Kentekenplaat almanak Droomwens van zieke Justin Janse (13) uit Goes gaat in vervulling, dankzij Stichting Tinkerbel. ZEELAND Anneke van Loggem: 'Ik besefte, dit is mijn verhaal' Tussen droom en daad 24 en 25 26 en 27 Zege Brunei smaakt naar meer MAANDAG 15 december 2014 17 De RK-toeristenkerk De Ark in Renesse sloot in 1996. Vele plannen volgden maar het werd een desolate bouwval goes - De jongens hebben zwarte kostuums aan en een strik om hun nek. De meiden dragen sjie- ke jurken. Hun opgestoken haren zitten vol glitters. Allemaal glunderen ze zaterdag middag van oor tot oor. En Justin Janse (13) nog het meest, hoewel hij ook heel erg zenuwachtig is. De brugklasser uit Goes gaat met zijn vrienden en vriendinnen naar de musical Billy Elliot in Scheveningen. Ze worden met een limousine gebracht en ge haald, krijgen een diner voorge schoteld en mogen ook een kijkje nemen achter de schermen. „Ik hou heel erg van musicals en van nette kleren", vertelt Justin. „Daar om wilde ik dit graag doen. Het liefst had ik dit natuurlijk niet ge wild. Maar ik ben ziek geworden. En nu ben ik heel blij dat ik dit mee mag maken." Justin lijdt aan een agressieve vorm van lymfklierkanker. Het af gelopen half jaar bracht hij daar door bijna non-stop in het zieken huis door. „Het was heel erg zwaar", zegt hij. „Maandag moet ik mijn laatste chemokuur. We gaan vandaag naar de musical, om dat ik me nu het best voel." Zaterdag hoeft Justin even niet aan ziekenhuizen en nare behan delingen te denken. Stichting Tin kerbel laat droomwensen van ern stig zieke kinderen in Zeeland en West-Brabant in vervulling gaan, zodat ze hun ziekte even kunnen vergeten. Vlak voor het middaguur rijdt een enorme witte limousine voor. Vaders, moeders, broertjes en zus jes staan klaar om de 'sterren' uit te zwaaien. Voor vertrek schenkt de chauffeur kinderchampagne in en zet Justins favoriete muziek op. „We gaan onderweg lekker loltrappen", jubelt Justin. Hij mag elf jongens en meisjes meenemen naar de musical. „De ze vrienden zijn er het meest voor me geweest. Maar ik heb ook veel getwijfeld wie ik moest kie zen." Justins moeder Anne-Marie en zijn vader Ben kijken ontroerd toe hoe hun zoon zich met zijn vrienden installeert op de lange bank in de limousine. Anne-Ma- rie: „Die kinderen hebben zo veel voor 'm gedaan. Ze hebben de Ri de for the Roses voor'm gefietst, ze haalden met een fancy fair geld op voor KiKa en kwamen langs in het ziekenhuis." Yarno Jansens (13) en Luc Rijk (12) zijn blij voor Justin. „Je ziet aan z'n gezicht dat hij het heel leuk vindt. En hij heeft het ver diend, omdat hij al zo lang ziek is", zegt Luc. Yarno: „Hij heeft zo veel meegemaakt en slecht nieuws gekregen. Echt geweldig dat dit voor hem geregeld wordt." Anne de Zeeuw (12) is het daar mee eens. „Ik vind het zo knap hoe hij het heeft gedaan, sinds hij ziek geworden is. Die limousine en die galakleding: dit is echt iets voor hem." De missie van Stichting Tinkerbel is geslaagd, blijkt zondag. „Het was helemaal geweldig", vertelt Justin. „We zaten bijna vooraan bij de musical. Ik heb er even niet aan gedacht dat ik ziek ben. Het was een onvergetelijke dag." Mannen laten broek zakken en belanden in de cel Brug gestremd Fokke Polderman (50) en zijn schoonzoon (36) zijn zaterdag avond aangehouden door de poli tie, nadat ze hun broek lieten zakken op de Grote Markt in Goes. „Een geintje, absoluut zon der bijbedoelingen", zegt de in woner van Hansweert. 'Schen- nispleging', vindt de politie. Pol derman kon zich niet legitime ren. „Ik werd op een kinderachti ge manier in de boeien geslagen. Ze hebben me behandeld als een crimineel." Volgens de poli tie probeerde Poldermans schoonzoon een agent te schop pen, maar zijn familie bestrijdt dat. De mannen brachten een nacht door in Torentijd en kre gen 400 euro boete. De brug over het Kanaal van Gent naar Terneuzen bij Sluis kil is bijna het hele weekeinde gestremd geweest. Zaterdag rond 6.45 uur werd een storing ontdekt in het hydraulische deel van de brug. De brug werd opengezet voor reparatie. Zondagavond even na 19.00 uur was de storing verholpen. De kentekenplaat: natuurlijk is-ie vooral bedoeld om het kenteken van de auto met de buitenwereld te cor responderen. Maar diezelfde tech niek van letters in een stuk metaal persen, kan natuurlijk ook gebruikt worden om andere boodschappen met mede-weggebruikers te commu niceren. Met name bestuurders van de grotere voertuigen weten dat. Vaak rijden ze rond met de naam van hun geliefden, voetbalploeg van voorkeur, of favoriete metalband. Die bestuurder van het grote werk- voertuig bij wegwerkzaamheden in Souburg heeft een hele praktische toepassing bedacht. Boven het rech- terachterwiel prijkt heel duidelijk, in grote zwarte blokletters: 'KIEK UUT'. sterren naar de musical Als door Cornelleke Blok De droomwens van Justin Janse (tweede van rechts, met hoed) ging zaterdag in vervulling, foto Johan van der Heijden GOES SLUISKIL Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 23