juiste keuzes gemaakt 10 66 Ik wou eerst tussendoor wat gaan drinken in de kantine, maar dan mis je de wedstrijd 66 Ze willen nu ook al naar de marathon in Heerenveen en daar een nachtje blijven 66 Niels valt vaak aan en laat zich zien. SPORT 43 je gelijk wat er in de wedstrijd ge beurt." En in die wedstrijd gebeurde van alles. Vooral Niels Mesu was zeer actief en was vaak voorin te vin den. Hij pakte met veertien ande ren twee ronden voorsprong. De supporters kwamen aan hun trek ken toen de jongste van de broers alleen op avontuur ging. Luid ge juich klonk op in de Bredase ijs hal en ook de speaker ging mee in de euforie door Mesu een 'Zeelan der' te noemen. Later netjes gecor rigeerd tot: „Eens een Zeeuw, al tijd een Zeeuw." Helaas voor de supporters kon de Middelburger het niet afmaken. Mesu eindigde als achtste. Broer Erwin werd 25e. „Volgend jaar gaan we wat mij betreft weer," al dus Van Sparrentak. „Hans (Me su, mede-initiatiefnemer met Louis Sanderse) heeft nu toch alle mailadressen. Dus dat is een kwes tie van een druk op de knop". Zijn mening werd breed gedra gen, bleek na een paar biertjes. „Ze willen nu ook al naar de mara thon in Heerenveen", meldde 'oom' Hans Mesu. „En er dan een overnachting in Friesland aan vastplakken, uiteraard." De supporters reisden unaniem positief gestemd terug naar huis, slechts gehinderd door een volle blaas. Coach Anema was minder tevreden. „We hadden geen sprin ter mee om het af te maken", sprak hij na afloop. Maar over het rijden van Niels Mesu toonde hij zich meer tevreden. „Hij valt vaak aan, laat zich zien tijdens een wedstrijd. Dat is wat wij bij onze ploeg A-ware graag willen." Waar schijnlijk worden er vandaag bij de bespreking weer wat harde no ten gekraakt. Dat is wat wij bij onze ploeg A-ware graag willen Club Brugge haalde hem in sep tember 2013 terug naar België en heeft het contract van Preud'hom- me inmiddels verlengd tot de zo mer van 2019. Zijn manier van werken is aangeslagen en Club Brugge lijkt eindelijk weer eens een serieuze titelkandidaat. De laatste treffer gisteren tegen Standard kwam acht minuten voor tijd op naam van Ruud Vor mer, die de 1-3 binnenkopte. Vor mer had bij Feyenoord weinig zicht op speeltijd maar is bij Club Brugge een gewaardeerde pion. Dankzij Vormer en de donderdag 38 jaar geworden Timmy Simons kunnen creatieve spelers als Rafae- lov, Victor Vazquez en José Iz- quierdo hun gang gaan. De resul taten maken duidelijk dat Preud' homme de juiste keuzes heeft ge maakt. Club Brugge is dit seizoen al tien Europese duels op rij onge slagen, bereikte als groepswin naar de volgende ronde van de Eu ropa League en verloor in de com petitie pas één keer. Club Brugge werd in 2005 voor het laatst kampioen. Preud'hom- me moet nu eindelijk voor elkaar krijgen wat trainers als Adrie Kos ter, Georges Leekens, Christoph Daum en de Spanjaard Juan Car los Garrido de afgelopen jaren niet is gelukt. Het kampioenschap lijkt reëel, want dit Club Brugge is momenteel moeilijk af te stop pen. De ploeg rijgt de zeges aan een, zelfs met een zieke en einde lijk 's stille coach op de bank. OVER DE GRENS MAANDAG 15 DECEMBER 2014 Krijn van Sparrentak Hans Mesu Jillert Anema Niels Mesu (midden, achter de Zeeuwse vlag tussen twee blauwe jassen), met rechts naast hem coach Jillert Anema (met pet) en Tilly Stroo met een deel van de Zeeuwse supporters, foto Pim Waslander/Orange Pictures In Europees verband is Club Brugge dit seizoen al tien opeenvolgende wed strijden ongeslagen en bereikte zo doende als groepswinnaar de volgen de ronde. Van Michel Preud'homme wordt verwacht dat hij Club Brugge voor het eerst sinds 2005 naar het landskampioenschap stuurt. foto Nico Vereecken/VI Images Roel Brouwers heeft Borussia Mönchengladbach gisteren aan een punt geholpen tegen Bayer Leverkusen. De Ne derlandse verdediger bracht vlak voor rust de 1-1 op het scorebord, tevens de eindstand. Manchester United heeft zijn zesde zege op rij geboekt. Louis van Gaal zag zijn ploeg gistermiddag op Old Trafford Liver pool met 3-0 verslaan. De derde en beslis sende treffer was van Robin van Persie. Ibrahim Afellay heeft zaterdag een belang rijke bijdrage geleverd aan de uitzege van Olympiakos op Levadiakos (1-2). De middenvelder tekende in de 73e minuut voor de gelijkma ker en gaf in blessuretijd de assist bij het winnende doelpunt van ploeggenoot Konstantinos Mitroglou. Met twee doelpunten tegen FC Augsburg (0-4) oogstte Arjen Rob ben (foto) zaterdag lof bij Bayern München. „Arjen is de beste speler ter wereld", jubelde voorzitter Karl-Heinz Rummenigge. Om daar snel aan toe te voegen: 'de beste veldspeler'. Rummenigge weet na melijk maar al te goed dat doelman Manuel Neuer van Bayern samen met Messi en Ronaldo in de race is voor de Gouden Bal. FC Barcelona heeft zaterdag in de Spaanse competitie kostbare pun ten verspeeld. De ploeg van trainer Luis Enrique beet zich negentig minuten stuk op Getafe: 0-0. De ploeg, zaterdag zonder Neymar, heeft vier punten achterstand op Real Madrid. Mounir El Hamdaoui heeft zijn eerste wedstrijd voor Fiorentina met een doelpunt bekroond. De spits viel in het uitduel met Cesena vijf minuten voor tijd in en maakte het laatste doelpunt: 1-4.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 18