Stoere Tara vindt zichzelf de koningin van het dierenrijk 22 ZEELAND De Rumbata Beat Band volgt de Rumbata Big Band op. De band speelt in Porgy nummers uit de debuutalbum Once again UITGELATEN In Uitgelaten zet de krant elke week een hond in het zonnetje die in een dierenasdiel met smart wacht op een nieuw baasje. Vandaag: Tara uit het dierenasiel in Zierikzee. Volgende week leest u of zij een nieuw huis heeft ge vonden. De voorpoten van Amerikaanse bul dog Tara rusten op het raamkozijn van het kattenverblijf en haar toch al stompe neus zit plat tegen de ruit gedrukt. Telkens wanneer de vijfjarige teef uit ademt, beslaat het raam. Haar ogen volgen een kat, die aan de an dere kant van het glas geschrok ken uit zijn mandje springt. Pas wanneer een van de vrijwilligers van het asiel in Zierikzee haar roept, laat ze zich bij de ruit weg lokken. Knuffelen is ook hartstik ke leuk. „Wat is ze lief he? Het is dat ze niet met andere dieren overweg kan, anders nam ik haar zo mee naar huis", verzucht een van de vrijwilligers. Tara is het beste af bij mensen die geen ande re (huis)dieren hebben. De stoere buldogteef maakt weinig onder scheid tussen hond, kat, konijn of duif. Alles is even interessant. Het ene dier om op te eten, het ande re om op te jagen of mee te vech ten. Vooral konijnen hebben een enorme aantrekkingskracht. Daar móet Tara naar toe. In het asiel heeft ze eens een konijnenhok ge- Sinds Tara eerder dit jaar ge steriliseerd is, is ze alleen nog maar liever geworden en is ze niet meer chagrijnig sloopt omdat ze dacht dat er een konijn in zat. Het hok bleek leeg, maar dat wilde Tara graag met ei gen ogen zien. Zelfs dode beesten blijken interessant. Midden op de weg ligt een platgereden vogel, al leen nog te herkennen aan een stukje vleugel dat wappert in de wind. Spontaan vergeet Tara dat ze in de berm moet lopen, zoals ze de hele tijd al netjes doet. Ze rent naar de vogel toe, maar een halve meter voor de bestemming bereikt is, moet ze opgeven. Die verrekte riem ook. Voor mensen is het teefje altijd heel lief ge weest. En sinds ze eerder dit jaar gesteriliseerd is, is ze alleen nog maar liever geworden. De hormo nenwisselingen rondom haar loopsheid maakten haar soms cha grijnig, maar daar is niets meer van terug te zien. Ondanks een re genbui rent ze na de wandeling vrolijk kwispelend de kantine in. Haar hele achterlijf'kwispelt' mee. Ze laat haar natte vacht ge willig afdrogen en als bedankje is daar een lik in het gezicht. Tara verblijft al sinds januari in het asiel. Het nieuwe jaar inluiden met een kersverse baas, dat zou voor Tara wel een heel mooi be gin van 2015 zijn. De hond van vorige week De twee jaar oude Meci uit het asiel in Vlissingen wacht nog steeds op een baasje. De kruising boxer/stafford hoopt op een baas met net zo veel energie als zij. De Colombiaanse per cussionist en compo nist Jaime Rodrigu ez kwam in 1983 naar Nederland. Hij ging verder studeren aan het con servatorium in Rotterdam. Met di verse programma's en ensembles promootte hij Latijns-Amerikaan se muziek. Bijvoorbeeld met zijn Rumbata Big Band. Meer recentelijk begon hij met de Rumbata Beat Band. Daarmee gooit hij het muzikaal over een an dere boeg. De Rumbata Big Band was een project dat uitsluitend Colombi aanse muziek uit de jaren 50 en 60 speelde. Een grote big band met 22 musici. „We speelden voor al muziek van Lucho Bermudez en Pacho Galan", zegt Rodriguez. „Maar ook al die leuke traditione le nummers die alle Colombia- nen kennen. Natuurlijk was het de bedoeling om daarvan nieuwe arrangementen te maken. Daar door ontstond een nieuwe mix van Colombiaanse tradities met jazzinvloeden." De Rumbata Beat Band is een compleet nieuw project. Kleiner, met twaalf musici en met een compleet nieuwe muziekstijl. „Hier probeer ik een fusie te ma ken van een strakke beat en veel vrijheid in de harmonieën. Voor de componisten was het een feest om met dat uitgangspunt een compositie te maken voor een be zetting met zeven blazers." Een jaar voor het Rumbata Beat Band project uit de startblokken kwam, maakte Rodriguez een af spraak met de componisten: Mare Bischoff, Gerrit-jan Binkhorst en Frans Cornelissen. Rodriguez leg de uit wat de bedoeling was van het nieuwe concept. „We spraken af om ieder twee a drie composi ties te leveren. Nieuwe composi ties, kant en klaar met partijen voor alle muziekanten. Ik heb al tijd zo gewerkt en geloof in de va riaties als de muziek afkomstig is van verschillende componisten/ arrangeurs." De rest was een kwestie van wer ken aan de grooves en dingen uit proberen in de repetities. „Natuur lijk was het belangrijkste dat de muzikanten die ik koos de juiste achtergrond hadden om deze mu ziekstijl te spelen waar jazz, Latin, soul en beat tot een eenheid wordt gebracht." Rumbata had steun van het Fonds voor de podiumkunsten. Toen vijfjaar geleden de subsidie ophield moest de band stoppen. De band was te groot, dus onbe taalbaar. „We kregen gelukkig op nieuw steun van het fonds en daarom besloot ik Rumbata op nieuw leven te geven. Maar dan met iets nieuws. We kregen goe de reacties van het publiek zowel in Nederland als in Colombia waar we pas nog speelden. Ook de reacties op de cd waren gewel dig. Natuurlijk is dat een stimu lans voor me om Rumbata Beat Band verder te ontwikkelen." Bezetting: Jaime Rodriguez (con ga's), Marc Bischoff (keyboards), Anton Goudsmit (gitaar), Cyril Directie (drums), Gerrit Jan Bink horst (baritonsaxofoon, fluit), Jas per van Damme (altsaxofoon), Efraïm Trujillo (tenorsaxofoon), Frans Cornelissen (trombone), Kees Adolfsen (trombone), Jelle Schouten (trompet), Ton De Gouw (trompet), Dave Breiden- bach (bas). De Amerikaanse buldog Tara. Dirk-Jan Cjeltema Spelfragment tijdens een van de repetities voor de familievoorstelling 'Heksie' die zaterdag bij het Middelburgs Theater in première gaat. foto Izaak Verkeste door Ellen Jobse Nieuwe muziekstijl door Mischa Beckers Rumbata Beat Band, vrijdag 19 sep tember, Porgy en Bess, Terneuzen. Aanvang 20.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 75