Breskens doet goede zaken na zege Derby gestaakt door geblesseerde scheidsrechter 40 SPORT VIERDE KLASSE ZONDAG Zeeuws-Vlaamse ploeg vernedert koploper Patrijzen: 5-0. Kenneth Triest scoort drie keer. Clinge-BSC 0-2: Tegen het einde van de eerste helft werd Clinge nog gered door de lat, maar even later was het alsnog raak via Mai- kel Ubbink: o-r. De spelers van de thuisploeg dachten bij deze situa tie aan buitenspel, maar de grens rechter hield zijn vlag naar bene den. Na rust hing de gelijkmaker in de lucht. Deze bleef echter uit, waardoor Bart Knobel in blessure tijd de zege voor de bezoekers vei lig kon stellen: 0-2. Breskens-SC Kruisland 4-1: De wedstrijd begon een kwartier la ter omdat de bezoekers te laat aan kwamen. Na het eerste fluitsig naal was het bijna direct raak, maar Bart van de Hemel miste oog in oog met de Brabantse doel man. Halverwege bracht Van de Hemel alsnog de openingstreffer op het bord: r-o. Uit de enige kans voor de gasten maakte Bart Hamelink nog gelijk, maar al snel zorgden Ned de Looze en Bart van de He mel voor de veilige 3-r. Het slotak koord was voor Yannick Vinke: 4-1. Terneuzen-FC Bergen 1-1: Op slag van rust was het Roy Niemantsverdriet die op aange ven van Rick Heijmans doelman Dennis Wondergem passeerde: o-r. In de tweede helft zag de doel man, die zelf weinig te doen kreeg, hoe zijn ploeg met veel in zet op zoek ging naar de gelijkma ker. Die kwam er vanaf elf meter, toen Remco van Leeuwen een strafschop benutte. RIA W-Philippine 1-1: Net als in de eerste helft kwam de thuis ploeg ook na rust matig uit de kleedkamer. De bezoekers profi teerden hier nu wel van en open den via Lunven Vermeer verdiend de score: 0-1. Vijf minuten voor tijd maakte Cüneyt Kursun gelijk (1-1), waar na er een opstootje ontstond. De scheidsrechter besloot na een kor te afkoelingsperiode verder te spe len. In de resterende speeltijd pak te de thuisploeg nog bijna de over winning door een omhaal van Roniël Uranie, maar deze eindig de net naast het doel. vlissingen - In de laatste speelron de van de eerste competitiehelft in de vierde klasse A stond de top per tussen Patrijzen en Steen op het programma. De bezoekers, tot zondag tweede op de ranglijst, wonnen overtuigend met 0-5 waardoor zij als koploper aan de winterstop beginnen. Corn Boys nam via een 3-2-zege op Luctor'88 wat afstand van de onderste plaat sen. Patrijzen-Steen 0-5: Trainer Hans de Nooijer van de thuis ploeg had deze week al wat span ning gezien bij zijn spelers. „Je hoopt echter dat de ploeg zich on danks wat blessures nog één keer kan opladen om zo als koploper de winterstop in te gaan". Na acht minuten wist hij dat dit moeilijk zou gaan worden na twee treffers van Kenneth Triest (0-2). Op slag van rust voltooide Triest zijn hat trick: 0-3. Direct na rust werd een vlagsignaal genegeerd door de scheidsrechter en maakte Ricardo van Trappen aan alle illusies van Patrijzen een eind: 0-4. Net als vo rige week sloeg Damian Dam ook nu weer in de slotminuut toe. hij bepaalde de eindstand op 0-5. Corn Boys-Luctor'88 3-2: Zowel voor rust (via Tim Buysse) als na rust (via Leroy Maas) kwam de thuisploeg op voorsprong, maar even vaak kwam Luctor'88 langs zij. Eerst was het Bart Lijnbach die vanaf de stip de r-r op het bord bracht en na rust bracht Roy van Leeuwen zijn ploeg weer op gelijke hoogte (2-2). De thuis ploeg stelde de drie punten veilig via een late treffer van Dennis Cornelisse: 3-2. Zeeland Sport-IJzendijke 5-1: In deze wedstrijd op kunstgras ver zuimden de Vlissingers lang het overwicht op het scorebord uit te drukken. Halverwege stond er een magere r-o-voorsprong op het bord door een treffer van Anthony Orprecio. Een ongelukki ge