naar Nieuwjaar Voeg de knallen die u hoort toe aan de knallenkaart op www.pzc.nl Busvakanties Kras.nl/brochures of bel 0900-9697iscPm SYDNEY - De Australische antiter reurbrigade heeft in de nacht van maandag op dinsdag (lokale tijd) een einde gemaakt aan een zeven tien uur durende gijzelingsactie in het Lindt Chocolat Café in de zakenwijk van Sydney. Drie men sen kwamen om bij de actie, on der wie de gijzelnemer. Vijf ande ren raakten gewond, van wie drie ernstig. Het leek er gisteren op dat de da der actief was voor Islamitische Staat (IS), vooral toen hij een tele foongesprek met premier Tony Abbott eiste. Man Haron Monis (50) lijkt echter vooral een gele- genheidsjihadist en een crimi neel. Hij moest dit jaar voor de rechter verschijnen op verden king van medeplichtigheid aan de moord op zijn ex-vrouw. Die was neergestoken en in brand gesto ken in een trappenhuis in een voorstad van Sydney. Al maanden was Australië op zijn hoede voor een mogelijke terreuraanslag, na dat het land zich aansloot bij de coalitie tegen IS in Irak. Winst Delta keldert in 2015 door Frank Balkenende 256e jaargang nr. 296 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 Bestel nu snel, eenvoudig én gratis de nieuwste brochure Busvakanties 2015 op kras.nl/brochures DE STELLING Reageeroppzc.nl Ik ben het geknal nu al beu UW MENING 428 reacties Ik ben trots op Blof pagina 2/3 Sydney schrikt zich rot |o >0 EENS ONEENS °o

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1