Wiert Omta, planoloog in journalistiek en politiek Podium 't Beest 'schreeuwt' om renovatie BEVELANDEN en THOLEN 21 Politie heeft weer druk weekeinde in centrum Goes OUD-SABBINGE - Wiert Omta is van huis uit planoloog, maar hij is geen dag als zodanig actief geweest. Als dienstweigeraar moest hij een jaar brommen in de Bijlmerbajes, met een strafblad als aandenken. „Ik ging er vanuit dat mijn kan sen bij de overheid daardoor wel waren verkeken", zegt hij. Omta zocht zijn heil vervolgens in een journalistieke carrière. Samen met journalist Francisco van Jole (op dit moment hoofdredacteur van de Vara-website joop.nl) richt- goes - Podium 't Beest in Goes 'schreeuwt' om een renovatie en liefst ook uitbreiding. Dat schrijft directeur Anita Berrevoets in de ac tualisatie van het bedrijfsplan aan de gemeente Goes. Hoewel er de laatste jaren onder meer door sponsoring van bedrij ven wel het een en ander is ge daan, is een renovatie van het pand hard nodig, aldus Berre voets. „De afzuiginstallatie werkt niet naar behoren, er is geen fat soenlijke bar in de zaal, het bal kon en de trap in de zaal moeten dringend worden verbeterd, de akoestiek kan veel beter en de grootte van de zaal is momenteel te hij het idealistische persbureau JoTa op. In 1989 kwam hij bij de voorloper van het huidige TV Rijnmond terecht. Van daaruit zette Omta Pietje Bell TV op, wat nu Cineac TV is, de overkoepelende stichting van de diverse Cineaccen en dus ook van Cineac Oud-Sabbinge, het kleinste tv-station van Nederland Met Cineac Pietje Bell maakte Omta, die naar eigen zeggen goed overweg kan met 'randgroepbur gers', tv-programma's met men sen aan de zelfkant van de samen- vlees noch vis. Een stapje groter zou 't Beest veel goed doen. Som mige bands aarzelen nu om naar Goes te komen", somt ze de pro blemen op. Het Cultuurhuis (een afgeketst plan om cultuurvoorzieningen sa men te ballen in en rond theater De Mythe, red.) had wat dat be treft een mooie impuls kunnen zijn voor 't Beest. „Door het niet doorgaan daarvan hebben we en kele ideeën uit het bedrijfsplan, zoals het creëren van meer oefen ruimten voor beginnende bands, studiofaciliteiten, plannen om nauw samen te werken op het ge bied van programmering en back office moeten uitstellen danwel af blazen. Het grootste voordeel van het Cultuurhuis was echter ge- leving. „Dat deden we in elke wijk. Er mochten ook dingen fout gaan, daarom heette het ook Piet je Bell", kijkt Omta terug. Hij was ondertussen al verknocht geraakt aan Zeeland en vestigde zich in 2006 definitief in Oud-Sabbinge. Omta zette het programma's maken voort met Goes TV, samen met jongeren uit het speciaal onderwijs. Dat deed hij tot 2012. Omta was daarnaast actief bin nen het bestuur van de PvdA in Goes, maar door de scheuring bin- weest dat 't Beest zou zijn opge knapt", aldus Berrevoets. 't Beest staat al weer een aantal jaar op eigen benen en dat lijkt goed uit te pakken. Sinds dit jaar heeft het ook weer het predikaat kernpodium. Volgens Berrevoets was het concert dat de populaire Belgische band Triggerfinger afge lopen voorjaar in een stijf uitver kocht Beest gaf, het beste voor beeld dat het de goede kant op gaat. „De sfeer was geweldig en al les verliep vlekkeloos. Dit zou de jaren ervoor bijna ondenkbaar zijn geweest. Grote namen me den 't Beest vanwege de matige apparatuur en verslechterde naam of waren het podium vergeten." Qua bezoekersaantallen heeft 't Beest tijdens zogeheten club- nen de partij - een aantal fractiele den, onder wie fractievoorzitter Henk Hoogerland, stapte vlak voor de gemeenteraadsverkiezin gen van dit jaar op - zit Omta nu als fractievoorzitter in de Goese gemeenteraad. Dat bevalt. „In het begin weet je niet wat je over komt, maar ik begin er steeds be ter in te komen." avonden geen klagen, maar de be perking van twaalf per jaar 'slaat een flink gat in de begroting'. Tegen de verwachting in brach ten fdm en theater in 2013 meer geld in het laatje dan de concer ten en dance. Door achterblijven de sponsorgelden waren ook de overige inkomsten lager dan be groot. De begroting 2015 laat een tekort zien van ruim 12.000 euro, voornamelijk doordat minder in komsten uit drankverkoop wor den verwacht. Ook wordt de doel stelling met betrekking tot spon soring niet gehaald. Voor volgend jaar kan 't Beest een subsidie van 275.000 euro van de gemeente Goes tegemoet zien. Een kleine negen mille daarvan is bestemd voor onderhoud. goes - De politie heeft afgelopen weekeinde de handen weer vol gehad aan mensen die zich mis droegen in het centrum van Goes. Er zijn meerdere aanhoudingen verricht wegens geweldpleging en openbare dronkenschap. Er werd zondagochtend vroeg ge vochten op het treinstation en op het Schuttershof. In dat laatste geval moesten de agenten pepperspray gebruiken om de verdachte in te sluiten. Hij raakte op het bureau onwel en is opgenomen in het zieken huis. Dronken Goesenaar met auto in de sloot Een 32-jarige man uit Goes is in de nacht van vrijdag op zaterdag aangehouden we gens dronken rijden. De politie kreeg een mel ding van een eenzijdig onge val aan de Hollestelleweg in Ovezande. Daar stond de man, een beginnend be stuurder, met zijn auto half in de sloot. Zijn rijbewijs is ingenomen door de politie. Man rijdt dronken met aanhanger Agenten hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag in de Saaftingestraat in Rilland een 24-jarige man uit de ge meente Reimerswaal aange houden. De man zat met al cohol op achter het stuur van zijn auto. De man trok de aandacht omdat hij hard door de Hoofdstraat reed met een aanhanger waar de lading los in lag. Jongste voorzitter PvdA van Zeeland Wouter van der Pijl (25) is unaniem gekozen tot nieu we voorzitter van de PvdA Goes. Van der Pijl volgt Eerste-Ka- merlid Wouter van Zand- brink op, die voor een pe riode van een halfjaar het Goese afdelingsbestuur leid de. Van der Pijl is in Zeeland de jongste voorzitter van een PvdA-afdeling. Afscheid Mattie de Dreu van buurtwerk Mattie de Dreu heeft zater dag tijdens de kerstfair van buurthuis De Pit af scheid genomen als be stuurslid van buurtwerk Goes-Zuid/buurthuis De Pit. Mattie de Dreu is meer dan 25 jaar bestuurslid ge weest. Uit handen van de overige bestuursleden ont ving De Dreu een bos bloemen. MAANDAG 15 DECEMBER 2014 Oud-Sabbinger Wiert Omta is gefascineerd door de geschiedenis van zijn dorp. foto Marcelle Davidse door Luc Oggel www.wiertomta.nl www.oud-sabbinge.nl @jwomta (Twitter) www.facebook.com/wiert.omta.1 OVEZANDE RILLAND GOES GOES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 2