WW Uitgedund Goes is na ruime zege op Wateringse Veld toe aan winterstop Polletje leidt nederlaag van Vlissingen in M SPORT 41 GASTEN Km® r.n[ I V* -fX. 11'. I „Vandaag telde alleen de winst", meende Jan Poortvliet na de 6-2-zege op Wateringse Veld. „Af gelopen week trainden we met maximaal twaalf man. Dan kun je alleen op scherpte trainen. Als je dan relatief eenvoudig wint, ben ik daar blij mee." Goes legde gisteren een eigenaar dige wedstrijd op de mat. Al na een kwartier stond de thuisploeg met 2-o voor door treffers van Bart Deprez. Het elftal, met Sven Wolkenhauer op het doel als ver vanger voor de geschorste Dennis Uijl en Niels Zoutewelle, maakte het zichzelf onnodig lastig door achteruit te lopen, maar de bezoe kers konden daarvan niet te profi teren. Toen Goes weer gas gaf, stond het nog voor rust 4-0. Bart Deprez maakte zijn hattrick com pleet, nadat Frits Paap tussendoor scoorde. Het voetbal in het tweede bedrijf was verre van bijzonder, maar toch werden de bezoekers nog ge trakteerd op vier doelpunten, eer lijk verdeeld over beide ploegen. „Als je ooit een tegenstander flink had kunnen pakken, was het van daag wel", meende Poortvliet. „We leden veel balverlies, maar dat was ook wel te begrijpen. Het heeft vooral met fitheid te maken. De ene kampt met overbelasting en de ander kon maar één keer trainen deze week." Wellicht dat de spelers van Goes deze week nog een keer bij elkaar komen, maar trainen doen ze niet meer. „Het is goed dat die gasten er zo even lekker uit kunnen. Vooral in het hoofd zijn we aan rust toe." De oefenmeester keek na afloop van het duel met gemengde ge voelens terug op de eerste sei zoenshelft. „We hebben het twee keer laten lopen. Dat was tegen RKAVV (2-0-verlies) en Portu- gaal (4-1-verlies). De nederlaag te gen Boshuizen (1-2) kon een keer gebeuren. Toch hadden we ook die wedstrijden kunnen winnen. We hebben nu tegen iedereen ge speeld. Het is wel duidelijk dat we bovenin mee moéten doen." Goes staat vierde op ranglijst, zes punten achter koploper RKAVV. Bescheidenheid siert de mens, zegt men wel eens. En waar men sen rondom VC Vlissingen in het verleden nog wel eens te hard van stapel wilden lopen, misschien wel een klein beetje naast hun schoenen durfden te lopen, zijn die schoenen momenteel strak omgebonden. De 2-0-nederlaag tegen De Dijk weerspiegelde niet helemaal de verhoudingen, maar niemand bij Vlissingen die daar stennis over schopte. „Het is voor nu even een domper, maar in de bus terug naar huis zal die teleurstelling wel wat wegebben", stelde trainer Ruud Pennings. „Mensen gaan meer verwachten als je bovenaan staat. Maar als je heel reëel kijkt naar waar we na de eerste compe titiehelft staan, kun je terugkij ken op een heel mooie rentree van VC Vlissingen in de hoofd klasse. En dat pakt niemand ons af." In de wedstrijd tegen De Dijk leek er voor de bezoekers 44 mi nuten lang weinig aan de hand. De Vlissingers speelden aardig, maar enkele zaalvoetbalachtige combinaties door het centrum kregen geen beloning in de vorm van een doelpunt. De spelers van De Dijk wisten tot die 44e mi nuut niet eens hoe Vlissin- gen-goalie Joan van Belzen eruit zag, omdat ze hem simpelweg nog niet echt tegen waren geko men. Toch was de Walcherse doel man het gespreksonderwerp in de rust. Spits Dennis Kaars kreeg aan de rechterkant van het veld de bal in zijn bezit en haalde op de rand van het strafschopgebied uit, om dat er niets anders op zat. Zijn po ging hobbelde over het (na- tuurjgras en leek een simpele prooi voor Van Belzen, maar door dat de bal een polletje toucheer de, rolde de bal langs hem heen, via