S nn k V: SPORT Nederlandse boot in prestigieuze Volvo Ocean Race wint uitputtend één-tegen-éénduel met Dongfeng, de Chinese deelnemer. VC Vlissingen koploper Ondanks een 2-0 nederlaag tegen De Dijk, gaat VC Vlissingen als koploper de winterstop in ABU DHABI - Puur op snelheid heeft Team Brunei, de Nederland se deelnemer aan de Volvo Ocean Race, de tweede etappe gewon nen. Na 23 dagen, 16 uur en 25 mi nuten bedroeg de voorsprong op nummer twee zaterdagochtend slechts zestien minuten. Vrijdag lag de grote concurrent zelfs nog even voor. „Het was een fantas tische strijd met Dongfeng", zei schipper Bouwe Bekking na aan komst in Abu Dhabi. „De hele etappe hebben we één tegen één gevochten en daar worden we al leen maar sterker van." De 51-jarige Bekking heeft zich met zijn bemanning in de favorie- tenrol voor de eindoverwinning gemanoevreerd. „Het goede aan deze etappe van Kaapstad naar Abu Dhabi is dat we nóg beter hebben gevaren dan in de eerste etappe van Alicante naar Kaap stad. Vooral bij weinig wind heb ben we echt vorderingen ge maakt. Dat we bij veel wind sterk zijn, wisten we al wel." De verschillen in wind kunnen, ookal liggen boten dicht bij el kaar, groot zijn. Bekking: „Dan krijgt de een net een pufje die de ander niet heeft en is-ie direct een mijl verder. Dat is meerdere keren gebeurd, best frustrerend als de ander je zo voorbij gaat. Maar we zijn erin blijven geloven. Aan het eind waren zeker de roo kies erg nerveus - 'hoe ver nog, hoe ver nog?' - maar zelf laat ik me er niet gek door maken. Dan zag ik die koppies naar beneden gaan en gaf ik ze even een schou derklopje. Het is echt een geweldi ge ploeg die we hebben." In zijn zevende race om de we reld geldt Bekking nu als als voorname titelkandidaat. Etappes heeft hij wel meer gewonnen, maar een eindzege staat nog op zijn verlanglijstje. Voorlopig staat hij in punten gelijk met twee andere boten, maar is zijn Brunei de nummer één omdat die de laatste zege pakte. „Ja, da's heel mooi, Maar voor de eindoverwin ning zullen we de komende ze ven etappes ook voorin moeten varen." De gebeurtenissen met de Vestas Wind, de Deense boot die een week eerder op een rif klapte en werd uitgeschakeld, hebben aan boord van de Brunei indruk ge maakt. Bekking: „Ik weet wel dat die dingen kunnen gebeuren. Je kunt ook op een walvis klappen en schade oplopen. Echt veilig wordt het nooit. Maar we hebben vrienden aan boord van die boot, dus we leefden enorm mee. Het heeft de jonkies bij ons aan boord ook weer even met de neus op de feiten gedrukt." Voordekker Gerd-Jan Poortman van de Brunei is bevriend met na vigator Wouter Verbraak op de Vestas. „Ik heb hem nog niet ge sproken, maar hij is een van de beste navigators ter wereld. Ik hoop maar dat hij hier niet al te zeer op wordt afgerekend", zei de 38-jarige Bosschenaar. Poortman pakte in zijn derde Vol vo Ocean Race zijn eerste etappe zege. „Dit is machtig mooi en het smaakt naar meer", stelde hij glimlachend, met zijn twee jonge kinderen om zich heen op de ho telkamer in het golfstaatje. Op 3 januari gaat de zeilrace ver der met de etappe over 4670 zee mijlen van Abu Dhabi naar de Chinese havenplaats Sanyo. Team Vestas probeert één etappe later in de race terug te keren met een nieuwe boot. Vooral bij weinig wind hebben we echt vorderingen gemaakt Zege Brunei smaakt naar meer door Hans Leber I Team Brunei was van Kaapstad tot Abu Dhabi in een fel gevecht verwikkeld met de Chinese deelnemer Dongfeng. Het was hard werken aan boord, terwijl de golven over de boot sloegen, foto Stefan Coppers Bouwe Bekking

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 76