Minnaard slaagt wel in de herkansing Dijk van een wedstrijd waterpoloërs DZK Tovaal legt voor rust basis Erwin Harmes verpulvert record Vink is nu ook op groot biljart de sterkste 46 SPORT Kaderteam is remisekoning Minnaard had ook nog iets recht te zetten na de openingswedstrijd van een paar maanden geleden in eigen woonplaats. In die race reed hij aan de leiding, maar werd hij uitgeschakeld door een ketting breuk. „Ik was toen ook de sterk ste, vond ik. Nu kreeg ik een her kansing." Niemand slaagde er zaterdag in om Minnaard ook maar enigszins te bedreigen. De leider in het alge meen klassement, de Belg Danny Sleeckx, hield het nog het langste vol. „Maar wat reed hij hard, zeg. Toen Marco eenmaal op stoom was, reed hij zomaar weg en bleef er niets meer over dan te strijden om de tweede plaats", zei Sleeckx. De Belg probeerde het wel, maar had uiteindelijk toch een achter stand van meer dan een halve mi nuut op Minnaard. Ook Tim en Mick van Dijke uit Wissenkerke hadden snel het nakijken. In de fraaie omgeving van Den Inkel fi nishte Tim als derde. Simone Cornelisse was ander maal een klasse apart bij de vrou wen. In de categorie 40+ streden Kees Reijnhout uit Wolphaarts- dijk en Franky Taelman om de eerste plaats. Met gering verschil won Reijnhout dat gevecht. DZK-IJsselmeeuwen 18-6: De DZK-mannen lieten zaterdag dui delijk zien dat er nog wat recht te zetten was tegen IJsselmeeuwen na het verlies van vorig seizoen. DZK kende een bliksemstart en liep snel uit naar een 5-0-voor- sprong. Pas begin tweede periode wist IJsselmeeuwen uit een straf- worp te scoren: 5-1. Helaas hielden de scheidsrechters Spit en Kisters de wedstrijd wel erg kort en moesten veel spelers naar de kant. In de derde periode liep DZK tegen veel persoonlijke fouten aan en even leek het er op dat er meerdere spelers op drie persoonlijke fouten zouden ko men. Het werd een lastige perio de waarin IJsselmeeuwen redelijk bij bleef tot 13-5. DZK bleef daar na rustig spelen en had de zaken goed voor elkaar. Arethusa-DZK 6-1: De DZK-vrou- wen speelden een matige wed strijd waarin ze te veel kansen misten. In de eerste periode was het spannend, maar Arethusa nam een i-o-voorsprong, waarna DZK in de tweede periode een overtalsituatie miste en Arethusa de kansen wel benutte. Daardoor werd het snel 5-0. Chelsea Schild redde in de laatste periode alsnog de eer voor DZK. De formatie van de Schotse trai ner Brian Hendry nam direct na het eerste fluitsignaal van scheids rechter Piet de Looff - in 1978 me deoprichter van Tovaal - het initia tief en al in de tweede minuut kwam de thuisclub door een be nutte penalty-kick van Bart van Stiphout op een 3-0-voorsprong. De gasten stribbelden nog even te gen, maar na tries van Koen Spaas en Pirn Abbink en twee conver sions van Bart van Stiphout was het halverwege de eerste helft al 17-0 en was het duel al beslist. Na tries van Pim Abbink en Maghiel Hanse was tien minuten later het bonuspunt al binnen (27-0) en vlak voor rust bezorgden Abbink en Van Stiphout Tovaal een com fortabele 34-0 voorsprong bij rust. In het begin van de tweede helft verving trainer Brian Hendry de complete eerste rij in de scrum en nam de achttienjarige Sam Richel de plaats in van routinier Sjoerd van Benthem op de flankerpositie Om half twee werden de slechts 120 deelnemers weggeschoten voor de ruim zestien kilometer. Na de eerste van de twee rondes in 26.45 minuten was het duide lijk dat Harmes op weg was naar een prima eindtijd. Marco Geldof keek toen al tegen een achterstand van drie minuten aan. Op het vrijwel windstille parkoers stampte Harmes door om in de laatste meters zo hard te gaan dat hij bijna op de bagagedrager van de voorfietser belandde. Daarna was het ruim vijf minuten wach ten voordat Geldof de tweede plaats binnenhaalde, goed voor de titel H45. Niels Goudswaard finishte op de derde plaats als tweede H45 en Wilko de Vos als derde H45. Leonie Ton had voor de eerste ron de 33.40 nodig. Na twee ronden fi nishte ze als eerste overall in 