OM straft strenger dan de rechter Planner toont 'glijvrije' fietsroute na stuntaanzoek 66 Wie een kapotte bril overhoudt aan een mishandeling, krijgt snel de schade vergoed IN HET NIEUWS 3 Den Haag aast op commissie voor vermiste mensen CNN ziet in de mislukte actie het bewijs dat je bij een huwelijksaan zoek geen kraan moet gebruiken. Ook de website Gizmodo.com heeft wijze raad achteraf: 'Dit is waarom je het moet houden bij een traditioneel huwelijksaan zoek'. De commentator zegt dat het met steeds gekkere stunts met flashmobs, drones en 'giganti sche transformerrobots' wel een keertje fout moést gaan. Ouder wets op de knieën voor de dame in kwestie is veel veiliger, aldus Gizmodo. Ook media als de BBC en Time Magazine schrijven over de ge beurtenissen. Gisteren was de stunt via de BBC-verslaggeving „Dat komt omdat we nu eenmaal met andere richtlijnen werken. Bij de ZSM-werkwijze bepaalt het OM meestal de strafmaat. Dit gebeurt altijd in overleg met ande re partijen, zoals de reclassering." Deskundigen waarschuwen voor rechtsongelijkheid als daders bij een ZSM-locatie hogere straffen krijgen dan bij de rechter. Snel heid zou ten koste gaan van een trending op YouTube. „Het idee van de Nederlander krijgt een to voor creativiteit, maar een o voor de uitvoering", aldus een lokale krant uit het Engelse Bath. 'Mar riage proposal flop' (huwelijksaan zoek flop) vindt de Amerikaanse krant Boston Herald. Volgens brandweerwoordvoerder Jelle Mulder heeft de aanstaande bruid toch 'ja' gezegd. In overleg met de politie besloot het stel een gepland reisje naar Parijs door te laten gaan. Maar gisteren keerde het duo toch terug naar huis, om excuus te maken aan de buren. rechtvaardige straf. „Door de rechtsbijstand binnen ZSM te ver beteren, verwacht ik dat het ver schil in de strafmaat kleiner wordt", zegt Lucas. Hij doelt op een proef in de regio's Rotterdam en Midden- en Oost-Nederland, waarbij verdachten voor het eer ste politieverhoor altijd een advo caat te spreken krijgen. „We ho pen dat verdachten op die manier een goed doordacht besluit ne men", zegt Lucas. De gesprekken met een piketadvocaat worden ge voerd via een beveiligde iPad. De proef is er gekomen na kritiek van advocaten. „Mensen willen snel naar huis en accepteren mo gelijk een te hoge boete of werk straf zonder een advocaat te raad plegen", klaagde strafrechtadvo caat Hans Anker in deze krant. Volgens Lucas weegt dit mogelij ke nadeel niet op tegen de voorde len van ZSM. „Het grote pluspunt is dat zowel verdachten als slacht offers snel weten waaraan ze toe zijn", zegt Lucas. „Voorheen kon het een jaar duren voordat een zaak voor de rechter kwam. Als een verdachte onschuldig was, moest hij dus heel lang wachten om vrijgesproken te worden." Ook de positie van slachtoffers is volgens Lucas verbeterd. „Wie een kapotte bril overhoudt aan een mishandeling, kan dat nu bin nen een week vergoed krijgen." De Fietsersbond klaagt al jaren over het slechte strooibeleid van veel wegbeheerders die vaak fiets paden en fietsroutes overslaan. In de laatste flinke sneeuwperiode in Nederland - in januari 2013- meldden zich in twee weken tijd meer dan zesduizend fietsers en wandelaars bij de eerste hulp van ziekenhuizen voor behandeling na een val door gladde wegen. Vrijwilligers van de bond hebben gegevens over strooiroutes opge vraagd bij gemeenten en andere wegbeheerders. Al die gegevens zijn verwerkt in de bestaande fietsrouteplanner van de bond. Het is volgens de Fietsersbond voor het eerst dat in één oogop slag een 'glijvrije' route gepland kan worden. De fietsrouteplanner is ook te gebruiken op de smart- phone of een tablet via een gratis te downloaden app. De presenta tie van de strooirouteplanner van vandaag wordt gecombineerd met de officiële presentatie van de 'slimme fiets'. Het is de bedoeling dat informatie over strooiroutes op termijn ook verwerkt worden door de fiets, die via trillingen en een beeldscherm waarschuwt voor gevaarlijke situaties. DEN HAAG - De Internationale Commissie voor Vermiste Perso nen (ICMP) moet zich in Den Haag vestigen. Dat gaan minister Bert Koenders (Buitenlandse Za ken, PvdA) en vier Europese colle ga's vandaag in Brussel benadruk ken. Zij ondertekenen dan een overeenkomst waarin zij de com missie als internationale organisa tie erkennen. De ICMP houdt zich bezig met het opsporen en identi ficeren van personen die zoek zijn door bijvoorbeeld gewapende con flicten, migratie, georganiseerde misdaad en natuurrampen. Executieverkoop Be I astingdienst MAANDAG 15 DECEMBER 2014 John Lucas, hoofdofficier ARNHEM - John Lucas, hoofdofficier van justitie en voorzitter van de landelijke werkgroep ZSM en rechtsbijstand, erkent dat veelvoor komende criminaliteit door het OM soms zwaarder wordt bestraft dan door de rechter. Media tot aan Nieuw-Zeeland pik ten de 'proposal flop' op. foto HH door Paul Bots UTRECHT/DEN HAAG - De eerste sneeuw van deze winter moet nog vallen, maar de Fietsersbond is er klaar voor. Vandaag geeft minister Melanie Schultz van Haegen (Ver keer, WD) het startsein voor de 'strooirouteplanner1 van de bond. Een toevoeging aan de al bestaan de fietsrouteplanner die laat zien op welke wegen en fietspaden in de winter goed gestrooid wordt. Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Officier van justitie Hanneke Menke (rechts) beslist elke dag over het lot van tientallen verdachten, foto Hollandse Hoogte

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 63