Roy Mulder is helemaal terug bij Kloetinge B Ruime zege IJzendijke op Oostkapelle REtt/i 3 Deenen schiet Spui naar zege ft! 17 440 600 k, 6 Oosibi i«t 38 SPORT TOPKLASSE Hoek maakt het zich onnodig lastig tegen ONS Boso Sneek en ontsnapt opnieuw in de laatste minuten: 2-1. En zo eindigde het jaar voor Mul der én voor Kloetinge met een dikke plus. Door een 3-1-overwin- ning op Noordwijk klom Kloetin ge naar de negende plaats in de hoofdklasse en met een fitte Mul der kreeg trainer Diederik Hiensch er een dynamische pion bij op het middenveld. Want als hij blijft spelen zoals zaterdag, zal geen trainer het in zijn hoofd ha len om hem te passeren. De 22-jarige Mulder speelde domi nant op het middenveld. Hij on derbrak aanvallen van Noordwijk, was altijd aanspeelbaar, zocht op lossingen naar voren en trok ook zelf ten aanval. En daar kon hij het afgelopen jaar alleen maar van dromen. „Ik heb nooit overwogen te stoppen", zei hij na afloop, „maar het was een heel zware tijd." „In het begin kon ik alleen maar op de bank liggen. Vier weken lang heeft mijn moeder alles voor me gedaan. Elke dag deed ik m'n oefeningetjes. Been optillen en voorzichtig buigen. Dat deed ik trouw, want ik wilde maar één ding: fit worden. Vervolgens heb ik meer in de sportschool gezeten dan dat ik op het voetbalveld was. Dat was het moeilijkst: naar het voetbalveld. Dat kon ik bijna niet opbrengen." KARAKTERISTIEK Het was alsof hij met natte sok ken in zijn schoenen liep als hij bij zijn ploegmaats ging kijken. Hij ging steeds meer wedstrijden overslaan om de heimwee naar het veld te stillen. Totdat hij ein delijk weer zelf met de bal aan de slag kon. En na vier wedstrijden in het tweede riep de trainer hem zaterdag op om zijn weg terug te voltooien. Na vijf minuten en vijftien tellen belandde een afgeslagen corner op de zestienmeterlijn voor zijn voeten. „Ik twijfelde: aannemen of schieten. Als je een jaar niet ge voetbald hebt, word je volgens mij mentaal sterker. Je hebt niet de angst om iets fout te doen, om dat je vooral blij bent dat je terug bent. Daarom schoot ik." De bal suisde langs sokken, scheenbeschermers én langs de clowneske Noordwijk-keeper Mustafa Amezrine in de beneden hoek. Doelpunt. Nota bene Mul ders eerste voor Kloetinge in de competitie. „Weet je dat mijn moeder vrijdag zei dat ze het ge voel had dat ik ging scoren?", zei de comeback kid van Kloetinge. „Een betere rentree kon ik me niet voorstellen." Nou ja, een rentree met twee goals misschien? Het had zomaar gekund. In de tweede helft torpe deerde Mulder opnieuw het doel van Amezrine, maar de keeper hield zijn zwabberbal er met kunst- en vliegwerk uit. Een as- sist kwam er nog wel. Na ruim een uur spelen stuurde Mulder met een splijtende pass Yves Nyemb weg en die maakte onder de keeper door 2-1. De voorsprong was verdiend te gen Noordwijk, dat met vijf zeges op rij naar Kloetinge was geko men. Zonder de vaste waarden Mark Schuit (geblesseerd), Ruben Hollemans (geschorst) en Julius Bliek (zie kader) was Kloetinge de bovenliggende partij, uitgezon derd het tweede kwart van de wedstrijd. Toen maakte Stefano Goncalves uit een verre ingooi ook de gelijkmaker. Kort voor rust bediende Mulder met een snelle vrije trap Nyemb, wiens inzet via de keeper op de lat kwam. Na rust zette Kloetinge door. Na de dwarrelbal van Mul der volgden pogingen van Jason Tjien Fooh, Nyemb en Björn Quartel voordat Nyemb de 2-1 maakte. In de slotfase zette Noord wijk aan, maar Kloetinge kilde de wedstrijd met de 3-1 van Nyemb, op aangeven van Quartel. HOEK - De 2-1-overwinning van Hoek op ONS Boso Sneek was za terdag meer dan verdiend, maar opnieuw had de ploeg van trainer Kenny Verhoene een Houdini- achtige ontsnapping nodig om die zege veilig te stellen. Voor de KARAKTERISTIEK derde keer dit seizoen was het Thomas van Renterghem die in de slotminuten als 'een luister vinkje' het pleit beslechtte in het voordeel van de Zeeuws-Vlamin gen. En daardoor gaat The Come back Kid alsnog met vertrouwen de winterstop in. De gehele eerste helft deelde Hoek de lakens uit op sportpark Denoek. Maar opnieuw kwam pijnlijk aan het licht dat de ploeg simpelweg scorend vermogen mist. Dat Curty Gonzales een kwartier voor tijd nog met een af standsschot voor de gelijkmaker zorgde, was puur te wijten aan de eigen gemiste kansen tegen de Friese tegenstander. Terwijl ONS Boso Sneek net be gon te denken aan een puntje, slingerde invaller Ibrahim Eryürük de bal voor het doel, rich ting Thomas van Renterghem. Waar de linkerflankspeler eerder twee kopkansen verprutste, vloog deze bal er in