Corré, Poortvliet en VC Vlissingen vertrouwt ook Stoutjesdijk stoppen tegen De Dijk op de eigen kracht SPORT 47 gen we ooit nog een tweede Stam? Je zou bijna vergeten dat de robuuste verdediger pas op zijn twintigste door FC Zwolle werd opgepikt bij DOS Kampen. Vier jaar later speelde hij bij PSV, zes seizoenen na zijn debuut in het betaalde voetbal stond Stam onder contract bij Manchester United. Hij wilde ook na zijn de buut steeds beter worden, koos met zijn kale kop voor de uitstra ling van een huurmoordenaar en werkte en voetbalde zich om hoog. Zoals ook onder anderen Henk Fraser, John de Wolf, Ray mond Atteveld, Johan de Koek, Regilio Vrede en Jan Veenhof dat in het verleden deden. Geen ver fijnde voetballers, maar wel spe lers waar je geen fijne middag te gen had. „Slopers", noemt oud- spits De Nooijer ze. „Als je tegen zulke types stond had je een ver velende middag. Je moest mee, slim zijn en tackles ontwijken. Stam was meedogenloos. Niet lul len maar poetsen. Dat zie je nu bijna niet meer in Nederland." Je moet als talent vaak ook net de juiste trainer tegenkomen. Daar ontbreekt het nog wel eens aan, zegt Aad de Mos. „Je kunt het als talent in Nederland slecht treffen met een trainer. Met alle respect voor al die Cios-jongens, in hun trainingspak en een boekje van Van Gaal om alles op te schrijven. Maar ze zijn vaak vooral coach, ter wijl het om opleiden gaat. Je moet doordeweeks trainer zijn en op zaterdag coach. Voor veel men sen is dat bijzonder lastig." Toch is de Hollandse School me de door het niveau van de trai ners nog altijd populair in het bui tenland. Frank de Boer mag zich de kroonprins noemen en straalt ook altijd uit meer te willen. De Boer is niet snel tevreden en wil Ajax en het Nederlandse voetbal naar een hoger niveau tillen. Deze week stelde hij tevreden vast dat de traditionele top drie eindelijk weer eens Europees gaat overwin teren. „We zijn nu soms subtop en soms minder", zei De Boer. „Ik vind dat Nederland standaard in de Europese subtop moet spelen, met uitschieters naar boven, niet naar beneden. Het moet structu reel zo zijn dat drie Nederlandse ploegen overwinteren." Kunnen we dat bewerkstelligen met de offensieve speelwijze die we altijd nastreven? Slagen we er in talenten langer in Nederland te houden? Maken we spelers har der? Echte kerels die zich fysiek, mentaal en voetballend kunnen meten met de concurrentie uit on der meer Duitsland, België, Portu- gal en Spanje? Duidelijk is dat er voorafgaand aan het congres in Utrecht veel vragen leven onder voetballend Nederland. Het con gres kan voor nieuwe inzichten zorgen. En wellicht wordt de con clusie getrokken dat Ronald de Boer onlangs in zijn gastcolumn in VI de spijker op de kop sloeg. „Het moet in ons land soms wat meer over het resultaat gaan en wat minder over de uitvoering." VLISSINGEN - Trainer Nick Corré vertrekt aan het eind van dit sei zoen bij voetbalvereniging Krui- ningen. Corré is aan zijn eerste seizoen bezig bij de zaterdag-der deklasser, waarmee hij momen teel middenmoter is. Vorig seizoen was hij assistent bij hoofdklasser Kloetinge, daarvóór stond hij drie seizoenen aan het roer bij VCK uit Koudekerke. Ad Poortvliet vertrekt aan het eind van dit voetbalseizoen als trainer bij De Noormannen. De oefenmeester uit Arnemuiden is aan zijn tweede jaar bezig bij de zaterdag-derdeklasser. Poortvliet is toe aan een nieuwe uitdaging, die in het zaterdag- of zondagvoet bal kan liggen. Poortvliet was in het verleden on der meer trainer bij FC Dauwen- daele, Heinkenszand, VCK, Yerse- ke, Luctor'88, Nieuwdorp en Wolf- aartsdijk. Cees Stoutjesdijk stopt aan het eind van dit seizoen bij zon- dag-vijfdeklasser Vosmeer. De sa menwerking tussen de trainer en de club verloopt naar wens, maar Stoutjesdijk zijn voorkeur gaat uit naar het zaterdagvoetbal. In goed overleg is daarom beslo ten de samenwerking aan het ein de van het voetbalseizoen te beëindigen. „We merken vaak dat de tegen stander zich aan ons aanpassen", zegt trainer Ruud Pennings van Vlissingen. „Ze bouwen meer ze kerheden in, terwijl wij dat niet doen. We blijven altijd in dezelf de formatie spelen, al is de invul ling van de poppetjes wel eens an ders. Maar we gaan altijd van on ze eigen kracht uit. Dat is een be langrijk punt." Het heeft geresulteerd in de kop positie. Vlissingen staat met 29 punten uit twaalf wedstrijden fier aan kop. Het gat met de be langrijkste achtervolgers is respec tievelijk vijf en zes punten. „We hebben in de hoofdklasse weinig aanpassingsproblemen gehad", stelt Pennings. „We hadden een moeizame voorbereiding en heb ben daarna in de bekerduels de puntjes op de i gezet. Vervolgens moesten we stapjes maken op het gebied van fysieke kracht en snel heid. Dat is snel gebeurd en is ei genlijk automatisch verlopen. Daarnaast kunnen we goed antici peren op de verschillende tegen standers. Kijk, in defensief op zicht geven we weinig weg en dat heeft niet alleen met de verdedi ging en de keeper te maken. We hebben binnen het gehele team de bereidheid om een blok te zet ten. Dat maakt ons sterk." Na de 1-0-zege van vorige week op OFC wacht nu het uitduel met De Dijk in Amsterdam. Joost de Kubber moet toekijken. De verde diger tobt met een enkelblessure en is niet inzetbaar. De wedstrijd begint morgen om 14.00 uur en wordt op natuurgras gespeeld. ZATERDAG 13 DECEMBER 2014 echte kerels gaan opleiden Frank de Boer (links) en Jaap Stam brengen hun ervaringen als topver- dedigers nu als trainers over op de spelers en talenten van Ajax. foto Fred Rotgans/VI Images door Jan Dagevos vlissingen - Bij de tegenstanders wordt inmiddels met veel respect overVC Vlissingen gesproken. De opponenten in de hoofdklasse A van het zondagvoetbal beschou wen de Walcherse ploeg als een voorname titelkandidaat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 89