Polletje kantelt duel Vlissingen Van Oeveren per direct Uitgedund Goes is na zege op weg bij Tholense Boys Wateringse Veld toe aan winterstop SPORT 41 GASTEN ;r:- Mj S -*'2 - - meer onder druk te zetten. Veel kansen leverde dit echter niet op zodat het bij r-2 bleef. Biervliet-Hontenisse 2-5: Het eer ste halfuur ging de wedstrijd ge lijk op, maar hierna kregen de be zoekers een overwicht. Jeroen Ver schuren en Dennis Malcontent zorgden voor 0-2 bij rust. Kort na rust tekende Sjoerd Huisman de r-2 aan, waarna Thomas de Waal in de zestigste minuut de marge weer op twee bracht: r-3. Via de tweede treffer van zowel Huis man, ditmaal in eigen doel, als Verschuren liep Hontenisse uit naar r-5. Dennis van Leeuwen be paalde de eindstand op 2-5. De 2-0-nederlaag tegen De Dijk was niet geheel onterecht, overi gens ook niet geheel terecht, maar niemand bij Vlissingen die daar stennis over schopte. „Het is voor nu even een domper, maar in de bus terug naar huis zal die teleur stelling wel wat wegebben", stel de trainer Ruud Pennings. „Mensen gaan meer verwachten als je bovenaan staat. Maar als je heel reëel kijkt naar waar we na de eerste competitiehelft staan, kun je terugkijken op een hele mooie rentree van VC Vlissingen in de hoofdklasse. En dat pakt nie mand ons af." In de wedstrijd tegen De Dijk leek er voor de bezoekers 44 mi nuten lang weinig aan de hand. De Vlissingers speelden aardig, maar enkele zaalvoetbal-achtige combinaties door het centrum kregen geen beloning in de vorm van een doelpunt. De spelers van De Dijk wisten tot die 44e mi nuut niet eens hoe Vlissin- gen-goalie Joan van Belzen eruit zag, omdat ze hem simpelweg nog niet echt tegen waren geko men. Toch was de Walcherse doel man het gespreksonderwerp in de rust. Spits Dennis Kaars kreeg aan de rechterkant van het veld de bal in zijn bezit en haalde op de rand van het strafschopgebied uit, om dat er niets anders op zat. Zijn po ging hobbelde over het (na- tuurjgras en leek een simpele prooi voor Van Belzen, maar door dat de bal een polletje toucheerde rolde de bal langs hem heen en ging via de binnenkant van de paal in het doel. „Dat kan gebeu ren", sprak Pennings, zelf oud-doelman, uit ervaring. Feit was wel dat de bezoekers daardoor de achtervolging in moesten zetten. Maar ondanks verwoede pogingen van Saïd (bal op de binnenkant van de paal) en Hoessein (lob van de doellijn weg- gekopt) Bouzambou en spits Josi- mar Pattinama (kopbal net over de lat) gaven de Amsterdammers de voorsprong na rust niet meer uit handen. Sterker nog: in plaats van een ge lijkmaker die het heilige vuur te rug zou brengen bij de Vlissin gers, doofde Kaars met zijn twee de treffer het vlammetje dat nog wakkerde bij Vlissingen. „Het zij zo", zei Pennings, die niet veel waarde hechtte aan die tweede te gentreffer. „We staan na de eerste competi tiehelft bovenaan en dat is een be loning voor deze groep. We zijn Herbstmeister, maar krijg je daar een prijs voor?", vroeg hij zich met een glimlach af. „Ach, het geeft wel een goed gevoel. We kunnen ons na het bekerduel van komende zondag met DIA met het volste vertrouwen op gaan ma ken voor de tweede competitie helft." KARAKTERISTIEK Eerder deze week meldde voorzit ter Piet van der Vlies nog dat Van Oeveren aan het einde van het sei zoen zou vertrekken. „Ze hadden beter met mij kunnen overleggen voordat dat bericht werd ver stuurd", reageerde Van Oeveren. Het is duidelijk dat Tholense Boys en Van Oeveren niet op één lijn zaten. „Het verrast me dat hij zelf de handdoek gooit", zei Van der Vlies. „Het is vreemd dat een trainer zonder het bestuur tevo ren in te lichten dit voor een wed strijd aan de spelers meldt. We hebben donderdag nog met de technische staf gesproken. Dat er wat puntjes waren, was duide lijk." Volgens de vertrekkende trai ner was er donderdag inderdaad overleg, maar had hij al eerder aangegeven te stoppen. Van Oeve ren: „Ik heb een