voor overwinning Delta Sport laat de volle buit uit handen glippen SPORT 47 Vlissingse basketbalsters staan bovenaan na ruime thuisoverwinning op Almonte. Het duel eindigt in 86-55. Zeeuws tintje aan Brabantse zege vlissingen - De basketballers van BC Vlissingen wonnen zaterdag na twee verlengingen met 96-95 van New Stars en hebben daar door de onderste plaats in de eer ste divisie verlaten. De Vlissingse vrouwen wonnen in de tweede di visie met groot machtsvertoon van medekoploper Almonte. Daar door gaat BC Vlissingen halverwe ge de competitie alleen aan de lei ding. Mannen. BC Vlissingen-New Stars 96-95: In het eerste kwart nam BC Vlissingen een kleine voorsprong: 20-16. In het tweede kwart liep de thuisploeg verder uit naar een rui me 41-27-voorsprong bij rust. Na de pauze behielden de Vlissin- gers deze voorsprong tot 55-40, maar daarna zette de ploeg uit Nieuwegein aan en binnen enkele minuten was de kloof bijna ge dicht: 59-56. In het vierde kwart behield BC Vlissingen een kleine voordelige marge, maar verzuim de de ploeg het af te maken. Daar door kon New Stars in de laatste seconde nog langszij komen: 76-76. In de eerste verlenging leek het bij 83-88 beslist, maar Raylin Jimenez bracht de ploegen toch weer op gelijke hoogte: 90-90. In de tweede verlenging bleef het ge meen spannend en pas vier se conden voor tijd maakte BC Vlis singen de winnende treffer: 96-95. Vrouwen. BC Vlissingen-Almonte 86-55: De strijd tussen de twee koplo pers werd een wedstrijd op hoog niveau. BC Vlissingen had een lengteoverwicht, maar het hoge tempo van Almonte leverde een 19-15-achterstand op na acht mi nuten. Door een verandering in de Vlissingse verdediging viel Almonte stil, waardoor BC Vlissingen een 15-0-run kon plaat sen. Na de 45-29-ruststand begon de ploeg van coach Tom Joziasse scherp aan de tweede helft en bouwde de voorsprong uit naar 57-31. De tegenstandsters gaven zich niet gewonnen en kwamen door een press snel terug naar 59-46. De thuisploeg omzeilde daarna de press en liep in het laat ste kwart uit naar de 86-55-over- winning. De basketballers van BC Vlissingen winnen thuis na twee verlengingen van New Stars in de scrum. De Goesenaren deden het een stuk rustiger aan, maar kregen via Jorn de Jager en aanvoerder Jan Otte toch nog kansen op een ruimere score. Uit een van de spaarzame aanvallen van de gas ten wist Bassets 2 terug te komen tot 34-7, maar Rik Markusse was direct daarna succesvol in de uiter ste hoek van het veld: 39-7. De thuisploeg geloofde het daar na wel en Bassets 2 profiteerde daarvan door binnen vijf minu ten twee keer te scoren en de ach terstand terug te brengen tot 39-17. Een bonuspunt lag nu voor de gasten binnen handbereik, maar zover liet Tovaal het niet ko men. De sterk spelende Matthijs van der Werf, die met zijn rushes veel ontzag inboezemde bij de te genstanders, denderde nog maar eens door de verblufte defensie van Bassets 2 en legde de eind stand vast op 44-17. ZIERIKZEE - De handballers van hoofdklasser Delta Sport hebben aan de thuiswedstrijd tegen West- landia een punt overgehouden. Orion ging op eigen veld onderuit. Mannen. Delta Sport-WPK/Westlandia 26-26: De remise tegen de huidige koploper was toch wel de verras sing van de hoofdklasse. Hoekspe- ler Ruben Bos was in ieder geval dolblij na afloop. „We kunnen al le punten hard gebruiken. Dit is echt super." Voor een uitzinnig publiek (75 man) werd er een stevige pot voorgeschoteld die spannend bleef tot de laatste seconde. De blauwhemden groeiden mede dankzij de reflexen van Mick Vleeshouwer achterin naar grote hoogte. „Er werd vandaag super verdedigd", glunderde Bos na af loop. Dat de volle buit in de laat ste veertig seconden door de vin gers glipte, nam de linkerhoek voor lief. „We hebben een kost baar punt en dat voelt 0 zo goed." Kevin Meulmeester was topscorer met acht treffers. Jan Douwe Atte- ma maakt als junior zijn debuut. Orion-Helius 24-27: De Bevelan ders zijn sinds het wegvallen van schutter Guy Peeters in een flink gat gevallen. In de laatste zes duels liep het maar liefst vijf keer spaak. Gisteren was een uitgele zen mogelijkheid om het vertrou wen weer een beetje op te krik ken. „We waren er klaar voor", liet Arno Riemens weten. En het leek ook goed af te lopen deze keer. Want ondanks een zeer zwakke start (1-7) krabbelde de thuisploeg nog voor de pauze uit het dal: 10-11. Diep in de tweede helft sloeg het noodlot toe voor Riemens, die negen keer scoorde. Zijn enkel klapte dubbel en het was over en uit voor hem. Rie mens: „Op dat moment knapte er iets in de ploeg." Naast Arno Riemens wist ook