Glazen huis even voor Serious Dining bij Dok TMl Podium 't Beest in Goes 'schreeuwt9 om vernieuwing op station Goes Zestig jaar gehuwd 20 WALCHEREN FONDSENPLEIN Op het jaarlijks Fondsenplein in de Zeeuwse Bibliotheek zoeken plannenmakers financiële hulp. m na vechtpartij Zes studenten van HZ University of Applied Sciences koken er van 18 tot en met dinsdag 23 decem ber voor veertig gasten per keer driegangendiners vanaf dertig eu ro. Dankzij sponsoring kan vrij wel de hele opbrengst naar het Se rious Request-doel van deze kerst: Hands off our Girls. De helft van het aantal beschikba re couverts, dus 120 van de 240 plaatsen, is inmiddels bij reser vering vastgelegd, meldt Joep Van- geel. Gasten kunnen in ruil voor een bijdrage hun eigen mu ziek aanvragen. Maar ook hulp in de afwaskeuken en in de bedie ning is nog welkom, meldt het team. Serious Dining is te benaderen via 06-23569971. middelburg - Een goede, bondige 'pitch', liefst met achterlating van een aardigheidje om in gedachten te blijven bij de potentiële geld schieter: dat is het succesrecept voor een profijtelijk bezoek aan één van de tien fondsen die Scoop zaterdag in Middelburg ver zameld had. Ruim veertig plan nenmakers uit heel Zeeland kwa men af op de gelegenheid om in persoon kennis te maken bij de in stanties die, anders dan de ge meenten, nog wel subsidies ge ven. Het papieren, gevouwen modelle tje van de vlet die de scouting groep Jacob Valcke uit Goes bij het Nijverheidscentrum wil laten bouwen, charmeert zaterdag op de spreektafel bij de Rabobank Oosterschelde. „En het project geeft precies weer waar we het Coöperatiefonds van de Rabo bank Oosterschelde voor in wil len zetten", zegt de regiomanager van het fonds. Hoeveel geld er zaterdag te verge ven is bij de tien fondsen op het plein waar de plannenmakers winkelen, weet mede-organisator van Scoop Anneke Polderman niet. Ook niet hoe succesvol de eerste editie was: „Scoop volgt dat niet op. Wij geven slechts het po dium." Dat podium werkt, vindt Nathalie Goedhart van Rabobank Walche ren/Noord-Beveland: „Die speed- dates zijn heel functioneel. Vorig jaar hebben we negen van de tien projecten iets uitgekeerd. Maar mensen komen ook voor steun; heel veel plannen zijn nog wei nig concreet. Maar het is ook leuk als mensen gebruik kunnen ma ken van je netwerk aan contacten via bijvoorbeeld een vrijwilligers- dag of door een activiteit op te zet ten. Dat het niet alleen over geld gaat, is aardig. Net als het persoon lijke contact, veel aansprekender dan een projectplan via de e-mail." „Had ik ook maar afspraken ge maakt, als ik zo zie hoe het werkt. Ik besef dat ik te laat ben", zucht Anya Luscombe, op zoek namens de Stichting Bewoners Belangen Vorig jaar hebben we negen van de tien projecten iets uitgekeerd Wemeldinge, eigenlijk de dorps raad. Die wil geld en hulp om de viering van 150 jaar Kanaal door Zuid-Beveland, in 2016, luister bij te zetten met aandacht voor de parlevinker, de vindingrijke win keliers op het water van het slui- zendorp. „We proberen ook subsi die te krijgen via het programma Kern met Pit van de Koninklijke Nederlandse Heidemaatschappij. En twee studenten van de Univer sity College Roosevelt zijn bezig om interviews te verzamelen bij mensen die parlevinker waren of daar herinneringen aan hebben. We inventariseren waar we beeld van parlevinkers kunnen vin den." Marianne Quax zoekt geld voor Zeeuwse afdelingen van stichting Zijweg, zelfhulpgroepen waarbij mishandelde vrouwen elkaar hel pen een nieuw bestaan op te bou wen. Haar plan is heel concreet, maar de ene Rabobank is de ande re niet en de doelen die de ban ken steunen verschillen ook, ver telt de regiomanager van het Coöperatiefonds haar. Quax moet verder op zoek. Marjan van den Bos en Theo