RK-toeristenkerk De Ark aan de Hoogenboomlaan in Renesse sloot in 1996. Plannen voor een lasergame-hal, appartementen voor senioren en penthouses volgden. Het werd: een desolate bouwval. 24 ZEELAND VOORMALIGE RK-TOERISTENKERK DE ARK TUSSEN DROOM EN DAAD TT Horeca-ondernemer Wim Veerhoek zag het helemaal zitten: een lasergame-hal. Daar was behoefte aan in Renesse. Hij kocht de RK-toe- ristenkerk, voorheen eigen dom van het Bisdom Breda dat geen geld en pastores meer had om de tachtig tot honderd trouwe bezoekers per week een eigen plek te bieden in deze kern. Een mooie locatie vond Veerhoek, goed in het zicht van passerende recreanten zo op de hoek van de Hoogenboomlaan. Hij was op dat moment eigenaar van twee discotheken en een café in Renesse. Een lasergame-hal zou als slechtweervoorziening een welkome aan vulling bieden in het dorp, vond hij. Wat hield zo'n lasergame-hal in? Een voorzie ning voor mensen van alle leeftijden die in twee teams tegen elkaar een partijtje 'laseren'. De bedoeling was elkaar met behulp van een laserpistool op speciale punten op een hes, die de deelnemers moesten dragen, te raken en eikaars basis in te pikken. Dat alles omlijst met licht-, muziek- en rookeffecten. De omwonenden waren minder enthousiast. „De agressiviteit van de recreanten is nu al kantje boord. Straks komen er nog meer men sen, meer lawaai en meer verkeersoverlast", klonk het vanaf de publieke tribune tijdens een commissievergadering in de gemeente Westerschouwen. Ook toenmalig eigenaar Horlings van het naast De Ark gelegen hotel kondigde daar juridische maatregelen aan. „Het zou toch wel erg vreemd zijn als dit mag, terwijl ik geen toestemming krijg om in mijn restaurant een disco te organiseren." De mees te raadsfracties waren het eens met de bezwa ren. Alleen de WD zag wel wat in het plan van Veerhoek. „Er is behoefte aan een slecht weervoorziening als deze", sprak VVD-raads- lid Ad Verseput, tegenwoordig wethouder van de gemeente Schouwen-Duiveland. Ook PvdA-wethouder Gert-Jan van der Salm was voorstander van de nieuwe bestemming voor De Ark en ging daarmee dwars tegen het standpunt van zijn eigen fractie in. „Volgens mij is dit een stukje product-innovatie", vond Van der Salm. Maar Veerhoek kreeg geen toestemming voor zijn lasergame-hal. Als hij nou met een plan voor woningen of appartementen was geko men, had hij wellicht meer kans gehad, vol gens de gemeentebestuurders. Dus daar zat die horeca-ondernemer met een voormalig kerkgebouw en hij constateerde: „Ik ben geen pastor en geen projectontwikkelaar." In een woningbouwplan had Veerhoek dus niet zo veel trek, maar anderen wel. Zeven belangstel lende kopers klopten bij hem aan. „Zit er soms goud in die grond?", vroeg Veerhoek zich nog even af, maar hij besloot toch maar met een van hen in zee te gaan. Hij verkocht De Ark aan Makelaardij Delta, later Delta Pro jectpartners, in Zierikzee. Die lanceerde een plan tot de bouw van 22 seniorenappartemen- Horeca-exploitant Wim Veerhoek zag het in 1996 helemaal zitten: een lasergame-hal op de plek van de voormalige RK-toeristenkerk I Wat is er terechtgekomen van de Grote Plannen die volgens indruk wekkende artist's impressions Zee land zouden herscheppen? Van daag: de lasergame-hal in Renesse. Van godshuis tot Rechts de RK-Toeristenkerk De Ark in 1982, toen nog eigendom van het Bisdom Breda. Links daarnaast het toenmalige restaurant nog in laagbouw, foto Archief Gemeente Schouwen-Duiveland door Ali Pankow

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 13