TOP haalt TZ door gehaktmolen 2 Tjoba komt met de schrik vrij in wedstrijd tegen staartploeg 44 SPORT VOLLEYBAL BOK lijdt een zure nederlaag in de derde divisie. De ploeg scoort evenveel punten als Hovoc, maar verliest met 3-1. 66 Het was vandaag gemakzuchtig en daardoor ondermaats MAARTENSDIJK - TOP Arnemuiden is na zaterdag dé titelkandidaat in de overgangsklasse C. De Walcher- se korfbalploeg versloeg in Maar tensdijk medekoploper Tweemaal Zes (TZ in de volksmond) met 23-16. Zo'n ruime marge had nie mand verwacht. „Maar we moeten wel nuchter blijven", zei trainer Ar- co Goedkoop. „In de eerste zes speelrondes hebben we het maxi male resultaat behaald en dat is prachtig. Ondertussen weten we dat er ook nog acht duels komen." In de oude, kleine sporthal van het Utrechtse dorp Maartensdijk strafte TOP de misplaatste arrogan tie van de thuisploeg af zoals Goedkoop het noemde. „Twee maal Zes vindt zichzelf erg goed. Misschien wel terecht. Maar het team hield er geen rekening mee dat er ook andere ploegen zijn die heel behoorlijk kunnen korfbal len. Toen bleek dat wij goed tegen stand boden, zag je dat Tweemaal Zes daar niet mee kon omgaan." Aan de muur van de hal hing een meterslang spandoek met de tekst 'zaterdag gehaktdag'. Maar zo sterk als Tweemaal Zes in de eerde re speelrondes was, zo kwetsbaar oogde de ploeg op de zesde zater dag van de zaalcompetitie. Na de 5-2 in de veertiende minuut nam TOP het heft volledig in handen en werd het dus gehaktdag voor de thuisploeg. „We begonnen nog wat gespannen", zei Petra van Bel- zen. „In het eerste kwartier was het aftasten. Het spel was te sta tisch, we lieten de bal niet goed rond gaan. Maar Tweemaal Zes zat er bij Jeanine (Marijs) en Anita (de Ridder) ook wel heel dicht op. We hadden tijd nodig om naar an dere oplossingen te zoeken." In het vak van Anita de Ridder stond Petra van Belzen - haar oudere zus - al heel snel op. In de fysieke openingsfase hield zij het hoofd koel. Ze scoorde tweemaal zelf en forceerde ook nog een straf- worp. Mede daardoor bleef TOP in het spoor van de thuisploeg. In het andere vak duurde het wat langer voordat er een alternatief voor Marijs was gevonden. Uitein delijk nam Remco Bezemer haar rol over, op sublieme wijze. Hij scoorde acht keer. Goedkoop: „Het knappe van Remco was dat hij eerst verdedigend zijn tegenstan der onder de knie kreeg, na een lastige start. Vervolgens vrat hij hem in de aanval helemaal op." Bezemer zorgde na rust (7-9) met een voor twee treffers. De tweede was een bijna onmogelijke onehan- der van achter de korf. Die 7-11 gaf TOP zo'n boost, dat het echt begon te lopen. De ploeg liep uit naar 11-18 en wist toen - met nog twaalf minuten op de klok - dat de buit binnen was. Tweemaal Zes wist zich geen raad meer en hoor de verrassend vaak de zoemer van de schotklok afgaan. Dat laatste kwam door het gedisci plineerde verdedigingswerk van rebounder Peter van Belzen en de ultieme stoorzenders Jurgen Jan- se, Petra van Belzen en Anita de Ridder. Zij hielden de defensie zó gesloten, dat de thuisploeg in de tweede helft alleen nog geforceerd van te grote afstand kon schieten. „Ik denk dat ons vak heel stabiel was vandaag", zei Petra van Bel zen. „We konden redelijk makke lijk voorverdedigen en ballen ste len, waardoor ze bijna niks kon den doen tegen ons." „En juist doordat dat vak zo gewel dig verdedigde, kreeg het andere viertal de tijd om de zaken op or de te krijgen in de aanval", voegde Goedkoop eraan toe. „Je kunt hier echt spreken van een collectieve prestatie." Na afloop was er een jubelstem ming bij de ploeg en de tachtig supporters uit Arnemuiden. De trainer snapte die euforie. „Het is prachtig als je voor zo veel publiek en tegen zo'n goede tegenstander zo'n sterke wedstrijd speelt." Maar hij preekte ook nuchterheid. „We zijn er nog niet. Naast Tweemaal Zes houd ik nog serieus rekening met Oost Arnhem en