Duitsland -Thüringen Vuurmeesters, santarunners en glühwein 18 en 19 Mark Uth velde zaterdag het vonnis over NAC: 0-2. De spits van Heerenveen scoorde beide treffers tegen een machteloze Bredase ploeg Verder vandaag Scheepvaart op de Westerschelde ligt nagenoeg stil; transportsector lijdt verlies. MAANDAG 15 DECEMBER 2014 Zeeuws-Vlaanderen 8/9 Erdogan snoert vrije pers de mond 17 De grens over voor sterke drank 18 Droomwens zieke Justin gaat in vervulling 14-jarige ontsnapt voor derde keer Een 14-jarige cliënt van geslo ten jeugdinstelling Almata in Ossendrecht is zaterdag ont snapt aan zijn begeleiders. Het betrof zijn derde vluchtpoging in twee maanden. Hij is nog spoorloos. Volgens Almata is de 14-jarige, die afkomstig is uit Eindhoven, niet gevaarlijk voor zichzelf of zijn omgeving. Automobilist dood door gooien steen In het Waalse Marcinelle is een 34-jarige bestuurder van een bestelwagen zaterdagnacht ver ongelukt nadat iemand vanaf een brug een steen door zijn voorruit had gegooid. De vader van vier kinderen kreeg de steen op de borst en was op slag dood. Twee jongens, van 16 en 17 jaar, zijn opgepakt. VLissiNGEN - De scheepvaart en de transportsector ondervinden hin der van de staking in België. Vak bonden leggen daar vandaag alles plat uit onvrede met bezuinigings plannen van de regering. Gisteren werd alle beroepsscheep vaart op de Schelde naar Antwer pen en van en naar Gent al stilge legd, omdat de veiligheid niet ge garandeerd kon worden. Tiental len schepen moesten daardoor voor de kust wachten, omdat ze de Westerschelde niet konden op varen. Zij waren van te voren gewaar schuwd, meldt Rijkswaterstaat. Alleen schepen van en naar Gent mochten nog mondjesmaat door. Volgens het loodswezen Schelde- monden blijven de havens van Vlissingen en Terneuzen wel ge woon open voor in- en uitvaren de scheepvaart. Aan de staking doen onder ande ren sluis- en brugwachters en per soneel van radarposten en loods boten mee. Voor het Nederlandse We ondervinden de laat ste jaren steeds meer hin der van stakingen loodswezen, dat ruim een kwart van de beloodsing van en naar Bel gië doet, is er minder werk. Ook transportbedrijven hebben last van de staking. Het grootste deel van het wagenpark van CTOB Transport Logistics, een samenwerkingsverband van Zeeuws-Vlaamse transportbedrij ven, ligt stil. België vormt het grootste afzetgebied van de bedrij ven. „We kunnen de zeecontai ners niet ophalen in de havens en het is chaos op de wegen", zegt di recteur Kees Brakman. De schade bedraagt meer dan tienduizend euro, schat hij. „Voor de meeste chauffeurs hebben we geen ver vangend werk. Zij zitten noodge dwongen thuis." Brakman baalt er stevig van. „We ondervinden de laatste jaren steeds meer hinder van stakin gen. Eerst in Frankrijk en nu in België." Word OOk 3bonilGGlwWW.bndGStGm.nl/abonneren Dagblad voor Zuidwest-Nederland, 153e jaargang Prijs: 1,95; abonneeprijs: 1,07 Editie: ZEEUWS-VLAANDEREN asaao] Kras.nl/17513 of bel 0900-9697iscPm BN Wisselvallig 8°C MAA DeStem OSSENDRECHT MARCINELLE Acties in Belgie treffen Zeeland door Cornelleke Blok Kees Brakman, ondernemer Hu Hotel Jembo Park ligt in een parkachtige omgeving in Jena. Geniet van de natuur en cultuursteden zoals Weimar en ErFurt. Incl. ontbijt, gebruik sauna, wellness, gratis parkeren en wiFi Bezoek cultuursteden zoals Weimar en ErFurt Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 37