De knullige liquidatie van kroegbaas Van der Bijl Smartphone van het jaar! topman vertrekt 66 Hij zuigt je uit Als je tegenstribbelt, brengt hij je om zeep. En dat gebeurt via via IN HET NIEUWS 5 hollands nieuwe. was in mei 2013. Afgelo pen vrijdag hadden we een afspraak, maar die werd verzet naar maandag (vandaag, red.). Vervolgens werden we zaterdag verrast met dit voorstel." Over de gevolgen van het ver bod zijn de meningen ver deeld. Circus Herman Renz liet weten dat het circus ook zonder wilde dieren interes sant blijft. Het circus had voor uitlopend op het verbod zelf al afgezien van het gebruik van sommige diersoorten. NVCO-voorzitter Lammers weet dat in zijn achterban verschillend wordt gedacht over het gebruik van wilde dieren. Volgens hem ver kondigt Dijksma echter leugens als ze het heeft over olifanten die aan de ketting worden gelegd. „Dat zie je echt nergens meer." Volgens woordvoerder Gerard Gui- king van Freiwalds Menagerie Cir cus, is hun olifant Buba net zo onaf scheidelijk van haar familie als de gemiddelde huishond. Afscheid ne men is voor zowel het dier als het baasje slecht, stelt hij. Dat shows van Sharon met Buba ondanks de kritiek gewaardeerd worden, bleek onlangs. Ze wonnen sa men de Circusweb Award voor beste circusact van Nederland 2014. Voor een crimineel lijkt het geen ingewikkelde klus om iemand neer te schieten die vrijwel dage lijks gewoon in zijn Amsterdamse kroeg staat, of die anders is te vin den in zijn strandtent in Zand- voort. Toch verliep de liquidatie van Thomas van der Bijl bepaald niet volgens het boekje. Of Willem Holleeder het was die bepaalde dat Van der Bijl dood moest, zal de komende tijd moe ten blijken. Feit is dat Van der Bijl openlijk door hem werd bedreigd en mishandeld. De kroegbaas sprak in het geheim met de politie over Holleeder ('ik weet dat hij er zes vermoord heeft'; 'hij is een beest'). Hij verze kerde de rechercheurs dat zijn doodvonnis al getekend was. „Hij is een vleermuis, hij zuigt je hele maal uit. Als hij alles van je heeft afgepakt en je stribbelt tegen, dan brengt hij je om zeep. Dat gaat via via en hij is zogenaamd de man die je helpt, maar hij maakt je af." Holleeder zou volgens de verha len nooit zelf de handen willen branden aan een liquidatie. Justi tie is ervan overtuigd dat hij en zijn Purmerendse maat Dino Soe- rel daarom gebruikmaakten van 'moordmakelaar' Fred Ros uit Hil versum. Hij is de man die deze herfst opeens opstond als kroon getuige in het grote liquidatiepro ces Passage. Onder meer omdat Ros is gaan praten, wijst de vin ger nu lijnrecht naar Holleeder en Soerel. Ros was een professional, maar hij pakte de opdracht niet slim aan. De huurmoordenaars Jesse Remmers en Peter La Serpe vorm den het eerste moordteam. Ze gin gen op het doelwit af, maar bij de eerste poging deinsde Remmers terug omdat omstandigheden on gunstig waren. De tweede keer werd het tweetal gezien door de buurman, de derde keer raakten ze het doel kwijt in een achtervol ging. Daarna schakelde Ros Alex de B. in. Hij is in tegenstelling tot Remmers en La Serpe geen be roeps, en ook hij faalde. Hij scha duwde Van der Bijl een tijdlang, maar durfde niet toen puntje bij paaltje kwam. Ros was woedend, en belde vervolgens twee jongens die nóg minder geschikt waren: de Aalsmeerse bloemenhandelaar Dwight S. en verpleeghuismede werker Remy H. Via via waren de twintigers met Ros in contact ge komen. Ze