Ron van Dalen er negen te sco ren. Delta sport 2-De Beuk 29-13: De Schouwse reserves timmeren ste vig aan de weg in de tweede klas se. De laatste maand zijn er geen punten weggegeven. Door het ve le sleurwerk aan kop is alleen RAC voorlopig nog als concur rent overgebleven. Met veel machtsvertoon werd de hekken sluiter het zwijgen opgelegd. De equipe van Rick Evertse had de za ken zowel aanvallend als verdedi gend goed op de rails. De buit was al voor de pauze veiligge steld: 15-8. „Een kwestie van het kopje erbij houden, anders heb je alsnog een lastige middag." EMM-RAC 23-30: De Middelbur gers hadden graag willen stunten voor eigen publiek. Maar die illu sie werd snel om zeep geholpen door de medekoploper. Via de bliksemstart was de toon snel ge zet: 0-5. EMM wist zich aanval lend na de pauze wel te herpak ken, maar de winst kwam nooit meer in het zicht. Coach Elian Minnaert vond de verliespartij gezien het vertoonde spel absoluut geen schande. „Je moet juist zorgen tegen dit soort tegenstanders dat de ploeg niet op elkaar gaat mopperen." Vrouwen. EMM-HVW 19-22: De Middel burgse equipe speelt niet lekker. Normaal worden er in eigen huis niet zo veel punten gemorst. Maar dat ligt dit seizoen duidelijk an ders. Trainer Ron de Waal ziet ook dat de ploeg momenteel elke week moet worstelen. Vooral de per soonlijke bewaking op schutter Marieke Riemens is lastig voor de Middelburgse vrouwen. „De mo gelijkheden om dat op te vangen zijn beperkt", merkte De Waal op. „De hele situatie weten we niet op te lossen met z'n allen." Demi van Strydonck trok de kar met vijf treffers. Van der Vinden loopt pr in marathon Gert van der Vinden uit Big- gekerke is gisteren als vijfde geëindigd in de Sparkmara- thon in Spijkenisse. De atleet van Dynamica ver beterde zijn persoonlijk re cord naar 2.54.41. Het was zijn 25e marathon. RBVM gaat twee keer onderuit Rolstoelbasketbalvereniging Middelburg (RBVM) heeft zaterdag tijdens de vierde competitieronde in Eindho ven twee keer verloren. De eerste wedstrijd was te gen Dyna'75 uit Heerenveen. Die ploeg won met 48-27 van de Middelburgers. De tweede wedstrijd was tegen de nummer één van de competitie, WSV. De kop loper won het duel van de Walcherse equipe met 56-20. spannende barrage van de klasse Z zorgde gisteren in het Hippisch Centrum De Kroo voor een fraaie afsluiting van een lange dag top sport. Michel Sonneveld onder streepte met zijn zege in de slotru- briek de Brabantse hegemonie. Met de overwinning in B wist de Axelse Jessica Asani met de mer rie Biëssa KM de Brabantse over heersing te doorbreken. De Bra bander Danny Willems zorgde in L met de schimmelmerrie Divi- Divi van de dierenarts Henk van Dijk uit Heinkenszand voor een overwinning met een Zeeuws tintje. Martin de Kroo had een se lectief parkoers uit de hoge hoed getoverd. Een traject zonder val kuilen, maar waarin de opperste concentratie van de ruiters werd geëist. De Kroo wist blijkbaar goed welk vlees hij in de kuip had. Hij kreeg telkens het gewens te aantal combinaties in de barra ge. In L waren er veertien combina ties voor de beslissende omloop. Margreet Walraven bracht met de ruin Bjendo als eerste het spel op de wagen. De amazone uit Veere stuurde de Phin Phin-zoon in 32,22 seconden over het parkoers. Een tijd waar haar achtervolgers zich op stuk leken te bijten. Maar laatste starter Danny Willems vloog met schimmelmerrie Divi- Divi in 31,68 naar de winst. In het Z stuurde eerste starter Mi chel Sonneveld de ruin Derby- land in 29,72 naar de finish. De ruiter uit Sprundel gooide daar mee de deur in het slot. Marieke de Bart ('s-Heer Abtskerke) met de vosmerrie Champagne Z en Jan-Pieter de Visseren (Hooger- heide) met vosruin Walter ein digden op de gedeelde tweede stek. MAANDAG 15 DECEMBER 2014 BC Vlissingen halverwege aan de leiding door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing Scores BC Vlissingen: Dorde Ka radzic 25, Raylin Jimenez 22, Amar van Sluijs 20, Sjors van de Poel 10, Benjamin Steenbeek 8, Jesse Brom 6, Amir Blokpoel 3 en Leander Both Scores BC Vlissingen: Yolanda Joosse 25, Romana de Ridder 19, Sheri Bos 16, Lisa Kuiper 12, Nanon Doeland 8, Manisha Girjasing 4 en Dorien de Wit te 2. SPIJKENISSE Overige Zeeuwen: Leendert van de Ven (Zoutelande) 3.32.40, Laus de Ridder (Vlissingen) 3.41.18, Jes sica Hill ('s-Heer Hendrikskinde ren) 3.58.41, Marcel Adriaanse (Middelburg) 3.58.55, Lucas Kint (Wielingen) 4.12.23, Ronald Wil- lemsen (Dynamica) 4.26.15. EINDHOVEN door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Een

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 32