Comeback van een Vinkje' 1 I Arvin de Witte bezorgt WHS een punt 3 38 SPORT KLOETINGE-NOORDWIJK Kloetinge sluit het kalenderjaar winnend af. Noordwijk wordt met 3-1 verslagen. De gehele eerste helft was het Hoek dat de lakens uitdeelde op sportpark Denoek. Maar opnieuw kwam pijnlijk aan het licht dat de ploeg simpelweg scorend vermo gen mist. Dat Curty Gonzales een kwartier voor tijd nog met een af standsschot voor de gelijkmaker zorgde, was puur te wijten aan de eigen gemiste kansen tegen de Friese tegenstander. Terwijl ONS Boso Sneek net be gon te denken aan een puntje, slingerde invaller Ibrahim Eryürük de bal voor het doel, rich ting Thomas van Renterghem. Waar de linkerflankspeler eerder twee kopkansen verprutste, vloog deze bal er in de 91e minuut als- KARAKTERISTIEK nog in: 2-1. „Bij die eerste twee voorzetten kopte ik te zacht in of dacht ik te veel na, bij die bal van Ibi dacht ik niet eens na: ik liep er gewoon tegenaan", glunderde de matchwinner zaterdagmiddag. Het was al voor de derde keer dit seizoen dat hij in extremis voor een doelpunt zorgde. „Dan kun je het geen toeval meer noemen, toch?" Dat Van Renterghem überhaupt nog op het veld staat in het shirt van Hoek is wel te danken aan wat toeval. Lang dacht hij dat hij uit mocht kijken naar een nieuwe club. „Ik ben een type dat altijd tot de laatste minuut blijft wer ken, ook op de trainingen, maar wat ik ook deed, ik kwam maar niet terug in het eerste elftal", blikte hij terug op de eerste com petitiehelft. „Op een gegeven mo ment had ik er zelf ook geen ge loof meer in. Ik speelde daarom met de gedachte om in de winter stop te vertrekken." Van Renterghem leverde het abso lute bewijs dat onder Verhoene niemand helemaal afgeschreven kan worden. Te meer omdat die zelfde Verhoene de laatste weken meer en meer lijkt terug te vallen op zijn 'oude basiself, met vrij wel alleen spelers uit de kam- pioensploeg van vorig jaar. Van Renterghem: „Vorig jaar stond de organisatie goed en misschien speelt dat mee in de koppies nu we weer met elkaar samen spe len. Dan gaan sommige dingen toch automatisch." Nadat Mattis Persoons in de 57e minuut werd vervangen door Ky le Doesburg, was Mateusz Kuz micki de enig overgebleven 'nieu weling' op het veld. En juist Kuz micki kopte Hoek op een i-o-voor- sprong uit een hoekschop van Thomas van den Houten. Nadat Gonzales voor de 1-1 teken de, duurde het tot de 91e minuut voordat Hoek helemaal van die klap was hersteld. Maar dat Van Renterghem alsnog voor een broodnodige overwinning zorgde, was gezien het spelbeeld meer dan terecht. kloetinge - Veertien maanden ge leden speelde Roy Mulder zijn laatste competitiewedstrijd voor Kloetinge. Een gescheurde kruis band zette hem toen buitenspel. Zaterdag maakte hij zijn rentree in het eerste van Kloetinge. En hoe! Na vijf minuten opende hij de score tegen Noordwijk en na rust zorgde hij voor een messcher pe assist bij de 2-1. En zo eindigde het jaar voor Mul der én voor Kloetinge met een dikke plus. Door een 3-1-overwin- ning op Noordwijk klom Kloetin ge naar de negende plaats in de hoofdklasse en met een fitte Mul der kreeg trainer Diederik Hiensch er een dynamische pion KARAKTERISTIEK bij op het middenveld. Want als hij blijft spelen zoals zaterdag, zal geen trainer het in zijn hoofd ha len om hem te passeren. De 22-jarige Mulder speelde domi nant op het middenveld. Hij on derbrak aanvallen van