de 91e minuut als nog in: 2-1. „Bij die eerste twee voorzetten kopte ik te zacht in of dacht ik te veel na, bij die bal van Ibi dacht ik niet eens na: ik liep er gewoon te genaan", glunderde de matchwin ner zaterdagmiddag. Het was al voor de derde keer dit seizoen dat hij in extremis voor een doelpunt zorgde. „Dan kun je het geen toeval meer noemen, toch?" Dat Van Renterghem überhaupt Oostkapelle-IJzendijke 0-5: De Zeeuws-Vlamingen speelden goed en hadden een makkelijke middag in Oostkapelle. De thuis ploeg was niet kansloos, maar IJzendijke trof doel op belangrijke momenten. Zo opende Thea de Blaeij de score en maakte Carmen Foks er 2-0 van. Na rust scoorde De Blaeij nog twee keer. De 5-0-eindstand werd bepaald door Marjolein de Munck. De vrouwen van Vogelwaarde handhaafden zich gisteren op de derde plaats in de vijfde klasse door een 2-0-zege in de uitwed strijd tegen Meto. Middenmoter Hulsterloo haalde met 6-0 hard uit tegen Vivoo 2. So phie Verdonk scoorde tweemaal. Vijfde klasse. nog op het veld staat in het shirt van Hoek is wel te danken aan wat toeval. Lang dacht hij dat hij uit mocht kijken naar een nieuwe club. „Ik ben een type dat altijd tot de laatste minuut blijft wer ken, ook op de trainingen, maar wat ik ook deed, ik kwam maar niet terug in het eerste elftal", blikte hij terug op de eerste com petitiehelft. „Op een gegeven moment had ik er zelf ook geen geloof meer in. Ik speelde daarom met de gedachte om in de winterstop te vertrek ken." Maar tegen Scheveningen kreeg hij twee speelminuten, een week later elf tegen Rijnsburgse Boys Heinkenszand had het betere van het spel en voldoende kansen, maar kreeg de bal er niet in. Spui daarentegen wel. Tegen de verhou ding werd het 0-1. Daniel Deenen strafte een fout genadeloos af. Niet veel later deed Deenen dit nog een keer. Spui verdedigde goed en de zege kwam niet in ge vaar. Spui gaat de winterstop in als nummer zes in de competitie, drie punten achter nummer twee Hansweertse Boys. I Roy Mulder (groen-wit) shirt luisterde zijn rentree bij Kloetinge zaterdag op met een doelpunt en een assist, foto Johan van der Heijden door Rudy Boogert kloetinge - Veertien maanden ge leden speelde Roy Mulder zijn laat ste competitiewedstrijd voor Kloe tinge. Een gescheurde kruisband zette hem toen buitenspel. Zater dag maakte hij zijn rentree in het eerste van Kloetinge. En hoe! Na vijf minuten opende hij de score te gen Noordwijk en na rust zorgde hij voor een messcherpe assist bij de 2-1. Kloetinge-Noordwijk 3-1 (1-1). 6. Roy Mulder 1-0,42. Stefano Gon- calves 1-1, 63. Yves Nyemb 2-1, 86. Yves Nyemb 3-1. Scheidsrech ter: M.A. Roeleveld (Vinkeveen). Aantal toeschouwers: 450. Kloetinge: Jaco van der Schee; Mi chel Maaskant, Jaap Esser, Timo Jansen; Björn Quartel, Aart Veld hof, Dangelo Martien (88. Mark Schuit); Remco van Tiggele, Roy Mulder (90+2. Marijn Corstanje); Yves Nyemb en Jason Tjien Fooh (90+1. Wouter Duvekot). Comeback van 'vinkje' door Mitchell Minnaard Hoek-ONS Boso Sneek 2-1 (0-0). 59. Mateusz Kuzmicki 1-0, 74. Cur- ty Gonzales 1-1, 90+1. Thomas van Renterghem 2-1. Scheidsrech ter: M. van der Roest (Alkmaar). Gele kaart: Thomas van Renter ghem (Hoek). Aantal toeschou wers: 570. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wilson, Mateusz Kuzmicki, Giovan ni Siereveld, Thomas van den Hou ten; Gert-Jan van Leiden, Birgen Martens, Reguillo Vandepitte; Nick de Groote (78. Ibrahim Eryürük), Mattis Persoons (57. Ky le Doesburg), Thomas van Renterg hem. ONS Boso Sneek: Ivan Landlust; Gustavo van der Veen, Roelof Strikwerda (62. Renco van Eeken), Klaas de Vries, Ale de Boer; Jacob Noordmans, Arnold Herder, Dan ny Kampstra (87. Harvey de Boer); Martijn Roosenburg, Jurjen Bosch (68. Tjisse Kerkstra), Curty Gonzales. door Robin Hamelink en Eddy van der Hooft VLissiNGEN - IJzendijke haalde za terdag in de eerste klasse van het vrouwenvoetbal uit tegen Oostka pelle. Het werd 5-0. Smerdiek won met 2-0 van Delta Sports'95 FC. Delta Sports'95 FC-Smerdiek 0-2. Yazzmin Geijss 0-1, Naomi van Mierlo 0-2. Meto-Vogelwaarde 0-2: Endri van Dorsselaer 1-0, Amber Mahu 2-0 Vivoo 2-Hulsterloo 0-6: Sophie Ver donk 0-1 en 0-5, Demi de Poorter 0-2 en 0-4, Siene de Bodt 0-3, Tanja Ble- ijenbergh 0-6 Mede dankzij drie doel punten van Thea de Blaeij won IJzendijke eenvoudig van Oostka pelle: 5-0. VLissiNGEN - Door twee doelpun ten van Daniel Deenen won Spui za terdag met 2-0 van Heinkenszand in de vierde klasse A van het zater dagvoetbal. Daardoor haken de Zeeuws-Vlamingen aan bij de subtop.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 80