Minnaard slaagt wel in de herkansing 1 Scheidsrechters laten De Schelde in de steek TOP haalt TZ door gehaktmolen Korfballers Zaamslag laten zich verrassen 44 SPORT VOLLEYBAL Volleybalsters uit IJzendijke doen weer helemaal mee in eerste klasse na zeges op Zuvo 2 en Triade/VCT 3. Tjoba wint ook Minnaard had ook nog iets recht te zetten na de openingswedstrijd van een paar maanden geleden in eigen woonplaats. In die race reed hij aan de leiding, maar werd uit geschakeld door een ketting breuk. „Ik was toen ook de sterk ste, vond ik. Nu kreeg ik een her kansing." Niemand slaagde er zaterdag in Twee jeugdteams van De Schelde en het eerste mannenteam kon der onverrichterzake naar huis. Het blijkt in heel Nederland moei lijk te zijn om waterpolwedstrij- den van arbiters te voorzien.Wan neer de wedstrijden worden inge haald, is nog niet bekend. Omdat er van De Schelde wel ie mand was om de wedstrijd van De Bruinvis te fluiten, ging die wel door. De Bruinvis speelde een goede wedstrijd maar kon het niet bolwerken en verloor met 4-6 van DIO. De Bruinvis-DIO 4-6: De man nen van De Bruinvis hadden een om Minnaard ook maar enigszins te bedreigen. De leider in het alge meen klassement, de Belg Danny Sleeckx, hield het nog het langst vol. „Maar wat reed hij hard zeg. Toen Marco eenmaal op stoom was, reed hij zomaar weg en bleef er niets meer over dan te strijden om de tweede plaats", zei Sleeckx. De Belg probeerde het wel, maar had uiteindelijk een achterstand van meer dan een halve minuut op Minnaard. Ook Tim en Mick van Dijke uit Wissenkerke had den snel het nakijken. In de fraaie omgeving van Den Inkel finishte Tim als derde. Simone Cornelisse was ander maal een klasse apart bij de vrou wen. In de categorie 40+ streden Kees Reijnhout uit Wolphaarts- dijk en Franky Taelman om de eerste plaats. Met gering verschil won Reijnhout dat gevecht. goede start en namen een 2-o-voorsprong. DIO kwam ech ter snel terug op 2-1. Daarna mis te De Bruinvis een strafworp, maar toch zagen de mannen uit Sas van Gent kans op 3-1 te ko men. Het bleef een spannende wedstrijd waarin DIO snel weer op 3-2 kwam. De Bruinvis speelde goed en wist in het begin van de derde periode weer op 4-2 te komen. Daarna kreeg de ploeg problemen. Er wa ren te weinig wisselspelers en de vermoeidheid sloeg toe. DIO kwam aan het eind van de derde periode op gelijke hoogte. Toen De Bruinvis in de laatste periode opnieuw een strafworp miste, trok DIO de wedstrijd naar zich toe. terneuzen - De volleybalsters van YVC gaven hun opleving in de eerste klasse zaterdag een knap vervolg. Twee zeges leverden ze ven punten en aansluiting met de overige staartploegen op. De vrou wen van De Sterre bleven in de promotieklasse in een thriller het op de derde plaats geklasseerde Atak'55 de baas (3-2), profiteerden van de nederlaag die Sarto leed en gaan als koploper de winter stop in. YVC-Zuvo 2 3-1 (25-18, 25-20, 25-22, 16-25): Een aantrekkelijk duel, waarin YVC vanaf het eerste fluitsignaal het initiatief nam. De thuisploeg bestookte Zuvo met een lastige opslag, haalde veel bal len van de grond en besliste het duel aan het net in het voordeel. Met drie setzeges op zak lukte het niet om vijf punten bij te schrij ven. YVC-Triade/VCT 3 3-2 (25-17, 21-25,20-25,25-20,15-10): Met Ma- non Ritico als gangmaakster slaag de YVC daags na de inspirerende winst op Zuvo erin om een 1-2- achterstand in winst om te zet ten. De thuisploeg had in de eer ste sets moeite om zich in te stel len op slimme plaatsballen van de bezoekende