na ommetje Delta Sport laat de volle buit uit handen glippen SPORT 47 Spelers van Zeeuws biljartteam verliezen in Hilvarenbeek in een ijskoude biljartzaal. Willems zorgt voor Zeeuws tintje dan gebruikelijk liep de Zuid- dorpenaar een goede wedstrijd. De organisatie had de omloop op nieuw aan moeten passen, omdat het strand werd opgespoten met zand en daar mocht dus gelopen worden. Daarom was het dit jaar voornamelijk een verharde om loop. Frédérique Versluijs is langere tijd geblesseerd geweest, maar liep gisterochtend een solide wed strijd. „Het gaat weer steeds beter. Ik ben op de weg terug en hoop snel mijn vorm weer te hebben. In ieder geval ben ik vandaag te vreden. Het ging wel lekker, ja", keek de voorzitter van atletiekver eniging De Wielingen terug. De inwoonster van Zuidzande eindigde op de negende plaats overall en finishte in 1.20.36 uur. Ze bleef daarmee de Hulsterse In- grid IJsebaert ruim zes minuten voor. De middenafstand - een wed strijd over 9000 meter - was bij de mannen een prooi voor Sjaak Luteijn uit Oostburg en bij de vrouwen won Myrthe Faro uit Breskens. HILVARENBEEK - De driebanders van Garage Verbrugge Hyundai stonden niet alleen vanwege de 6-2-nederlaag tegen AJ Biljarts/v.d. Sanden in de kou, ook in BPC Hilvarenbeek stond het ijs op de ramen. Pearle Opti ciens sleepte in de tweede divisie een verrassend punt uit het vuur bij De Distel Biljarts 3 en 't Bier winkeltje verloor van Veiling- zicht. Eredivisie. AJ Biljarts/van de San- den-Garage Verbrugge Hyundai 6-2: Met verkleumde handen ston den de spelers van Verbrugge aan de tafel of zaten met een dikke jas aan te kijken naar hun teamgeno ten. Niet bepaald een entourage om een lekkere pot te biljarten. Teamcaptain Patrick Vasseur: „In een sporthal is het nog warmer dan hier. Schandalig is het. Het kwam de ambiance niet ten goe de." Al speelden de bezoekers ze ker niet slecht. Steven van Acker verloor van een ijzersterk spelen de Johan Claessen met 45-37, in 32 beurten. Bart Ceulemans won goed spelend met 45-33 in 40 van Mare Roofthooft, maar Patrick Vasseur en invaller Jean Paul de Kraker verloren. Doordat naaste concurrent Caves gelijkspeelde bleef de schade voor Verbrugge beperkt tot een punt. Tweede divisie. De Distel Bil jarts 3-Pearle Opticiens 4-4: De Sassenaren, elfde op de ranglijst, leverden met de remise tegen de koploper een knappe prestatie in poule B van de tweede divisie. Zonder Pascal Claus en Etienne van Damme krijgt de zege nog meer perspectief. Op de borden een en twee verloren Yves Wel- vaert en Eddie van Goethem, maar dat werd gecompenseerd met overwinningen van een heel sterk spelende Cor de Jonge en Robin Claerhoudt. Derde divisie. Veilingzicht-'t Bierwinkeltje 6-2: Door de neder laag in Oudenbosch moet de Ter- neuzense formatie afhaken bij de koploper. Met een verzwakte op stelling werd de klus aangepakt maar verloren. Alleen een sterk spelende 'grote' Cees Wissel won zijn partij. Fons Baart en Joke Breur verloren royaal. Robert Vink bleef wel in de buurt van zijn tegenstander maar verloor ook. De 68-jarige Schoondijkenaar Joop Tellier werd in Noordgouwe derde op het districtskampioen schap libre tweede klasse. Hij is pas twee jaar lid van BV Groede en speelde voorheen in zijn vrije tijd wel eens zijn partijtje in het café. Officiële wedstrijden kwa men er niet van omdat hij op de grote vaart werkzaam was. Zijn debuut leek hem meteen een titel op te leveren, maar de slotdag werd hem te veel. Voor aanvang van de zesde ronde was hij nog de trotse leider maar verloor toen beide wedstrijden, zag Anne Stins nog voorbijkomen en de ti tel grijpen. Toch maakte hij in druk met zijn spel en wedstrijdin stelling. Met 3.986 gemiddeld was hij de concurrentie veruit de baas maar op punten niet. „Een erva ring rijker" zei de debutant na af loop. Clubgenoot Alouis van de Bunder werd vierde en Theo Freyzer van CBC zesde. ZIERIKZEE - De handballers van Del ta Sport hebben aan de thuiswed strijd tegen Westlandia een punt overgehouden. Orion ging op ei gen veld onderuit. Delta Sport-WPK/Westlandia 26-26: De remise tegen de huidige koploper was toch wel de verras sing van de hoofdklasse. Speler Ruben Bos was in ieder geval dol blij na afloop. „We kunnen alle punten hard gebruiken. Dit is echt super." Voor een uitzinnig publiek (75 man) werd er een ste vige pot voorgeschoteld die span nend bleef tot de laatste seconde. De blauwhemden groeiden mede dankzij de reflexen van Mick Vleeshouwer achterin naar grote hoogte. „Er werd vandaag super verdedigd", glunderde Bos na af loop. Dat de volle buit in de laat ste veertig seconden door de vin gers glipte, nam de linkerhoek voor lief. „We hebben een kost baar punt en dat voelt goed." Ke vin Meulmeester trok de kar met acht treffers. Jan Douwe Attema maakt als junior zijn debuut. Orion-Helius 24-27: De Bevelan ders