1.08.58. Paola van Gilst gaf een klei ne vijf minuten toe op Ton. Digna Boer maakte het erepodium vol. Op de 5 Engelse mijlen verspeelde Maurice Steketee de zege doordat Sjaak Brouwer en Michel Rid derhof al na de eerste ronde fi nishten, terwijl ze ingeschreven waren voor de 10 Engelse mijlen en toch geklasseerd werden. San ne van Mourik was de snelste vrouw. KWADENDAMME - De kaderspelers van 's Lands Welvaren 1 speelden gelijk tegen De Posthoorn/RBS 1 en het tweede won van Honky Tonk 1. Kader. Kaderteam 's Lands Wel varen ï-De Posthoorn/RBS 14-4: Het kaderteam 1 is halverwege het seizoen de remisekoning. In elf wedstrijden werd het zes keer gelijk. Peter de Bree won soeverein van speler Jan Bijl. Ook Sjaak Wal- hout haalde de partijwinst bin nen. Jaap Cijsouw miste drie punt jes tegen Bas Reedijk en Danny Walhout had het niet helemaal en verloor kansloos. Kaderteam 's Lands Welvaren 2-Honky Tonk 1 6-2: Een mooie zege voor het tweede dat daarmee steeds verder afstand neemt van de onderste regionen. Sjoerd en Jos Breas en Phuc Nguyen zorg den voor de winstpunten. Pierre van den Berg verloor. Vorig seizoen won Groedenaar Vink de titel op de kleine tafel, maar werd dit seizoen daarop slechts derde en revanchegevoe- lens stuwde hem op naar de titel op het groot biljart. Het Nederlands kampioenschap werd een Zeeuws onderonsje doordat De Kok beslag legde op de tweede plaats. Tot de vierde ronde leidde De Kruyf nog, maar kreeg toen een nederlaag te slik ken van De Kok: 28-30. Daarmee werd de weg vrijgemaakt voor Vink, die eerder wel won van De Kok en aan een remise genoeg had in de slotronde tegen De Kruyf. Zover liet Vink het echter niet komen, hij ging van meet af aan voor de winst. Die kwam er na 47 beurten met 30-23 en daar mee had hij de titel binnen. De Kok maakte naast zijn tweede plaats indruk met een serie van twaalf, de hoogste van het toer nooi. Hij deed dat in een partij waarin hij bij de pauze met 11-15 achter stond en na de thee begon met series van drie en twaalf en zo de winst nog pakte. Beide Zeeuwse spelers plaatsten zich voor het Europees kampioen schap dat in april in Brandenburg in Duitsland wordt gehouden. Vink: „Ik heb hiermee voor me zelf iets rechtgezet. Vooral de over winning op De Kruyf vond ik mooi." door Wim de Vos kruiningen - Rust roest, dacht Marco Minnaard zaterdagochtend. De beroepswielrenner uit Wemel- dinge had geen plannen voor die dag. In Kruiningen werd de achtste wedstrijd van de Zeeuwse ATB Cup gereden. „Dan kan ik net zo goed daar mee gaan doen. Het is toch in de buurt", vond Minnaard. De rest heeft het geweten ook: met grote voorsprong greep de professional de overwinning. door Ko Mechielsen VLissiNGEN - De waterpoloërs van DZK speelden zaterdag een dijk van een wedstrijd en wonnen dik verdiend met 18-6 van IJsselmeeu- wen. De vrouwen van DZK hadden het lastig en verloren zaterdag op nieuw. Scores DZK: Sjakko Bekkers 6, Sjoerd Leijnse en Wouter Stap 3, Bas Me chielsen en Martijn Mechielsen bei den 2 en Jordy de Nood en Jasper Ra- zenberg 1 maal. Mathijs van der Werf van Tovaal gaat er met de bal vandoor, foto Johan van der Heijden door Hans Markusse goes - De rugbyers van Tovaal be haalden op sportpark Het Schenge in Goes een ruime 44-17-overwin- ning op Bassets 2 uit Sassenheim. Bij rust leidden de Goesenaren, die een aantal basisspelers misten we gens blessures, al met 34-0 en was de zege al in de knip. door Sjaak Sinke ZIERIKZEE - Het parkoersrecord van het Zeeuws kampioenschap 10 En gelse mijlen in Zierikzee, dat op naam stond van Tim Pleijte, werd zaterdag door Erwin Harmes met meer dan een minuut verbeterd naar 54.05 minuten. Het parkoers was ook nog eens iets te lang. Leo- nie Ton won bij de vrouwen. door Joop van den Oudenhoven afferden - Het Nederlands kam pioenschap driebanden groot voor de jeugd is gewonnen door Mi chael Vink uit Groede. Joey de Kok uit Lewedorp werd tweede en titel verdediger Jordy de Kruyf uit Hoo- geveen derde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 33