spelverdeelster. Met een sterk collectief had de thuis ploeg daar vanaf de vierde set ant woord op. YVC gaf in verdedigend opzicht geen krimp, ging voor elke bal en kwam door een trefzekere aanval in veel rally's als winnaar uit de strijd. YVC haalde uit de eerste ze ven duels slechts twee punten. De laatste vier leverden twaalf punten op. De Sterre-Atak'55 3-2 (25-12, 25-12,21-25,28-30,15-13): Een ech te topper en een wedstrijd van ui tersten. De Sterre draaide in de eerste twee sets als een geoliede machine en liet in die fase Atak'55, de nummer drie van de ranglijst, alle hoeken van de zaal zien. Met een 2-0-voorsprong leek er dan ook geen vuiltje aan de lucht. Atak'55, dat in de eerste twee sets niet eens de helft van het aantal punten van De Sterre bij elkaar sloeg, was niet van slag. De bezoe kers, die veel lengte in de gelede ren hadden, groeiden in de wed strijd en vonden gaten in de Zuid- dorpse afweer. In de vierde set gingen beide ploegen voortdu rend gelijkop. Met het publiek als grote winnaar incasseerde De Sterre de tweede setnederlaag op rij. Ondanks die tik trok de thuisploeg in een heu se kraker de vijfde set naar zich toe. Zuvo 2-Voorwaarts 3-1 (25-22, 25-17, 20-25, 25-11): Nadat in eigen huis twee weken geleden met 3-1 was gewonnen van Zuvo, capitu leerde de Axelse formatie zater dag met dezelfde cijfers. Voor waarts was afgereisd met diverse licht geblesseerde speelsters en snakt naar enkele weken rust. On danks alle misère bood Voor waarts in de eerste drie sets be hoorlijk partij. In aanvallend opzicht konden de bezoekers met uitzondering van in de derde set weinig potten bre ken. Na een opleving in het derde bedrijf gloorde heel even hoop op een vijfsetter. Zo ver kwam het niet. De Sterre-Atak'55 3 1-3 (23-25, 26-24,12-25, 21-25): De thuisploeg kampte met personele problemen en wist op voorhand dat het voor een lastige klus stond. Toch was de teleurstelling na de nederlaag tegen de nummer tien van de rangschikking groot. Trainer Rob Lammerts, die zes tien jaar terug als speler afscheid nam van het keurkorps van De Sterre, vierde als zevende man zijn rentree. De bezoekers deelden meteen in de eerste set een dreun uit en klampten in het tweede bedtijd erg lang aan. De Sterre betaalde daarna tol voor de geleverde in spanning. Zaamslag-Atlas 16-20: Atlas had geen boodschap aan de thuisrepu- tatie van de Zeeuws-Vlaamse op ponent. Bij Zaamslag ontbrak de scherpte om de serie van Atlas (acht punten uit de laatste vier wedstrijden) een halt toe te roe pen. Voor rust (7-8) illustreerde dat zich met het missen van veel kansen. In de tweede helft kwam Zaamslag in de individuele duels steeds een stapje te laat. „Atlas was simpelweg de betere ploeg vandaag", erkende trainer/coach Carlo de Waele. Volharding-Luctor 11-10: Vierde klasser Luctor speelde te wispel turig om de eigen verwachtingen waar te maken. „Ik dacht echt dat we er klaar voor waren", zei coach Erik-Jan Dellebeke. Volharding nam het initiatief en ging bedui dend efficiënter om met de kan sen. Met een 8-4-ruststand op zak werd Volharding in de tweede helft slordiger, waardoor Luctor, met vers bloed in de gelederen, nog terugkwam tot één punt. Over zestig minuten brachten de Terneuzenaren te weinig om meer te kunnen claimen. In het Utrechtse dorp Maartens dijk strafte TOP de misplaatste ar rogantie van de thuisploeg af, zo als Goedkoop het noemde. „Twee maal Zes vindt zichzelf erg goed. Misschien wel terecht. Maar het team hield er geen rekening mee dat er ook andere ploegen zijn die heel behoorlijk