NK Tegenwindfietsen steunt Zeeuwse jeugd PvdA klaagt over mist rond thuishulp 'Brief over verandering hulp onnodig kwetsend' Grote hits in de Grote Kerk WINTERCOLLECTIE! nrl blauwe 34 WALCHEREN Scheepswerf Reimerswaal zet door en vraagt vergunning voor de Buitenhaven. „Wij hebben evenveel recht als Defensie." 20% TOT 50% KORTING UL WINKEL HAARWERKEN Onderscheiding voor vrijwilliger Radio Walcheren Het geld is bedoeld voor 'kinde ren die wel een beetje wind in de rug kunnen gebruiken'. Het NK Tegenwindfietsen wordt georgani seerd door het Amsterdamse recla mebureau Being There en organi satiebureau Shivers in Delft. De organisatie publiceerde gister ochtend de definitieve uitslag en die heeft consequenties voor de Zeeuwse deelnemers. Als vierde is geëindigd Leander Hamelink uit Terneuzen. Hij is daarmee de best presterende Zeeuw. Op de lijst van donderdagmiddag was dat nog Johnny van der Klooster uit Lewedorp. Op de ranglijst van de vrouwen stond en staat geen woonplaats achter de naam van Bianca van der Duin. Deze deelneemster blijkt in Vlissingen te wonen. Met een tijd van 27 minuten en 40 se conden is zij de beste Zeeuwse. Zij blijkt 2 minuten en 20 secon den sneller dan Miranda Schagen uit Zierikzee, die gisteren nog werd vermeld als snelste Zeeuw se vrouw. De gemeente Vlissingen geeft de voorkeur aan de Marine, ook om dat de scheepswerfactiviteiten voor geluidsoverlast in Oost-Sou burg zou zorgen. Maar de werf past in het geldende bestem mingsplan voor de Buitenhaven. En de scheepswerf meldde zich als eerste voor het terrein dat al zeven jaar braak ligt, stelt direc teur Rudi Pieters. Mocht de ver gunning geweigerd worden, dan Afgelopen week besliste de Gro ningse rechtbank dat de gemeen te Groningen een bejaard echt paar die vergoede thuishulp niet gaat de werf daar tegen in beroep, kondigt hij aan. „Er is een inten tie-overeenkomst met Zeeland Seaports. We hebben met Zee land Seaports een pachtprijs afge sproken. De erfpachtovereen komst is klaar om getekend te worden. We bereiden dit sinds vo rig jaar voor; we hebben al ton nen aan onkosten gemaakt." De werf heeft met Zeeland Seaports overlegd over alternatie ve locaties in Vlissingen-Oost, maar dat bood geen bruikbare op lossingen, stelt Pieters. „Percelen aan diep water kwamen pas over vijfjaar vrij of het werd drie keer zo duur als de Buitenhaven." In een overleg tussen Pieters, wet houder John de Jonge en vertegen woordigers van Zeeland Seaports is vrijdagmorgen in Vlissingen ge concludeerd dat er inderdaad geen gelijkwaardig alternatief is in Vlissingen-Oost voor de Bui tenhaven, meldt een woordvoer- mocht ontnemen. Wat dat bete kent voor Vlissingen, hoopt wet houder Albert Vader maandag te weten, berichtte hij deze week in een brief aan de raad. Na bespre king in het college van b en w dinsdag wil hij de gemeenteraad informeren. Dat is te veel onduidelijkheid op een hoop, vindt de PvdA-fractie, die schriftelijke vragen stelt en de WMO-Raad heeft ingeschakeld. „Het kan niet zo zijn dat de ge meente geen bezwaren meer in behandeling neemt omdat de ter mijn is verlopen terwijl niet eens duidelijk is of de beschikking rechtvaardig was", vindt fractielid der van de gemeente. Zeeland Seaports wil geen uitspraken doen over een bedrijf waar het mee in onderhandeling is, zegt een woordvoerder. Het Zeeuwse havenbedrijf zoekt verder naar een oplossing, meldt de zegsman. Gemeente en provincie houden de werf aan het lijntje, verwijt Pie ters. Afgelopen voorjaar merkte hij dat er scheurtjes in de overeen komst kwamen door de komst van de Marinierskazerne. Defen sie vindt de werf nabij de toekom stige kazerne niet gewenst in ver band met de slaapkwartieren van de manschappen. Pieters: „Een marinekazerne wordt niet aange merkt als geluidsgevoelig object en je moet niet klagen over over last als je op een industrieterrein gaat wonen." De werf wil voor de behandeling van grotere schepen aan diep wa ter zitten. De diepte van de Bui tenhaven is ook reden waarom Defensie daar een vaste ligplaats wil hebben voor schepen als de JSS Karei Doorman, het grootste schip in de Marinevloot. De Karei Doorman verliet vrijdagmiddag Vlissingen-Oost