vCY- gjfci Helena Ysebaert is Zeeuwse jeugd heerst aan nieuwe stap toe op NK driebanden Basketballers Scheldesport positief het jaar uit ~J- SPORT 45 IJzendijke 2 gaat onderuit óp»' - axel - Helena Ysebaert en Mariëlle Cappendijk waren zaterdag in de dressuurwedstrijd van de RSV Axel de besten in de klasse M1. Petra de Feijter schreef met Enbony beide L2-proeven op haar naam. Ysebaert plaatste zich enkele we ken geleden in L2 met Innotime van 't Dijkhof voor de finale van het Zeeuws kampioenschap. De amazone uit Eede besloot toen toch om de overstap naar Mi te maken. „Dat startbewijs is mooi. Maar ik ben aan een nieuwe uitda ging toe en denk dat Innotime klaar is voor de overstap", vertel de Ysebaert toen. In Axel bewees ze haar gelijk. In de eerste proef stuurde ze de vos- merrie met 66,oo procent naar de overwinning. De score van 65,66 procent was voor Mireille Cappen dijk (Vogelwaarde), die zich met de merrie Evita al heeft geplaatst voor het ZK, goed voor de tweede plaats. In de tweede proef eiste Cappendijk de zege voor zich op (64,66 procent) en eindigde Yse baert als tweede (63,66 procent). Petra de Feijter stuurde in de warmloopronde van L2 de met veel souplesse door het lijf bewe gende Ebony naar de overwin ning (65,33 procent). In de herkan sing liep de combinatie uit Koe wacht met een straatlengte voor sprong naar de zege (67,66 pro cent). „Ebony is een paard met drie goede basisgangen en kan ge weldig bewegen en loopt met speels gemak door de proeven. Maar heeft wel een eigen karakter tje. Je moet voortdurend attent zijn, anders neemt ze het heft in handen", vertelde Petra de Feijter. afferden - Het Nederlands kam pioenschap driebanden groot voor de jeugd is gewonnen door Mi chael Vink uit Groede. Joey de Kok uit Lewedorp werd tweede en titel verdediger Jordy de Kruyf uit Hoo- geveen derde. Vorig seizoen won Groedenaar Vink de titel op de kleine tafel. Dit jaar werd hij slechts derde. Re- vanchegevoelens stuwden hem naar de titel op het groot biljart. Het Nederlands kampioenschap werd een Zeeuws onderonsje doordat Joey de Kok beslag legde op de tweede plaats. Tot de vierde ronde leidde titelver dediger De Kruyf, maar kreeg toen een nederlaag te slikken te gen De Kok: 28-30. Daarmee werd de weg vrijgemaakt voor Vink, die eerder wel won van De Kok en aan een remise genoeg had in de slotronde tegen De Kruyf. Zover liet Vink het niet komen. Hij ging van meet af aan voor de winst. Die kwam er na 47 beurten met 30-23. De Kok maakte naast zijn tweede plaats indruk met een serie van twaalf. Het was de hoogste van het toernooi in een partij waarin hij bij de pauze met 11-15 achter stond en na de thee begon met series van drie en twaalf en daarmee de partij als nog binnenharkte. Beide Zeeuwse spelers plaatsten zich hiermee voor het EK dat in april in Brandenburg (Duitsland) wordt gehouden. Vink: „Ik heb voor mezelf iets rechtgezet. Voor al de overwinning op De Kruyf vond ik mooi. Dat ik van ]oey de Kok won, voelde anders al was het mijn beste partij." TERNEUZEN - De basketbalsters van Scheldesport hebben de eer ste competitiehelft positief afge sloten. In sportcentrum Vliegen de Vaart wonnen de Terneuzense vrouwen met 72-38 van Barons 3. Ook de mannen van Scheldesport haalden een goed resultaat. Zij versloegen Ardito met 79-55. Door de zeges handhaafden de Terneuzense ploegen zich in de top van de tweede klasse. Vrouwen. Scheldesport-Barons 3 72-38 (28-23): Scheldesport had een moeizame start tegen de naas te concurrent uit Breda. Inzet was de tweede plaats op de ranglijst. Na de eerste periode was de stand gelijk (11-11). Daarna liep het iets beter, maar het spel bleef slordig. Na de 28-23-voorsprong bij rust bouwden de Terneuzense vrou wen de marge uit tot vijftien pun ten: 46-31. „Dat was onze beste fa se", vond Scheldesportcoach Mar tin van Ham. In de vierde periode werd het doelsaldo nog opge schroefd tegen het gehavende Ba rons. Marjolein Kruijsse was bij Scheldesport topscoorster met twintig punten. Marjolein Bruurs en Julia Fuertes Cabello scoorden dertien punten. Scheldesport staat nu stevig op de tweede plaats achter koploper Langstraat. Mannen. Scheldesport-Ardito 79-55 (36-29): Scheldesport conso lideerde tot de slotfase de voor sprong van tien punten. In de laat ste drie minuten maakte de ploeg van Michael van Leeuwen nog veertien punten te maken. In de eerste periode was er sprake van een evenwichtig duel: 14-14. „Daarna heb ik wat aanpassingen gedaan. We hebben ons meer ge focust op de verdediging en heb ben meer onze snelheid benut", zei de Scheldesport-coach na af loop. Via fastbreaks kon de ploeg verder uitlopen op de tegenstan der uit Zaltbommel. In de slotfase zette Van Leeuwen zijn ervaren spelers in, wat resulteerde in een riante score. „Het was collectief een sterke prestatie. Vijf spelers hebben meer dan tien doelpun ten gescoord", aldus de winnende coach. De Terneuzense productie was van Maurits van Aalst (17), Matthijs Kingma (13), Thijs de Groot (13), Alexander van Glans beek (12) en Ricardo Loof (11). TERNEUZEN - In de vierde klasse van het vrouwenvoetbal verloor IJzendijke 2 met 6-2 van titelkan didaat RCS. Vierde klasse. RCS-IJzendijke 2 6-2: MAANDAG 15 DECEMBER 2014 De volleybalsters van YVC in de aanval tegen Zuvo. foto Ronald den Dekker door Lucien Roelandt door Joop van den Oudenhoven door Aector Dooms Kim van Poucke 0-1, Dewi Kareis 0-2. Vijfde klasse. HW'24-Zaamslag 3-1: Franciska Hiemstra 1 -0,2-0, Tanja Boenne 2-1, Beau Bouwens 3-1. FC Axel-Wolfaartsdijk 1-1: Alicia Huijsman 1-1. SVD/Volharding-Steen 0-9: Lonne Bun 0-1, Dewi Mariman 0-2, Laura Hiel 0-3, Samantha Herrewegh 0-4, Eva Ferket 0-5, Herrewegh 0-6, Mari man 0-7, Ferket 0-8, Hiel 0-9.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 83