kunnen korfbal len. Toen bleek dat wij goed tegen stand boden, zag je dat Tweemaal Zes daar niet mee kon omgaan." Aan de muur van de hal hing een meterslang spandoek met de tekst 'zaterdag gehaktdag'. Maar zo sterk als Tweemaal Zes in de eerdere speelrondes was, zo kwetsbaar oogde de ploeg op de zesde zaterdag van de zaalcompe titie. Na de 5-2 in de veertiende minuut nam TOP het heft volle dig in handen en werd het dus ge haktdag voor de thuisploeg. „We begonnen nog wat gespannen", zei Petra van Belzen. „In het eer ste kwartier was het aftasten. We LEIDEN - Tjoba uit 's-Heer Hen drikskinderen won in de over gangsklasse D moeizaam bij Spor ting Trigon: 19-20. Het was de zes de zege op rij. Zaterdag is het duel met medekoploper Avanti. lieten de bal niet goed rond gaan. Maar Tweemaal Zes zat er bij Jeanine (Marijs) en Anita (de Rid der) ook wel heel dicht op. We hadden tijd nodig om naar andere oplossingen te zoeken." In het vak van Anita de Ridder stond Petra van Belzen al heel snel op. In de fysieke openingsfa se hield zij het hoofd koel. Ze scoorde tweemaal zelf en forceer de ook nog een strafworp. Mede daardoor bleef TOP in het spoor van de thuisploeg. In het andere vak duurde het wat langer voordat er een alternatief voor Marijs was gevonden. Uitein delijk nam Remco Bezemer haar rol over, op sublieme wijze. Bezemer zorgde na rust (7-9) met een voor twee treffers. De tweede was een bijna onmogelijke onehan- der van achter de korf. Die 7-11 gaf TOP zo'n boost, dat het echt be gon te lopen. De ploeg liep uit naar 11-18 en wist toen dat de buit binnen was. YVC slaat de weg naar boven in door Wim de Vos kruiningen - Rust roest, dacht Marco Minnaard zaterdagochtend. De beroepswielrenner uit Wemel- dinge had geen plannen voor die dag. In Kruiningen werd de achtste wedstrijd van de Zeeuwse ATB Cup gereden. „Dan kan ik net zo goed daar mee gaan doen. Het is toch in de buurt", vond Minnaard. De concurrentie heeft het gewe ten: met grote voorsprong greep de professional de overwinning. door Ko Mechielsen TERNEUZEN Voor de waterpolo- wedstrijden in Terneuzen bleek het onmogelijk om scheidsrechters te regelen. Gevolg was dat bijna alle wedstrijden werden afgelast. Scores De Bruinvis: Jeroen Kamp 2, Gert Jan Ramondt en Tim Roeb bei den 1 maal. door Peter van Kouteren De volleybalsters van De Sterre gaan na hun 3-2-overwinning op Atak'55 en de nederlaag van concurrent Sarto als koploper van de promotieklasse de winterstop in. De volleyballers van Voor waarts kunnen hun zege op Zuvo 2 niet prolongeren. Nu verliezen ze met 3-1. door Roeland van Vliet door JaapJan Ritsema terneuzen - In de nagenoeg volle dig Zeeuwse derde klasse K onder vonden de korfballers van Zaam slag de onvoorspelbaarheid van de ze poule. Tegen Atlas werd onver wacht verloren: 20-16. Scores Zaamslag: Jeffrey Courtens 9, Marco van Reeuwijk 3, Linda Hame link 2, Marjan Verhage en Marianne van Delsen 1. Scores Luctor: Eline Jansen en Pieter Kousemaker 3, Jenni van Gelder, Jas per de Pooter, Adrie de Jonge en Peter Durink 1 MAARTENSDIJK - TOP Arnemuiden is na zaterdag dé titelkandidaat in de overgangsklasse C. De Walcher- se korfbalploeg versloeg in Maar tensdijk medekoploper Tweemaal Zes met 23-16. Zo'n ruime marge had niemand verwacht. „Maar we moeten wel nuchter blijven", zei trainer Arco Goedkoop. „In de eer ste zes speelrondes hebben we het maximale resultaat behaald en dat is prachtig. Ondertussen weten we dat er ook nog acht duels komen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 84