Gemeenzame overdracht van Oost naar West WALCHEREN 21 MEET GREET SCOOP NODIGT UIT OOSTKAPELLE - Na het gedruis van twee jaar Serious Request Oostka- pelle was het zaterdag bij een ech te dorpse actiedag. Tweehonderd man vierde de opmaat naar de gro te actie. Hans Burgs, initiator van SROostkapelle, genoot nog na van de eerdere edities: „Onvoor stelbaar. ]e kwam mensen tegen uit Rockanje, uit Limburg, van Tholen en Zeeuws-Vlaanderen die allemaal mee wilden doen. Derk Sauer kwam, Danny Vera; zonder enige aarzeling!" Hij vindt het mooi dat de overdracht van de actie aan Westkapelle in ge meenzaamheid gaat: „Vorig jaar hielpen Westkappelaars bij ons, nu helpen Oostkappelaars daar. Net zo enthousiast." Het thema vind hij lastig: „Seksueel geweld en oorlog breng je niet zomaar ter tafel bij schoolkinderen. Het is moeilijk daar acties bij te verzin nen. Met Orange babies kwam je weg met een speen en diarree kan je ook nog wel uitleggen." Vorig jaar bracht Serious Request Oostkapelle dik 88.400 euro bij el kaar. Het dorp probeert het suc ces van het Glazen Huis in West kapelle een eind die richting in te helpen. Hoe ver, dat wordt woens dag 24 december bekend. Heel Oostkapelle Bakt bracht zaterdag vers baktalent aan het licht: tien taarten werden gekeurd en ver kocht. Die van Bas de Nooijer (14) werd als beste beoordeeld. Zijn taart werd geveild voor 45 euro. Kerstmannen hollen voor Serious Dining Bij café De Concurrent be gint vrijdag 19 december om 18.00 uur de vierde Kerstmannenloop over de Vlissingse boulevards. Voor trimmers zijn er afstanden van 2,5 tot 10 kilometer, de wandeltocht is 5 kilometer. Startgeld is inclusief kerst mannenpak, de opbrengst is voor Serious Dining. Scheepstuig zoekt nieuwe dirigent Het Veerse Scheepstuig neemt binnenkort afscheid van dirigent Emilia Tabach- nik-Li. Zij leidde het koor sinds de oprichting in 1999 vijftien jaar lang. Het shanty- koor is op zoek naar een nieuwe artistiek leider an nex dirigent. Dierendoelengroep in actie voor asiel De Dierendoelengroep van de zesdegroepers van De Cy- pressenhofschool in Middel burg brachten zondag 106,21 euro naar het Dierenasiel Walcheren in Vlissingen. De kinderen spaarden het geld bijeen met statiegeld. Het asiel gebruikt het geld om operaties bij gebrachte die ren te helpen betalen. PvdA wil helderheid over kapotte kabel Heeft de aannemer die vori ge week een elektriciteitska bel raakte bij de speeltuin aan de Noorderbaan in West-Souburg slordig ge werkt of zijn aanvullende re gels nodig? Dat wil de PvdA in de raad Vlissingen weten. Wethouder Albert Verboom meldde vorige week in de raad wat was voorgevallen. Scholieren brengen kerstpakketten Kinderen van de Middel burgse Basisschool De Vos- senburch delen vandaag kerstpakketten uit aan bewo ners van zorgcentrum Rus tenburg. In samenwerking met de Riki Stichting ma ken de kinderen met de be woners winterkaarten. De stichting bevordert contact tussen groepen mensen. Chefkoks in de slag voor Maatjesproject Humanitas tracteert de 'Maatjes', vrijwilligers en de cliënten van het Maatjespro ject op een kerstdiner in de Kloveniersdoelen. Dinsdag vanaf 18.30 uur koken Joram Goedhart van het Vlissingse restaurant De Gevangento ren en de koks van het Hum anitas Kinderkamp Zeeland voor hen. MAANDAG 15 DECEMBER 2014 Delegaties van dorpsraden, verenigingen en andere plannenmakers lobbyden bij toerbeurt bij de fondsvertegenwoordigers, foto Ruben Oreel Sinds vorig jaar nodigt Scoop Zee land jaarlijks tien fondsen met maatschappelijke doelen uit om zich te presenteren.Verenigingen, stichtingen en andere groepen die steun zoeken om plannen te ver wezenlijken kunnen hun project in schrijven en tijd boeken voor een persoonlijk gesprek met de geoog- de geldschieter. Scoop geeft tips voor een goed gesprek: Kijk tevoren goed naar de doelstel lingen van elk fonds; laat de aan vraag daar op aansluiten. Onderbouw de aanvraag: waarom is elders geen steun te verwach ten en waar is het geld voor no dig? Geef een preciese maar beknopte beschrijving van de activiteit, met begin- en eindatum. Hou het niet bij één aanvraag bij één fonds, schrijf voor elk fonds een gerichte aanvraag en vermeld bij welke andere fondsen aanva- gen lopen en waarvoor. Let op: voor sommige fondsen moet een project al van start zijn en voor andere juist nog niet: kijk naar de voorwaarden. De tweede editie van het Fondsen plein heeft juist minder inschrij vers dan vorig jaar, zegt medeorga nisator Anneke Polderman van Scoop. Een aantal verenigingen en instel lingen die vorig jaar wel met resul taat van het beursplein voor subsi- diënten zijn gekomen, sloeg de uit nodiging ditmaal af omdat zij nog geen nieuw of vervolgend project hadden. Opvallend is dat veel van de aan vragers en bezoekers van dit jaar op herhaling zijn: al doende leert men, vermoedt Polderman. Het beursplein voor volgend jaar staat open voor comité's, stichtin gen en verenigingen die nog niet eerder door Scoop benaderd zijn voor deelname. Zij kunnen zich aanmelden met een beschrijving van hun plan en de benodigde fi nanciering. Lijsten van landelijke en regionale subsidiefondsen zijn te zien op fondsen.scoopzld.nl Scoop geeft zelf ook advies over mogelijke subsidiewegen. Contact: fondsen@scoopzld.nl door Claudia Sondervan 'Hands off our Girls': Vera Hazelaar (11) wist wel raad met het thema voor haar wedstrijdtaart. Isabel de Nood (links) hielp dragen, foto Rubel Oreel VLISSINGEN OOSTKAPELLE www.veersescheepstuig.nl VLISSINGEN VLISSINGEN MIDDELBURG MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 35