7 Eenmaal, andermaal, verkocht! I Netwerken De businessclubs Ondernemersborrel Nieuwjaarsbijeenkomst ZeeBra ZATERDAG 13 DECEMBER 2014 Dynamiek bij ondernemersclubs De Middelburgse en Vlissingse Bedrijvenclubs (MBC, VBC) ma ken zich op voor de gezamenlijke nieuwjaarsbijeenkomst. Op woensdag 14 januari 2015 zullen ruim 150 ondernemers te gast zijn bij is BouwCenter Logus op bedrijventerrein Souburg-Rit- them. Net als vorig jaar hebben de Zeeuwse netwerkclubs weer heel veel plannen in 2015. Tekst: Henk van de Voorde Foto: Aad Meijer en Erik Put Executoriale veilingen worden toegankelijker en transparanter VLISSINGEN - De nieuwjaarsbijeen komst in 2014 vond plaats bij Rothui zen architecten en stedenbouwkundi gen in Middelburg. In de oude graan silo aan de Kleverskerkseweg op be drijventerrein Ramsburg kreeg het ge zelschap een rondleiding. Het uit 1963 daterende karakteristieke ge bouw is een sterk staaltje van duurza me herbestemming. Het is het eerste kantoor in Nederland met het certifi caat 'Passief Bouwen', waarbij opti maal gebruik wordt gemaakt van pas sieve energie van de zon. Voor de jaarlijkse ledenvergadering van de Middelburgse Bedrijven Club werd op maandag 24 november koers gezet naar Raab Karcher aan de Wal- dammeweg op Bedrijventerrein Ar- nestein. In de sfeervolle entourage van de bouwshop gaf vestigingsleider Chris Janse een algemene bedrijfspre sentatie. Raab Karcher is marktleider in de toelevering van bouwmaterialen aan de professionele bouwwereld en beschikt in heel Nederland over een veertigtal vestigingen. Van de funde ring tot de dakbedekking en alles wat daar tussen zit: men is specialist op het gebied van bouwmaterialen en de verwerking ervan. Tijdens de Contacta in Goes (begin november) was er een geslaagd eerste De MBC op bezoek bij Raab Karcher. www.mbcmiddelburg.nl www.vlissingse- bedrijvenclub.nl www.zeebrabusiness.nl WWW. HAANSADVOCATEN .NL ZeeBra-voorzitter Jaap van der Wal spreekt bij Tieleman Keukens Mr. S.H.M. van den Eisen (Sander) Advocaat Haans Advocaten Bergen op Zoom Sinds de economische crisis worden veel woningen executoriaal verkocht. Een zo hoog mogelijke verkoopopbrengst is daarbij in het belang van de meeste partijen. Om dit te realiseren wordt de wetgeving voor de executoriale verkoop van onroerende zaken gemoderniseerd. Executoriale verkoop vond tot op heden uitsluitend plaats in een veilingzaal. Met ingang van januari 2015 wordt het mogelijk om de verkoop ook uitsluitend of gelijktijdig via internet plaats te laten vinden. Daarmee wordt beoogd dat meer potentiële kopers mee kunnen bieden. Een hypotheekverstrekker laat, na een eenmaal opgestart executietraject, zelden nog onderhandse verkoop boven een executoriale veiling prevaleren, terwijl onder handse verkoop doorgaans een hogere verkoopprijs oplevert. Daarom krijgen in de nieuwe regelgeving meer partijen de bevoegdheid om gerechtelijke toestemming te vragen voor een onderhandse verkoop in plaats van een executoriale veiling. Naast de hypotheekhouder en hypotheekgever wordt deze bevoegdheid ook toegekend aan degene die executoriaal beslag heeft gelegd. Nieuw is verder de wettelijke bepaling dat bewoners belangstellenden in de gele genheid dienen te stellen om de onroerende zaak te kunnen bezichtigen. Daarnaast worden de bevoegdheden om de onroerende zaak voorafgaand of na de executoriale verkoop te ontruimen verruimd. Ook is nieuw dat wettelijk wordt voorzien in een evenwichtige en vooraf transpar ante kostenverdeling tussen de koper en verkoper. Daarmee wordt de huidige praktijk doorbroken waarbij de vaak hoge veilingkosten achteraf bij de koper in rekening worden gebracht, zonder dat de hoogte hiervan vooraf bekend was. De nieuwe regels moeten ervoor zorgen dat executoriale veilingen transparanter en voor een breder pub liek toegankelijk worden, waardoor een zo hoog mogelijke verkoopopbrengst T-T A A C wordt gerealiseerd. Een goed streven, dat kan worden toegejuicht. A DVOCAT E N BERGEN OP ZOOM EN ROOSENDAAL lustrum van het Walcheren Plein. Het is een initiatief van de MBC en de VBC en wordt ondersteund door de Federatie Ondernemersverenigin gen Veere (FOV). Door de samen werking worden diverse thema's sa men opgepakt, promotie en marke ting verder uitgediept én grotere en betere netwerkverbanden geschapen. De traditionele Ondernemersborrel op woensdagavond 5 november was weer een sfeervolle happening. Sa men met de Walcherse ondernemers én vertegenwoordigers van de drie ge meenten werd het glas geheven op 'Walcheren: hét eiland waar onderne men werkt!'. Na de bijeenkomst bij Rothuizen ar chitecten en stedenbouwkundigen in Middelburg en de zomerbij eenkomst bij Finsa BV in Vlissingen was het Walcherenplein op de Contacta de derde gemeenschappelijke activiteit van de MBC en de VBC in 2014. De ondernemersverenigingen organise ren regelmatig interessante bedrijfsbe zoeken. Zo waren de leden van de MBC in oktober te gast bij Herder BV in Middelburg, waar Roelof Fran- cke namens de directie een presenta tie gaf over de specialistische machine bouwer. De leden van de VBC brach ten op dinsdag 25 november een be zoek aan TEAM Industrial Services op de Kenniswerf in Vlissingen. ZeeBra Business Partners was onlangs te gast bij Tieleman Keukens in Mid- delharnis op Goeree-Overilakkee. Tieleman Keukens levert, monteert en renoveert al meer dan een halve eeuw in heel Nederland kwaliteitskeu kens. De club van ondernemers uit Brabant en Zeeland kreeg een rondlei ding door het prachtige pand en werd door de chef van het eigen restaurant van Tieleman getrakteerd op culinai re hoogstandjes. Tussendoor hield Jan Tieleman een gloedvol betoog, met fraaie anekdotes en de nodige kwink slagen. Hij werd ingeleid door Jaap van der Wal, voorzitter van ZeeBra Business Partners. „We zijn hier te gast bij Tieleman Keukens. Dat schijnt een begrip te zijn.We wor den in de gelegenheid gesteld om keu kens te bezichtigen in alle soorten en maten en variërend in prijsklasse van een paar duizend euro tot meer dan 100.000 euro." ZeeBra organiseert in 2015 een vijftal interessante bedrijfsbezoeken in Zee land en West-Brabant.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 55