Waarde draagt de rode lantaarn Moeiteloze zeges Zeeuwse damteams Oostkapelle na ommetje SPORT 45 Grote nederlaag De la Ruelle wint voor vrouwen Unlimitedloop L MIDDELBURG - De Middelburgse damclub blijft meedraaien in de top van de eerste klasse. Na de 13-7-overwinning van zaterdag op Damcombinatie Nijmegen delen de Middelburgers de eerste plaats met WSDV 2. PWG 's-Gravenpol- der handhaafde zich in de subtop na een makkelijke thuiszege tegen DEZ Culemborg 2:14-6. Op de zege van Middelburg in Nij megen viel weinig af te dingen. Danny Wattel en Peter Schunse- laar hielden de twee sterkste Nij- megenaren moeiteloos op remise. Aan de overige borden was het overwicht van de Zeeuwen groot. Jan Moens verraste zijn opponent met een damcombinatie en top scorer Arie Kammeraat won ook snel. Een kleine tegenvaller was de nederlaag van Wim Koppejan, maar al snel liep Middelburg ver der uit. Aan het tiende bord zette Jan Flikweert zijn klassieke stand in winst om en toen ook Piet Alla- art zijn voordeel had verzilverd stond Middelburg met 11-5 voor en was de zesde zege van het sei zoen een feit. Twee gelijke spelen bepaalden de eindstand op 13-7. PWG 's-Gravenpolder begon met een 2-0-voorsprong op hekken sluiter DEZ Culemborg 2. Aart Walraven had geen tegenstander en won reglementair. In de overi ge partijen was PWG heer en meester. Jacob Provoost, Jaap Veer- hoek en Kees Rijk hielden de stand tegen de drie sterkste spe lers overzichtelijk en pakten een punt. Niels Roelofsen en Rianka van Ombergen wonnen knap waarna Cor Boot zijn eerste com petitiezege boekte. VLissiNGEN - In de eerste klasse van het vrouwenvoetbal won IJ- zendijke met 5-0 bij Oostkapelle. Smerdiek was met 2-0 te sterk voor Delta Sports'95. Oostkapelle-IJzendijke 0-5: De Zeeuws-Vlamingen hadden een makkelijke middag. De thuis ploeg was niet kansloos, maar IJ- zendijke trof doel op belangrijke momenten. Zo opende Thea de Blaeij de score en maakte Carmen Foks er 2-0 van. Na de pauze schoot De Blaeij nog twee keer raak. De 5-0 was van Marjolein de Munck. Delta Sports'95-Smerdiek 0-2: Het was geen mooie wedstrijd, maar hij leverde Smerdiek wel drie punten op. Na de kopbal van Yazzmin Geijss (0-1) werd het 0-2 door Naomi van Mierlo. In de tweede helft viel er weinig meer te beleven. BRESKENS - Ruim een kilometer te veel afleggen en toch nog win nen. Edwin de la Ruelle leverde gisteren tijdens de Jules Unlimi tedloop in Breskens een knappe prestatie. De atleet uit Koewacht liep de verkeerde weg, maar kon vooraan terugkeren en won de millimeterspurt van streekgenoot Edwin de Jaeger. Hoe het fout kon gaan in de wed strijd over negentien kilometer bleef onduidelijk. De verkeersre gelaar die De la Ruelle de weg had moeten wijzen, reageerde niet toen hij langs kwam. „Ik ben niet verkeerd gestuurd, ik werd niet gestuurd. Achteraf bleek dat ik ruim een kilometer om heb ge lopen", vertelde De la Ruelle na de wedstrijd. Frédérique Versluijs uit Zuidzan- de, die lang geblesseerd is ge weest, won bij de vrouwen. VLISSINGEN - De wedstrijd in de vierde klasse A van koploper Jong Ambon tegen SVD/Volharding werd bij een 1-0-stand gestaakt. Bevelanders en Vlissingen profi teerden van de nederlagen van Hansweertse Boys en Colijnsplaat- se Boys en stegen op de ranglijst. SVD/Volharding-Jong Ambon 1-0 (gestaakt): De thuisploeg kwam op 1-0 via een treffer van Kevin van Iersel. Op slag van rust was er een grove overtreding op Dazz Hitijahubessy van Jong Am- bon. Daardoor ontstond zoveel commotie dat de leidsman het niet meer mag zitten. Michael Boonman kreeg rood voor de over treding en de wedstrijd wordt op een later tijdstip uitgespeeld. Apollo'69-Lewedorpse Boys 5-2: Een hardwerkende thuisploeg speelde goed en Lewedorpse Boys liet weinig zien. Jaimy Traas open de de score en Rick de Kok maak te er 2-0 van. Voor de 3-0 zorgde Cahit Arslanlar. Door twee fout jes bij Apollo'69 werd het wel weer spannend. Eerst strafte Jas per Verdonk een fout af en daarna was Marcel Rooze attent. Sander Nagelkerke bracht aan alle onze kerheid een eind en vanaf elf me ter werd het nog 5-2 door Robin Korsuize. Hoedekenskerke-Hansweertse Boys 3-2: In de gelijkopgaande wedstrijd mikte Sander Rijk op fraaie wijze een vrije trap raak. Jacky Remmerts zorgde voor de 2-0. Binnen zeven minuten trok ken de bezoekers de stand weer gelijk. Eerste schoot Wesley den Hollander raak en Steven Seedo maakte de 2-2. Zestig seconden la ter stond Hoedekenskerke alweer voor dankzij Bastiaan de Koster en dat bleef zo. Colijnsplaatse Boys-Bevelanders 1-4: Colijn werd op alle fronten af getroefd. Door John Verswijver werd het 0-1 en Frank van Halst maakte er 0-2 van. De 0-3 kwam van Justin Remeijnse en de 0-4 van Mark van der Moere. De eni ge kans die de thuisploeg kreeg, werd afgemaakt door Joeri Gou- looze. Vlissingen-Kwadendamme 2-0: Vlissingen had de touwtjes in handen en kwam na een kwartier op voorsprong. James Beije schoot van afstand raak. Zonder veel kan sen te creëren, kwam de thuis ploeg niet in gevaar. Invaller Yves Trinidad bepaalde met een fraaie lob de eindstand op 2-0. Heinkenszand-Spui 0-2: Hein- kenszand had het betere van het spel, kreeg voldoende kansen, maar kreeg de bal er niet in. Spui wel. Tegen de verhouding werd het 0-1. Daniël Deenen strafte een fout genadeloos af. Niet veel later deed Deenen dit nog een keer. Spui verdedigde goed en de zege kwam niet in gevaar. Waarde-Wolfaartsdijk 1-3: De twee laagvliegers maakten er het beste van. Zo schoof Erik de Kok de 0-1 binnen. Na zeventig minu ten trok Maurice Harthoorn de stand weer in evenwicht. Na een goede voorzet van Thijmen van der Baan versloeg Diedrik Noor- dam ongelukkig zijn eigen doel man. Jan Kole strafte nog een fout af. Wolfaartsdijk klimt over Waarde heen, dat nu laatste staat. MAANDAG 15 DECEMBER 2014 1 I Forza (blauw shirt en broek) in de aanval tegen Rowi. De ploeg uit Schouwen-Duiveland won met 3-1foto Marieke Mandemaker door Daaf Kasse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 30