Dorpsraad Clinge maakt zich zorgen over nachtwinkel in De Klinge, waar jongeren 'makkelijk aan alcohol kunnen komen'. Schaatsen op de Kaai in perfecte entourage Mishandeling IVveede editie Kerst&Zo Hulst Brug N61 bij Sluiskil bijna twee dagen gestremd voor wegverkeer www.bndestem.nl MAANDAG 15 december 2014117 clince - Het is de dorpsraad van Clinge een doorn in het oog: de nachtwinkel net over de grens, in De Klinge. Volgens de dorpsraad komen jongeren - vaak minderja rig - van heinde en verre naar de shop om sterke drank te kopen. Het is moeilijk daar iets aan te ver anderen. „Tja, de nachtwinkel", verzucht voorzitter van de dorps raad Ellen Verstraten. „Dat is een groot probleem. Jongeren van 14, 15, 16 jaar gaan er naartoe omdat ze er gewoon drank kunnen ko pen. Niet alleen uit Clinge, ook uit Terneuzen, hebben we begre pen." De kwestie heeft de aandacht van de gemeente en de politie. Tegen de overlast is evenwel weinig te doen, omdat de drank in België ge kocht wordt. Maar dat er sprake is van overlast van drinkende jonge ren, is volgens Verstraten wel dui delijk. „Ze kopen sterke drank in de nachtwinkel en gaan vervol gens ergens indrinken. Bijvoor beeld in het bos. Dan komt plots de baldadigheid naar boven en gaan ze spullen vernielen." Zoals bij de vernielingen aan de waterspeeltuin in de Clingse bos sen, in april van dit jaar. Toen werd voor zo'n achthonderd euro aan schade aangericht, waarop de dorpsraad aangifte deed bij de po litie. Verstraten: „We kunnen niet gelijk de link leggen tussen deze streken en de nachtwinkel, maar daar hebben we veel lege drank flessen gevonden. Een en een is twee." Ook in de bosjes in de stra ten van Clinge werden al veel wodkaflessen gevonden. De over last is toegenomen sinds de verho ging van de alcoholgerechtigde leeftijd in Nederland. In België moet men zestien zijn om alcohol te kunnen kopen. Het probleem is bekend bij Timo Knieriem, de jongeren- en straat hoekwerker van de gemeente Hulst. „Laatst hadden we met het Jongereninformatiepunt (JIP) een bijeenkomst, we voerden een to neelstuk op over alcoholgebruik en daar waren ook ouders aanwe zig. Meerdere mensen uitten toen hun zorgen over de winkel. We krijgen zelf ook signalen binnen. We hebben wel het idee dat het afneemt, vooral sinds de komst van de wijkagent." De overlast van baldadige jonge ren in de Molenstraat in Clinge is overigens afgenomen. Vooral sinds de weg weer toegankelijk is voor verkeer. Verstraten: „Toen de straat lag opgebroken, was er elk weekend wel iets. Palen die om ver gegooid werden en zo. Nu de straat klaar is, is dat minder." SLUIS - De entourage is perfect bij de Kaai in Sluis. Er is een tent met warme glühwein, chocomelk en erwtensoep, er is muziek, prachtige verlichting, er word ge schaatst, gelachen, gevallen en vooral genoten. Slechts één ding is nep: het ijs. De winter heeft nog niet echt zijn intrede gedaan en in veel plaatsen wordt voor schaatsliefhebbers een kunstijsbaan geopend. De steden Knokke en Brugge gingen Sluis voor, maar niemand heeft een baan op het water: „Dit is uniek", vertellen de uitbaters van de tent, jeugdleden van voetbalvereniging Sluis. „De baan ligt op pontons midden in onze kade." De eerste zaterdag, de baan blijft liggen tot en met 4 januari 2015, hebben John, Nick en Veron dienst aan de bar en bij de schaats- uitleenpost: „We hebben ook ge leerd schaatsen te slijpen, dat moet na elkr uur." sluiskil - De brug over het Kanaal van Gent naar Terneuzen bij Sluis kil is bijna het hele weekeinde ge stremd geweest. Zaterdagochtend rond 6.45 uur werd een storing ontdekt in het hydraulische deel van de brug. De brug werd opengezet voor repara tie. Aanvankelijk zou het euvel na 24 uur verholpen zijn, maar zondag werd bekend dat het nog de hele dag zou duren. Het verkeer over de N61 werd om geleid. De scheepvaart ondervond geen hinder. De brug werd zondagavond even na 19.00 uur weer opengesteld voor het wegverkeer. GOES - Twee achttienjarige man nen uit de gemeente Middelburg zijn in de nacht van zaterdag op zondag op het treinstation in Goes aangehouden door de poli tie. Ze zouden betrokken geweest zijn bij een vechtpartij op het per ron waarbij een twintigjarige man uit Middelburg werd mishan deld. Een conducteur kwam tus senbeide en waarschuwde de poli tie. HULST - De kerstmarkt in Hulst zit er al op; toch staat de Vesting stad ook komend weekend in het teken van Kerst. Vrijdag is er na melijk de tweede editie van Kerst&Zo, aan de Nieuwe Bier kaai. Kerst&Zo begint om 19.00 uur. Lo kale talenten laten zien en horen wat ze in hun mars hebben op het gebied van zang, muziek en dans. Schrijfster Anneriek van Heugten leest het kerstverhaal voor, burgemeester Jan-Frans Mul der spreekt een kerstwens uit en er wordt een gedicht voorgedra gen. Uiteraard is er glühwein en chocolademelk. Om 18.45 uur start op het Molen- bolwerk een lampionoptocht, on der leiding van twee ijskoningin nen. De optocht is bedoeld voor de kinderen, maar de ouders zijn ook van harte welkom. over voor sterke drank 'Grens door Bob Maes Schaatsen óp het water: het kan tot en met 4 januari op de Kaai in Sluis. Dit weekend werd de baan geopend, foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 44