Noordwijk, was altijd aanspeelbaar, zocht op lossingen naar voren en trok ook zelf ten aanval. En daar kon hij het afgelopen jaar alleen maar van dromen. „Ik heb nooit overwogen te stoppen", zei hij na afloop, „maar het was een heel zware tijd." „In het begin kon ik alleen maar op de bank liggen. Vier weken lang heeft mijn moeder alles voor me gedaan. Elke dag deed ik m'n oefeningetjes. Been optillen en voorzichtig buigen. Dat deed ik trouw, want ik wilde maar één ding: fit worden. Vervolgens heb ik meer in de sportschool gezeten dan dat ik op het voetbalveld was. Dat was het moeilijkst: naar het voetbalveld. Dat kon ik bijna niet opbrengen." Het was alsof hij met natte sok ken in zijn schoenen liep als hij bij zijn ploegmaats ging kijken. Hij ging steeds meer wedstrijden overslaan om de heimwee naar het veld te stillen. Totdat hij ein delijk weer zelf met de bal aan de slag kon. En na vier wedstrijden in het tweede riep de trainer hem zaterdag op om zijn weg terug te voltooien. Na vijf minuten en vijftien tellen belandde een afgeslagen corner op de zestienmeterlijn voor zijn voeten. „Ik twijfelde: aannemen of schieten. Als je een jaar niet ge voetbald hebt, word je volgens mij mentaal sterker. Je hebt niet de angst om iets fout te doen, om dat je vooral blij bent dat je terug bent. Daarom schoot ik." De bal suisde langs sokken, scheenbeschermers én langs de clowneske Noordwijk-keeper Mustafa Amezrine in de beneden hoek. Doelpunt. Nota bene Mul ders eerste voor Kloetinge in de competitie. „Weet je dat mijn moeder vrijdag zei dat ze het ge voel had dat ik ging scoren?", zei de comeback kid van Kloetinge. WC'68-Bruse Boys 0-1: Bruse Boys had in Halsteren het geluk van de koploper. Bruse Boys had wel wat meer balbezit, maar over en weer waren er maar weinig kansen. VVC'68 loerde ook na rust op de counter en was een paar keer gevaarlijk. Een kwartier voor tijd moest Bruse Boys, na twee maal geel voor Johan Vroegindeweij, met tien man ver der. In de 86e minuut scoorde Tom Blomaard na een crosspass van Olaf Willemse alsnog de eni ge treffer. MZC'11-WHS 3-3: MZC'11 verga loppeerde zich na rust tegen de hekkensluiter. „De tweede helft hebben we ze zeker onderschat. WHS was twee stappen feller", liet MZC-leider Huib Smits we ten. Martijn van Grunsven zorgde voor 1-0 en Arvin de Witte teken de na een fout van Benjamin Ver west voor de 1-1. Door fraaie goals van Ingmar Quist en Dennis Dek ker leidde de thuisploeg bij rust met 3-1. WHS bleef na rust loeren op de counter en werd door het slordig spelende MZC op zijn wenken bediend. Met nog twee treffers hielp De Witte zijn ploeg aan een punt. MZC-speler Van Grunsven liep na afloop nog te gen een tweede gele kaart op. Tholense Boys-SSV'65 0-3: Scheidsrechter Molenaar kwam niet opdagen en met een halfuur vertraging floot de opgetrommel de arbiter Deurloo uit Tholen als nog voor het begin. Niels Hop mans kreeg namens de thuis ploeg de eerste kans maar in de achtste minuut zette Rico de Put ter SSV'65 op 0-1. Via Richard Schouten kwam SSV'65 nog voor rust op 0-2. In de tweede helft rook Tholense Boys een paar keer aan de 1-2, maar in de 87e minuut besliste Rick Mulder het duel defi nitief. Zwaluwe-Dauwendaele 0-1: Voor rust was Dauwendaele be ter. In de tiende minuut profiteer de Luke Eversdijk van een verkeer- de terugspeelbal aan Zwaluwe-zij- de en rondde beheerst af. Pas in de 73e minuut