actie van doelman Enrico Höweler leverde kort na rust de gelijkmaker op: r-r. Al snel zorgde Matthieu de Smit voor een nieu we voorsprong (2-1), waarna Wou ter van Belzen met een hattrick de zege extra cachet gaf: 5-r. Aardenburg-Sluiskil 1-3: De eer ste helft leverde de bezoekers een treffer op van Boaz Wolfert (o-r), terwijl Aardenburg niet verder kwam dan een schot tegen de paal. Na rust kwam Sluiskil meer onder druk te staan, maar een kwartier voor tijd gaf Wolfert met zijn tweede treffer zijn ploeg wat lucht: 0-2. Enkele minuten la ter besliste Bowy van de Bergen de wedstrijd (0-3). Ondanks de late tegentreffer van Toon van Pa rijs kwam de zege van Sluiskil niet meer in gevaar. Vogelwaarde-Koewacht 1-1: Na een matige eerste helft van de thuisploeg stond er o-r op het bord door een treffer van Zoë Schelfout. De tweede helft liet een ander Vogelwaarde zien. Dit leidde al na twee minuten tot de gelijkmaker toen invaller Sander de Schepper de bal uit een voor zet van Artjan Lambert hard bin nenkopte: r-r. Schoondijke-Oostburg 1-2: Door treffers van Arjen Versluijs en Da vy Maes begonnen de bezoekers met een 2-0-voorsprong aan de tweede helft. Schoondijke deed in de zestigste minuut wat terug door een treffer van Yassine Bena- li: r-2. Toen even later Davy Maes zijn tweede gele kaart kreeg, wist de thuisploeg Oostburg steeds „Ik had last van mijn kuitbeen en kon niet meer aanzetten voor een sprintje", zei Van Bekkum later. Tijdens de rust had de leidsman uit Veldhoven al klachten en kreeg verzorging. Aanvankelijk leek het te helpen, maar na acht minuten zag Van Bekkum zich toch genoodzaakt om de Zeeuwse derby vroegtijdig te beëindigen. Er werd tot een half uur na het staken nog gezocht naar een ver vanger, maar die werd niet gevon den. Volgens Van Bekkum was het beter geweest om de wed strijd op kunstgras te laten spe len, omdat het hoofdveld er niet goed bij lag. „Misschien had ik dan die kuitblessure niet opgelo pen." „Ik had ook graag op kunstgras ge speeld", zei Zeelandia Middel burg-trainer Daan Eikenhout. „Het was nu lastig voetballen van wege het veld, maar ook door de verdedigende speelwijze van HVV." Voor de thuisclub kreeg Sander van Remortele de beste mogelijk heid, maar zijn inzet werd gestopt door doelman Freek van der Maas. Bij de Middelburgers liepen Sander Ouwerkerk en Mike Schrooten gele kaarten op. Eikenhout hoopt dat het duel ko mende zondag niet wordt uitge speeld. „Dan mis ik enkele spe lers." HVV-trainer Ralph Zegers heeft dat probleem niet. „Maar ik wil Daan graag tegemoet komen. Ik heb ook liever dat het uitspelen van de wedstrijd naar zondag r8 januari wordt verplaatst." door Jos van Belzen vlissingen - Dankzij een late tref fervan Remco van Leeuwen pakte Terneuzen gisteren een punt tegen FC Bergen in de derde klasse A van het zondagvoetbal: 1-1. Breskens sloot een matige periode af met een overtuigende 4-1-zege op SC Kruisland. RIA W en Philippine deelden de punten terwijl Clinge verloor van BSC: 2-0. RCS-Rood Wit W 2-3: Kevin de Jong 0-1, Remco Felius 1-1, Joey Katzen- bauer 2-1Boy van Steen 2-2 en 2-3. 4 Na vier nederlagen op rij wint Bres kens eindelijk weer eens. Het bezoek ende SC Kruisland wordt met 4-1 ver slagen, mede door twee goals van Bart van de Hemel. Steen haalt uit door Jos van Belzen Scheidsrechter Van Bekkum verlaat geblesseerd het veld in Hulst. foto Camile Schelstraete door Aector Doorns HULST - Het duel tussen HW24 en Zeelandia Middelburg in de twee de klasse E van het zondagvoetbal is gisteren na 53 minuten gestaakt. Dat kwam doordat scheidsrechter Van Bekkum geblesseerd raakte. De stand was op dat moment 0-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 82