de binnenkant van de paal in het doel. „Dat kan gebeuren", sprak Pennings, zelf oud-doel man, uit ervaring. „Maar het was onnodig. We speel den een redelijk verdienstelijke eerste helft, maar door zo'n tegen treffer vlak voor rust loop je gelijk achter de feiten aan. Op die ma nier maakten we De Dijk sterker dan ze eigenlijk waren. Zij kregen het gevoel: dit geven we niet meer weg." Ondanks verwoede pogingen van Saïd (bal op de binnenkant van de paal) en Hoessein (lob van de doellijn weggekopt) Bouzambou en spits Josimar Pattinama (kop bal net over de lat) gaven de Am sterdammers de zege inderdaad niet meer uit handen. Om Vlissin gen te ontregelen paste de thuis ploeg de welbekende trucs toe. Een speler die schoorvoetend en handjes schuddend naar de zijlijn loopt om gewisseld te worden, makkelijke valpartijen... Dat soort fratsen. Zelfs trainer Marco van Galen deed een duit in het zakje, toen hij de scheidsrechter toeriep dat de veters van de grensrechter los zaten. Feitelijk juist, maar geen reden om het spel stil te leg gen. „We hebben uiteindelijk zelf te weinig gegeven om de 1-1 te sco ren", gaf Pennings de ware reden voor de nederlaag. Want in plaats van een gelijkma ker die het heilige vuur terug zou brengen bij de Vlissingers, doofde Kaars met zijn tweede treffer het vlammetje dat nog wakkerde bij Vlissingen. De spits, die deze zo mer overkwam van de amateurs van Ajax, dook in de 83e minuut vrij op voor Van Belzen en schoof de bal koelbloedig in de linker hoek. Hij profiteerde van de ruim te die ontstond, toen heel Vlissin gen naar voren stoof. „Het zij zo", zei Pennings, die niet veel waarde hechtte aan die tweede tegentref fer. „We staan na de eerste competi tiehelft bovenaan en dat is een be loning voor deze groep. We zijn Herbstmeister, maar krijg je daar een prijs voor?", vroeg hij zich met een glimlach af. „Ach, het geeft wel een goed gevoel. We kunnen ons na het bekerduel van komende zondag met DIA met het volste vertrouwen op gaan ma ken voor de tweede seizoens helft." KARAKTERISTIEK MAANDAG 15 DECEMBER 2014 r~ .faflSMV/ 1 i I Damian Dam van Steen heeft net 0-5 gescoord. Patrijzen-spelers Nick van Craenenbroeck, Dries Dijkmans en Richard Hardebol balen, foto Johan van der Heijden door Len Wolters GOES - Goes-trainer Jan Poortvliet was na de 6-2-zege op Wateringse Veld blij dat het voetbaljaar 2014 erop zit. Vanwege schorsingen, blessures en ziekmeldingen had de zondag-eersteklasser gisteren 'maar1 vijftien spelers ter beschik king, van wie een aantal pijntjes had. Desondanks werd er vrij sim pel gewonnen. door Mitchell Minnaard AMSTERDAM - Er wordt meer en meer verwacht van VC Vlissingen, nu de Zeeuwen aan kop gaan in de hoofdklasse. Maar dat de ploeg gis teren de eerste competitiehelft te gen De Dijk afsloot met de tweede nederlaag van dit seizoen, werd ge laten geslikt door eenieder met een hart dat bonkt voor Vlissingen. Want, ondanks de 2-0-nederlaag te gen de Amsterdammers, gaat de ploeg van trainer Ruud Pennings toch maar mooi als koploper de winterstop in. Ruud Pennings: „We kunnen terug kijken op een mooie rentree." De Dijk-VC Vlissingen 2-0 (1-0). 44. Dennis Kaars 1 -0,83. Dennis Kaars 2-0. Scheidsrechter: J.P. Pee- ters (Den Haag). Gele kaart: Olaf Lindenbergh (De Dijk). Aantal toe schouwers: 230. Vlissingen: Joan van Belzen; Daniël Jansen, Ferry Alfons, Milton Roem- eratoe, Khalid El Hattach; Ray mond Wolff (45. Said Bouzam bou), Etienne Mallie, Thomas Ra- gut, Salim Ben Sellam (60. Hoes sein Bouzambou); Abdoe Abdenbi (76. Dennis Kovacevic), Josimar Pattinama.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 28