kreeg Dauwendae- le-doelman Sven Verhage het eer ste werk te doen, maar de achtste seizoenszege van de Middelbur gers kwam niet meer in gevaar. De Meeuwen-Oostkapelle 2-0: Oostkapelle kreeg voor rust de meeste kansen, maar zelfs voor open doel kreeg Wouter Verduijn het niet voor elkaar om te scoren. Hij schoot op de paal. In de 37e minuut liep Meeuwen-aanvoer der Eddy Matthijsse uit een cor ner de 1-0 binnen. Na rust was De Meeuwen wat sterker. Robin Dek schoot op de lat en Menno de Nooijer verzuimde ook de 2-0 te maken. Die viel in blessuretijd via Robin Dek alsnog. Terneuzense Boys-Arnemuiden 1-0: Voor rust ging het nog gelijk op, maar in de tweede helft was Terneuzense Boys de gelukkigste ploeg. „Een onterechte overwin ning", vond Boys-trainer Alexan der van Keulen. Uit een corner werkte Sander Overbeeke in de 67e minuut de bal over de Arne- muiden-doellijn. Vlak voor tijd hield Dennis Rijnberg Arnemui- den nog van de 1-1 af. Zaamslag-GPC Vlissingen 3-1: Met 'tien uit vier' is Zaamslag aan een goede reeks bezig. Joris Rade makers raakte namens Zaamslag de lat voordat Dylan Schalier GPC op 0-1 zette. In de 32e minuut pas seerde Hylke Stroo uit een corner van Joren Mesu doelman Merlijn Swennen, normaliter de keepers trainer bij GPC. Op aangeven van Peter Dieleman tekende Jordy Bak ker nog voor rust voor de 2-1. Na de pauze hield Swennen Bakker van de 3-1 af, raakte Rademakers nog twee keer de lat en besliste Koen Post in de slotminuut de wedstrijd. door Mitchell Minnaard HOEK - De 2-1-overwinning van Hoek op ONS Boso Sneek was za terdag meer dan verdiend, maar op nieuw had de ploeg van trainer Kenny Verhoene een Houdini-ach- tige ontsnapping nodig om die ze ge veilig te stellen. Voor de derde keer dit seizoen was het Thomas van Renterghem die in de slotminu ten als 'een luistervinkje' het pleit beslechtte in het voordeel van de Zeeuws-Vlamingen. En daardoor gaat The Comeback Kid alsnog met vertrouwen de winterstop in. Hoek-ONS Boso Sneek 2-1 (0-0). 59. Mateusz Kuzmicki 1-0, 74. Cur ty Gonzales 1-1,90+1. Thomas van Renterghem 2-1Scheidsrech ter: M. van der Roest (Alkmaar). Gele kaart: Thomas van Renter ghem (Hoek). Aantal toeschou wers: 570. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wilson, Mateusz Kuzmicki, Giovan ni Siereveld, Thomas van den Hou ten; Gert-Jan van Leiden, Birgen Martens, Reguillo Vandepitte; Nick de Groote (78. Ibrahim Eryürük), Mattis Persoons (57. Ky le Doesburg), Thomas van Renterg hem. Mulder is terug door Rudy Boogert Kloetinge-Noordwijk 3-1 (1-1). 6. Roy Mulder 1-0,42. Stefano Gon- calves 1-1, 63. Yves Nyemb 2-1, 86. Yves Nyemb 3-1Scheidsrech ter: M.A. Roeleveld (Vinkeveen). Aantal toeschouwers: 450. Kloetinge: Jaco van der Schee; Mi chel Maaskant, Jaap Esser, Timo Jansen; Björn Quartel, Aart Veld hof, Dangelo Martien (88. Mark Schuit); Remco van Tiggele, Roy Mulder (90+2. Marijn Corstanje); Yves Nyemb en Jason Tjien Fooh (90+1. Wouter Duvekot). F m Pr door Klaas Verspoor VLISSINGEN - Tom Blomaard hielp Bruse Boys zaterdag aan een 1-0-zege bij WC'68. De ploeg uit Bruinisse werd daardoor winter kampioen en liep tevens uit op de naaste concurrentie. MZC'11 ver speelde tegen WHS twee punten door een 3-3-gelijkspel en volgt nu op vijf punten. Arvin de Witte scoor de drie keer voor WHS tegen MZC'11 (3-3) en hielp zijn ploeg daar mee aan een punt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 27