Antilopen. Scores TOP: Remco Bezemer 8, Jur gen Janse 5, Jeanine Marijs 4, Petra van Belzen en Corné Bezemer 2, Em- melie Bouwens en Anita de Ridder 1 VLissiNGEN - De volleybalsters van BOK sloegen in de derde divisie net als het bezoekende Hovoc 84 punten bij elkaar, maar incasseer den desondanks een 3-1-neder- laag. De mannen van Forza moch ten met een 3-1-zege op Rowi niet mopperen. De mannen en vrouwen van WS'92 leden bei den een 3-1-nederlaag. BOK-Hovoc 1-3 (20-25, 20-25, 19-25, 25-9): Na afloop hadden de BOK-vrouwen gemengde gevoe lens. Het veldspel van de ploeg uit Kapelle was erg goed, maar de foutenlast op de eerste service was veel te hoog. Dat nekte de thuisploeg in de eerste drie sets. „De opslag moest niet moeilijk zijn, hij moest alleen maar over het net heen", zei Hennie van Lie- re. Omdat dat niet lukte, werd in de eerste drie sets steeds een achter stand opgelopen. Met een prima De volleybalsters van Forza ver liezen met 4-0 van Volley Meer kerk. Een geflatteerde uitslag. In de tweede en derde set komen ze twee punten tekort. opslag en bevlogen spelend werd in de laatste set een punt veilig ge steld. Forza-Volley Meerkerk 0-4 (14-25,23-25,24-26,14-25): Een ge flatteerde nederlaag voor Forza, dat moeizaam op gang kwam, maar in de tweede en derde set heel dicht bij winst was. De thuisploeg draaide aanvanke lijk stroef, maar kwam op toeren toen in de tweede set een 6-13-achterstand flink werd ver kleind. Na twee nipte setnederla gen op rij ging het licht aan Schouwse kant uit. Jola/Olympus-WS'92 3-1 (25-17, 20-25, 25-18, 26-24): WS'92 ver keek zich op de laagvlieger uit Ma de, die vooral blokkerend op dreef was en met bekeken plaats- ballen gaten in de Vlissingse af weer vond. WS'92 bleef daar naast vooral serverend onder de maat. Slechts in de tweede set was de opslag wel goed. Dat leidde met een tot winst. In de slotfase van de vierde set kon WS'92 een klei ne voorsprong niet verzilveren. Forza-Rowi 3-1 (26-24, 20-25, 25-18, 28-26): Een matige wed strijd van de Schouwse mannen, die met vier punten rijkelijk be loond werden. De thuisploeg kwam in de slotfase van het eer ste bedrijf na 20-24 met de schrik vrij. In de tweede set lukte het Ro wi wel om een voorsprong vast te houden. Dat leidde voor titelpretendent Forza tot kostbaar puntverlies. Na winst in de derde set moesten de Zeeuwen in de vierde set op nieuw in de achtervolging. Hard werkend lukte het om de opgelo pen schade te repareren. Voko-Mytilus 3-1 (25-22, 20-25, 26-24, 25-21): Een spannend duel, waarin Mytilus slechts vier pun ten minder bij elkaar sloeg. Toch was het verschil in beloning groot. De thuisploeg maakte in de eerste en derde set vooral blokke rend en verdedigend het verschil. In de slotfase van de vierde set was Voko de gelukkigste ploeg. AVC'87-WS'92 3-1 (26-28, 25-17, 25-22, 25-16): Martijn Hoosemans was er aan Vlissingse kant weer eens bij. Hij blonk vooral in de eerste set uit, waardoor WS'92 kon profiteren van een koude start van AVC'87. Daarna kwam de thuisploeg op stoom. AVC'87 voerde de service- druk op en kon vanuit een goede pass de aanval in stelling brengen. Beide teams deden qua veldspel niet veel voor elkaar onder. Aan het net maakte de sterke blokke ring van AVC'87 het verschil. BOK-Voko 3 0-4 (20-25, 21-25, 19-25, 18-25): De thuisploeg be schikte over een ruime selectie en maakte het de nummer drie van de rangschikking lastig. BOK was vooral een hecht collectief dat voor elke bal streed. Die vechtlust werd niet beloond, omdat het ervaren Voko zich dege lijk spelend niet van de wijs liet brengen. Bovendien was de aan val van de thuisploeg nogal voor spelbaar, omdat de middenaanval weinig werd aangespeeld. Martijn Hoosemans kan een nederlaag van WS'92 tegen AVC'87 niet voorko men: 3-1 VLISSINGEN - Een week voor de topper tegen medekoploper Avanti hebben de korfballers van Tjoba niet het beoogde vertrouwen kun nen tanken