heel slecht ge sprek gehad en dat heeft me aan het denken gezet. Dat de voorzit ter vindt dat ik het bestuur niet heb ingelicht maakt me niet zo veel uit. Laat ik het zo zeggen: ik ben een trainer met een bepaalde visie en die werd niet gedragen. Het bestuur en de vereniging heb ben me te weinig gesteund. Ik stond al vier maanden alleen." Carlo van Grimberghe blijft na dit seizoen trainer van Steen. Ook Tom Nieuwelink verlengde zijn contract, bij Biervliet. Nick Corré is volgend seizoen trainer van Veere. „Vandaag telde alleen de winst", meende Jan Poortvliet na de 6-2-zege op Wateringse Veld. „Af gelopen week trainden we met maximaal twaalf man. Dan kun je alleen op scherpte trainen. Als je dan relatief eenvoudig wint, ben ik daar blij mee." Goes legde gisteren een eigenaar dige wedstrijd op de mat. Al na een kwartier stond de thuisploeg met 2-0 voor door treffers van Bart Deprez. Het elftal, met Sven Wolkenhauer op het doel als ver vanger voor de geschorste Dennis Uijl en Niels Zoutewelle, maakte het zichzelf onnodig lastig door achteruit te lopen, maar de bezoe kers konden daarvan niet te profi teren. Toen Goes weer gas gaf, stond het nog voor rust 4-0. Bart Deprez maakte zijn hattrick com pleet, nadat Frits Paap tussendoor scoorde. Het voetbal in het tweede bedrijf was verre van bijzonder, maar toch werden de bezoekers nog ge- trakteerd op vier doelpunten, eer lijk verdeeld over beide ploegen. „Als je ooit een tegenstander flink had kunnen pakken, was het van daag wel", meende Poortvliet. „We leden veel balverlies, maar dat was ook wel te begrijpen. Het heeft vooral met fitheid te maken. De een kampt met overbelasting en de ander kon maar één keer trainen deze week." Wellicht dat de spelers van Goes deze week nog een keer bij elkaar komen, maar trainen doen ze niet meer. „Het is goed dat die gasten er zo even lekker uit kunnen. Vooral in het hoofd zijn we aan rust toe." De oefenmeester keek na afloop van het duel met gemengde ge voelens terug op de eerste sei zoenshelft. We hebben nu tegen iedereen gespeeld. Het is wel dui delijk dat we bovenin mee moé ten doen." MAANDAG 15 DECEMBER 2014 I Damian Dam van Steen heeft net 0-5 gescoord. Patrijzen-spelers Nick van Craenenbroeck, Dries Dijkmans en Ri chard Hardebol balen, foto Johan van der Heijden door Mitchell Minnaard AMSTERDAM - Er wordt meer en meer verwacht van VC Vlissingen, nu de Zeeuwen aan kop gaan in de hoofdklasse A van het zondagvoet bal. Maar dat de ploeg gisteren de eerste competitiehelft afsloot te gen De Dijk met de tweede neder laag van dit seizoen, werd gelaten geslikt door iedere Vlissingen-aan- hanger. Want, ondanks de 2-0-ne- derlaag tegen de Amsterdammers, gaat de ploeg van trainer Ruud Pen- nings toch maar mooi als koploper de winterstop in. De Dijk-VC Vlissingen 2-0 (1-0). 44. Dennis Kaars 1 -0,83. Dennis Kaars 2-0. Scheidsrechter: J.P. Pee- ters (Den Haag). Gele kaart: Olaf Lindenbergh (De Dijk). Aantal toe schouwers: 230. Vlissingen: Joan van Belzen; Daniël Jansen, Ferry Alfons, Milton Roem- eratoe, Khalid El Hattach; Ray mond Wolff (45. Said Bouzam bou), Etienne Mallie, Thomas Ra- gut, Salim Ben Sellam (60. Hoes sein Bouzambou); Abdoe Abdenbi (76. Dennis Kovacevic), Josimar Pattinama. door Klaas Verspoor THOLEN - Ronald van Oeveren is per direct opgestapt als trainer van Tholense Boys. Hij maakte zijn be sluit voor de competitiewedstrijd tegen SSV'65 aan zijn spelersgroep bekend. door Len Wolters GOES - Goes-trainer Jan Poortvliet was na de 6-2-zege op Wateringse Veld blij dat het voetbaljaar 2014 erop zit. Vanwege schorsingen, blessures en ziekmeldingen had de zondag-eersteklasser gisteren 'maaf vijftien spelers ter beschik king, van wie een aantal pijntjes had. Desondanks werd er vrij sim pel gewonnen. Al na een kwartier stond Goes gisteren met 2-0 voor, bij rust was die voorsprong verdubbeld

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 81