wilden geld bijverdie nen en de moordopdracht ging naar hen. De eerste keer liepen ze het doel wit mis, de tweede keer durfden ze niet. Pas de derde keer viel het doek voor Van der Bijl. Ze scho ten hem dood met zeven kogels, terwijl hij stond te stofzuigen. Hun vlucht was echter zó onpro fessioneel dat de politie ze al snel in het vizier had. De daders wa ren kapot van emotie en sloegen door in het verhoor. Ook Alex de B. was inmiddels gaan getuigen. Zo liepen Ros en een aantal van zijn loopjongens tegen de lamp. Maar de grote baas bleef al die tijd buiten beeld. Mogelijk ziet dat er over een paar maanden an ders uit. internationale aansturing door RWE", meent hij. Het moet uit eindelijk leiden tot een efficiënte internationale organisatie. Na het terugtreden van Van Lae- them gaat Roger Miesen namens RWE zijn taken overnemen. Hij is bij het Duitse bedrijf onder meer verantwoordelijk voor de ko len- en gascentrales. De loodzware missie blijft hetzelf- Dit is een logische volgende stap in de internationale aansturing de: RWE (en Essent) moet snel nieuwe inkomstenbronnen vin den. Door de snelle groei van ge subsidieerde groene stroom en een achterblijvende vraag naar elektriciteit zit het bedrijf in zwaar weer. Veel gas- en kolen centrales liggen stil. Dat zorgt voor enorme verliezen. Van Laethem (50) gaat het komen de half jaar op verzoek van RWE de innovatie-activiteiten van het concern leiden. RWE wil samen met internationale partners nieu we commerciële modellen ont wikkelen. „Daarvoor gaan we ves tigingen opzetten in onder meer Berlijn, San Francisco en Tel Aviv", aldus Van Laethem. hollandsnieuwe.nl/pzc MAANDAG 15 DECEMBER 2014 Bij Circus Belly Wien wer den in 2012 drie tijgertjes geboren. Een jaar daar voor raakte het circus in opspraak omdat er tijgers uit hun verblijven waren ontsnapt en andere die ren hadden aangevallen. Een kameel overleefde het niet. foto HH door Silvan Schoonhoven AMSTERDAM - Willem Holleeder moet zich na zijn aanhouding afge lopen zaterdag gaan verantwoor den voor de moord op Zwanenbur ger Thomas van der Bijl. Op 20 april 2006 werd die in zijn eigen ca fé doodgeschoten. De aanslag had een buitengewoon knullige aan loop. Sporenonderzoek na de moord op Thomas van der Bijl. foto HH Wijlen kroegbaas Van der Bijl Uniek aanbod Essent-CEO Erwin van Laethem r 08:08 =3 .III 1 08:08 -Ö'- 02:08 18c 28716' Errvo Mamir 10biel®£: I ^yj HUAWei fc je betaalt slechts €21,- per maand! De Huawei Ascend P7 t.w.v. €349,- - Ultra slank design - Krasbestendig glas - 13MP camera En iedere maand - 275 MB, belminuten of sms'jes - 500 MB extra De Huawei Ascend P7 is uitgeroepen tot smartphone van het jaar. Bij hollandsnieuwe krijg je deze prijswinnende smartphone (t.w.v. €349,-) nu voor maar €21,- per maand! Dat is inclusief een maandtegoed van 275 MB, belminuten of sms'jes én 500 MB extra. De bezorgkosten zijn eenmalig €30,- en de aansluitkosten krijg je cadeau! Liever nóg meer MB's erbij? Kies dan voor 1000 MB extra. Zo weet je zeker dat je altijd en overal zorgeloos online kunt gaan. Met hollandsnieuwe bepaal je zelf hoe jij je tegoed gebruikt. Je betaalt altijd een vast laag tarief en belt nooit zomaar buiten je bundel. Vervelende verrassingen op je rekening zijn dus voorgoed voorbij! Daar h >uden wij van! Bestel snel op: Zakelijk abonnement nodig? Er is ook hollandsnieuwe voor ondernemers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 65