zijn sinds het wegvallen van schutter Guy Peeters in een flink gat gevallen. In de laatste zes duels liep het maar liefst vijf keer spaak. Gisteren was een uitgele zen mogelijkheid om het vertrou wen weer een beetje op te krik ken. „We waren er klaar voor", liet Ar no Riemens weten. En het leek ook goed af te lopen deze keer. Want ondanks een zeer zwakke start (1-7) kroop de hoofdklasser uit Heinkenszand nog voor de pauze uit het dal: 10-11. Diep in de tweede helft sloeg het noodlot plotseling toe voor Riemens die het net aardig wist te vinden (ne gen keer). Zijn enkel klapte dub bel en het was over en uit voor hem. Riemens: „Op dat moment knapte er iets in de ploeg." Naast Arno Riemens wist ook Ron van Dalen er negen binnen te schie ten. Delta sport 2-De Beuk 29-13: De Schouwse reserves timmeren ste vig aan de weg in de tweede klas se. De laatste maand zijn er geen punten weggegeven. Door het ve le sleurwerk aan kop is alleen RAC voorlopig nog als concur rent overgebleven. Met veel machtsvertoon werd de hekken sluiter het zwijgen opgelegd. De equipe van Rick Evertse had de za ken zowel aanvallend als verdedi gend goed op de rails. De buit was al voor de pauze veiligge steld: 15-8. „Een kwestie van het kopje erbij houden, anders heb je alsnog een lastige middag." EMM-RAC 23-30: De Middelbur gers hadden graag willen stunten voor eigen publiek. Maar die illu sie werd snel om zeep geholpen door de medekoploper. Via de bliksemstart was de toon snel ge zet: 0-5. EMM wist zich aanval lend na de pauze wel te herpak ken, maar de winst kwam nooit meer in het zicht. Coach Elian Minnaert vond de verliespartij ge zien het vertoonde spel absoluut geen schande. „Je moet juist zor gen tegen dit soort tegenstanders dat de spelers niet op elkaar gaan mopperen." Vrouwen. EMM-HVW 19-22: De Middelburgse equipe zit niet lek ker in haar vel. Normaal worden er in eigen huis niet zo veel pun ten gemorst. Maar dat ligt dit sei zoen duidelijk anders. Trainer Ron de Waal ziet ook dat de ploeg momenteel elke week moet worstelen. Vooral de per soonlijke bewaking op schutter Marieke Riemens is lastig voor de Middelburgse vrouwen. „De mo gelijkheden om dat op te vangen zijn beperkt", merkte De Waal op. „De hele situatie weten we niet op te lossen met z'n allen." Demi van Strydonck trok de kar met vijf treffers. RBVM gaat twee keer onderuit De rolstoelbasketbalvereni- ging Middelburg (RBVM) heeft zaterdag tijdens de vierde competitieronde in Eindhoven twee keer verlo ren. De eerste wedstrijd was te gen Dyna'75 uit Heerenveen. Die ploeg won met 48-27 van de Middelburgers. De tweede wedstrijd was te gen de nummer één van de competitie, WSV. De koploper won het duel van RBVM met 56-20. De Sjuttul lijdt een nederlaag De Sjuttul uit Oostburg leed in de tweede klasse van de badmintoncompetitie dis trict regio Zuid-West een 6-2-nederlaag tegen thuis ploeg De Ritte 5. In de derde klasse van de re gio speelde Terneuzen moei zaam gelijk (4-4) tegen thuisploeg Zierikzee. Winst was er voor Veerle Thalen. Monique de Kok en Dimitry van de Wege. spannende barrage van de klasse Z zorgde gisteren in het Hippisch Centrum De Kroo voor een fraaie afsluiting van een lange dag top sport. Michel Sonneveld onder streepte met zijn zege in de slotru- briek de Brabantse hegemonie. Met de overwinning in B wist de Axelse Jessica Asani met de mer rie Biëssa KM de Brabantse over heersing te doorbreken. De Bra bander Danny Willems zorgde in L met de schimmelmerrie Di- vi-Divi van de dierenarts Henk van Dijk uit Heinkenszand voor een overwinning met een Zeeuws tintje. Martin de Kroo had een selectief parkoers uit de hoge hoed getoverd. Een traject zonder valkuilen, maar waarin de opperste concentratie van de rui ters werd geëist. De Kroo wist blijkbaar goed welk vlees hij in de kuip had. Hij kreeg telkens het gewenste combinaties in de barra ge. In L waren er veertien combina ties voor de beslissende omloop. Margreet Walraven bracht met de ruin Bjendo als eerste het spel op de wagen. De amazone uit Veere stuurde de Phin Phin-zoon in 32.22 seconden over het parkoers. Een tijd waar haar achtervolgers zich op stuk leken te bijten. Maar het venijn zat in de staart. Laatste starter Danny Willems vloog met schimmelmerrie Divi-Divi in 31.68 naar de overwinning. In het Z stuurde eerste starter Mi chel Sonneveld de ruin Derby- land in 29.72 naar de finish. De ruiter uit Sprundel gooide daar mee de deur in het slot. Marieke de Bart ('s-Heer Abtskerke) met de vosmerrie Champagne Z en Jan-Pieter de Visseren (Hoogerhei- de) met vosruin Walter eindig den op de gedeelde tweede stek. MAANDAG 15 DECEMBER 2014 'ft' MMWOrtitót •rf'it iT! Verbrugge in de kou door Joop van den Oudenhoven EINDHOVEN OOSTBURG door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Een

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 60