voor een tweede ebola-hulptransport naar West- Afrika. Frances Oreel. De Vlissingse inwo ners die gebruik maken van huis houdelijke ondersteuning krijgen te veel onduidelijkheid te verwer ken, klaagt de PvdA. Eerst krijgen ze een brief met de boodschap dat er voor hen niets verandert voordat er een gesprek met hen is gevoerd, die bij nader inzien en kel voor de Veerse inwoners be doeld was. Vervolgens komt er een brief waarin de gemeente alle beschikkingen voor huishoud hulp beëindigt per 1 januari, be halve voor een kleine groep men sen die uitstel krijgt tot eind maart, tot er gesprekken met hen gevoerd zijn. OP EEN GROOT DEEL VAN DE Kapsalon de Jonge Wat de SP vooral steekt is dat de brief ook terecht is gekomen bij mensen die ernstig ziek zijn en structureel zorg nodig hebben. Met ingang van januari kunnen mensen minder gemakkelijk huis houdelijke hulp krijgen en moe ten ze een groter beroep doen mensen in hun omgeving. In de brieven wordt al aangekondigd dat hulp kan worden gestaakt, ter wijl de gesprekken met mensen daarover nog gevoerd moeten wor den. De wet schrijft ook voor dat eerst met mensen gesproken moet worden. De SP vindt de brief daarom ook nog eens 'voor ingenomen'. De partij wil dat de gemeente een nieuwe brief stuurt die 'respectvoller en begrijpelijker is en onnodige stress voorkomt'. „Wat maar niet tot de wethouder lijkt door te dringen is dat veel mensen thuis zitten te tobben", klaagt raadslid Petroesjka Sterk. MIDDELBURG - Op de afscheids avond van Stichting Radio Wal cheren (RAWA), die na 49 jaar stop, is voorzitter Ineke Timmer man benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Timmerman (70) was sinds 1965 voorzitter en vrijwilliger van RAWA, die pro gramma's verzorgde voor patiën ten van het Admiraal de Ruyter Ziekenhuis in Vlissingen. Ze was ook sinds 1975 betrokken bij Stich ting Gesproken Weekblad Ons Zeeland, van 1981 tot 1999 me de-samensteller van de Krullebak, de kindereditie van de PZC, en van 1990 tot 2000 presentator van concerten, festivals en braderieën. Scheepswerf niet opzij voor Marine GOES - In de Grote Kerk in Goes klonken gisteravond geen psalmen, maar de hits van onder anderen de 3JS, Xander de Buisonjé, Do, Lange Frans en Anita Meyer. Zij traden, onder begeleiding van het New Amsterdam Orchestra, op tijdens de eerste editie van Kerst aan de Kust. Het muziekspektakel zou eerst in de Zeelandhallen plaatsvinden, maar werd wegens de kosten verplaatst naar de Grote Kerk. Organisator Leisure Media Group Exhibitions (LMG) wil van Kerst aan de Kust een jaarlijks evenement maken, foto Johan van der Heijden WESTENSCHOUWEN - De organisa tie van het donderdag op de Oos- terscheldekering verreden NK Te genwindfietsen maakt 2000 euro over op rekening van de stichting Jeugdsport Zeeland. door Claudia Sondervan VLISSINGEN/HANSWEERT - Scheeps werf Reimerswaal ziet niet zonder slag of stoot af van het oude Dartli- ne-terrein in de Buitenhaven van Vlissingen. De werf wil zich daar vestigen omdat de activiteiten de huidige vestiging aan de kanaalka de bij Hansweert ontgroeien. Maar de Marine wil de Buitenhavenkade nu ook, als voorziening voor de Ma rinierskazerne. door Claudia Sondervan VLISSINGEN - De PvdA in Vlissingen wil dat de gemeente coulant om gaat met de 1200 inwoners die hun recht op huishoudelijke hulp per 1 januari verliezen. De termijn waarbinnen de mensen bezwaar konden aantekenen, loopt deze week afMaar het is nog niet dui delijk of Vlissingen de vergoeding voor huishoudhulp wel mag stop zetten. JEANS CASUALS Wij bieden al 50 jaar oplossingen voor tijdelijk of permanent haarverlies. U wordt ontvangen in een aparte ruimte of komen bij u aan huis. Tevens verzorgen wij declaraties voor alle zorgverzekeraars Gravenstraat 23-A, Middelburg Telefoon: 0118 612074 www.kapsalondejonge.nl door Maurits Sep MIDDELBURG - 'Onzorgvuldig en on nodig kwetsend', zijn de brieven die Middelburgers hebben ontvan gen over de veranderingen in de huishoudelijke hulp. Dat vindt de gemeenteraadsfractie van de SP, die de informatie ook 'onduidelijk' noemt. RAWA-voorzitter Ineke Timmer man

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 86