tegen hekkensluiter Sporting Trigon. Met veel moeite won de overgangsklasser uit 's-Heer Hendrikskinderen voor de zesde keer op rij. Sporting Trigon-Tjoba 19-20: Het was een uiterst grillig optre den van Tjoba in Leiden en het liep maar net goed af. Na een kwartier ging het van 5-7 naar 13-10 bij rust. Na rust een identiek scenario: alle zeilen moesten wor den bijgezet om in de laatste acht minuten de 20-14-voorsprong niet te verspelen. „Het was van daag gemakzuchtig en daardoor ondermaats", stelde coach Jouri van den Broeke geagiteerd en toch ook opgelucht. Swift-Koag 19-17: Swift, de koplo per in de eerste klasse, had hek kensluiter Koag na één helft bij de lurven, maar toonde na rust (13-7) niet de killersmentaliteit. In een onrustige, doelpuntarme fase kwam Koag terug tot op één punt, waardoor de overwinning voor de Middelburgers in het ge drang kwam. Coach Dennis Plan- tinga hield het op onervarenheid. Scores Swift: Lennart Hoogenboom 7, Dylan Gillissen 6, Rachel Verhagen 3, Niek Francke 2, Aisja Zuidweg 1. KCR-Fortis 29-16: Een klein kwartier deed Fortis mee in Rid derkerk. Na een langdurige blessu rebehandeling van een KCR-speel- ster werden de Souburgers afge droogd. Komende zaterdag heeft Fortis nog één kans om 2014 niet af te sluiten op een degradatieplek. Val- to komt op bezoek. DVS-Ondo 16-16: Hekkensluiter DVS stevende acht minuten voor tijd op de eerste winst af. Maar tweedeklasser Ondo boog de 13-9-achterstand nog om in een gelijkspel. Eén vak was lang vleu gellam, maar kreeg in de slotfase de geest. „Dit was een gewonnen punt", zei coach Edwin Coppool- se. Zaamslag-Atlas 16-20: Zaamslag ondervond de onvoorspelbaar heid van derde klasse K. Atlas pro fiteerde optimaal van het gebrek aan scherpte bij de thuisploeg en trok de goede lijn (acht punten uit de laatste vier wedstrijden) door. Scores Atlas: Tim Dibala en Ben van Hese 6, Thomas Mesu 3, Evi Ovaa en Johnny Forrer 2, Irina Trijillo 1. Stormvogels-Togo 12-12: Voor rust (4-5) wist koploper Stormvo gels zich geen raad met de kan sen, maar Togo wel. In de tweede helft kwam de thuisploeg op 12-10, maar maakten de Goesena- ren in de laatste twee minuten nog gelijk. DSO-KVK18-19: KVK speelde on rustig, maar haalde wel de volle buit uit een attractieve wedstrijd. De Kapellenaren hadden het bes te tot het laatst bewaard. In de laatste vier minuten boog KVK de 18-16-achterstand om tot winst. Scores KVK: Sander Slabbekoorn 6, Koen Volkers 4, Tonia Verdonk 3, Saskia Ruissen en Lennard Volkers 2, Yvonne Joziasse en Cor Hoogestee- ger 1. Blauw Wit-Seolto 19-13: De tus senstanden 10-4 en 14-5 spraken voor zich. Een dynamisch Blauw Wit was niet af te stoppen door Seolto. De thuisploeg profiteerde van het grote lengteoverwicht. Scores Blauw Wit: Ivo Flipse 6, Basti- aan Rijk 5, Annemarijne Holl 3, Romy Abbink 2, Ilse Rijk, Marty de Vilder en Danny Hoogstraate 1 Forza wordt rijkelijk beloond door Roeland van Vliet door Peter van Kouteren door JaapJan Ritsema Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 7, Dennis Broerse 5, Demi Mondeel 4, Patrick de Bruine 2, Esmee Walraven en Niels Westmaas 1 Scores Fortis: Remco Crucq 5, Rens van den Driest 4, Joyce Schoonaard en Justin Koppejan 2, Kim Baas, Stefanie Goedbloed en Timme Pro voost 1 Scores Ondo: Dennis Witte 5, Tho mas Mesu 4, Ronald Wisse 3, Anne- mieke Toerse 2, Nikie Geervliet en Jeroen Mesu 1. Tjoba-coach Jouri van den Broeke Scores Stormvogels: Arjen Schoe 3, Petra Rijn, Jonathan Koets en Niek Peene 2, Loura Kleinepier, Vera Ge- schiere en Kris Gabriëlse 1 Scores Togo: André Goossens 5, Mar ten Postema 3, Anouk Hazelaar, Desi- ree Voshart, Sharona van Belzen en Wietse de Munck 1 Scores Seolto: Mayella Kuizinga 4, Pe pijn Koppejan 3, Marielle Francke, Lie ven Middelhoek, Cyntha Minderhoud, Ralf Dourlein, Mick Goedegebuur en Wouter Harthoorn 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 31