Riet veld jagen heel concreet op 25.000 euro voor hun nieuwe documen taire 'Ode aan de Nollen, van gat tot baai', over het Vlissingse Nol- lenstrand, waar de bommen van '44 een stroomgat sloegen dat is omgebouwd tot baai met strand huisjes voor ontspannen vakan ties. Het duo zoekt herinnerin gen, beelden en een cameraman. „We baseren ons mede op beel den van cineast Bert Haanstra. Die beelden kosten geld per secon de. We gaan naar de Heidemij en het Zeeland Delta Fonds." Dick Nieuwenhuis Met sponsorgeld is er de afgelo pen jaren wel wat gedaan, maar er wacht groot werk: „De afzuigin stallatie werkt niet naar behoren, er is geen fatsoenlijke bar in de zaal, het balkon en de trap in de zaal moeten dringend verbeterd, de akoestiek kan veel beter en de grootte van de zaal is vlees noch vis. Sommige bands aarzelen nu om naar Goes te komen", somt Berrevoets op. Dat alles was aange pakt, als de gemeente het Cultuur huisplan niet had afgeblazen, 't Beest staat sinds enkele jaren op eigen benen. Volgens Berrevoets was het concert dat de populaire Belgische band Triggerfinger afge lopen voorjaar in een stijf uitver kocht Beest gaf, het beste voor beeld dat het de goede kant op gaat. „Dit zou de jaren ervoor bijna ondenkbaar zijn geweest. Grote namen meden 't Beest van wege de matige apparatuur en ver slechterde naam of waren het po dium vergeten." Qua bezoekers aantallen heeft 't Beest tijdens zo geheten clubavonden geen kla gen, maar de beperking van twaalf per jaar 'slaat een flink gat in de begroting'. Tegen de verwachting in brach ten film en theater in 2013 meer geld in het laatje dan de concer ten en dance. Door achterblijven de sponsorgelden waren ook de overige inkomsten lager dan be groot. De begroting 2015 laat een tekort zien van ruim 12.000 euro, voornamelijk door minder drank verkoop en tegenvallende sponso ring. Volgend jaar krijgt 't Beest 275.000 euro van de gemeente Goes, waarvan negen mille voor onderhoud. GOES - Twee achttienjarige man nen uit de gemeente Middelburg zijn in de nacht van zaterdag op zondag op het treinstation in Goes aangehouden door de poli tie. Ze zouden betrokken geweest zijn bij een vechtpartij op het per ron waarbij een twintigjarige man uit Middelburg werd mishan deld. Een conducteur kwam tus senbeide en waarschuwde de poli tie. Ook een derde achttienjarige uit de gemeente Middelburg werd aangehouden; hij beledigde de agenten. Het tweetal vechters bazen is ingesloten, de brutale is na verhoor met een proces-ver baal op zak naar huis gestuurd. Op zoek naar een weldoener met wat geld door Claudia Sondervan vlissingen - Pop-up-restaurants zijn populaire, maar doorgaans zo merse verschijningen. Het glazen paviljoen, dat nog zo triest leeg staat te wezen bij het Dok van Per ry in Vlissingen, is vanaf donderdag een winters pop-up-restaurant voor Serious Dining. www.seriousdining.nl door Claudia Sondervan Nathalie Goedhart, Rabobank Badkamer renovatie al mogelijk in 2 weken! Natuursteen vloeren Tegelzetbedrijf Wij houden 2 weken lang open dagen! kom eens langs om onze geheel vernieuwde showroom te bekijken. Zompe 22 - 4353 RT Serooskerke - info@tdnbv.nl - www.tdnbv.nl OOST-SOUBURG - Bertus Roeting (86) vond zijn Catrien Kluijfhout (84) des tijds in Arnemuiden. Zaterdag vierde hij dat hij zijn meisje zestig jaar geleden definitief van over het kanaal haalde. De als schilder en klusser bekend staan de Bertus en breinaaldvaardige Catrien feestten met familie, vrienden en de fe licitaties van locoburgemeester Albert Vader in Oost-Souburg, foto Ruben Oreel door Luc Oggel goes - Podium 't Beest in Goes 'schreeuwt' om renovatie en uit breiding. Dat schrijft directeur Ani ta Berrevoets aan de gemeente Goes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 36